Zwiększ swoją pamięć, pewność siebie, uwagę, energię, nastrój i kreatywność.

Wysłano 08 stycznia 2020

Photo Copyrights owned by David Rönnlid, CEO at Nootralize

Źródło: prawa autorskie do zdjęć należące do Davida Rönnlida, dyrektora generalnego Nootralize

Nootropowy jest związkiem, który, jeśli jest właściwie stosowany, bezpiecznie wzmacnia funkcje poznawcze użytkownika.

Aby osiągnąć maksymalną efektywność poznawczą i dobre samopoczucie, popraw swój sen, trening, odżywianie , i uważność

Wyraźnie wyjaśnij, dlaczego bierzesz nootropowy

Uważaj, aby używać związków do długoterminowych celów, a nie tylko do krótkotrwałego wpływu na poprawę nastroju.

Indywidualne nootropiki mają różne funkcje i prowadzą do skrajnie różnych stanów umysłu.

Jeśli jesteś śpiący i chcesz się dowiedzieć lub pracować, rozważ pobudzające nootropiki, takie jak kofeina Jeśli kofeina wywołuje u ciebie nerwowość , weź przeciwlękowe L-teanina, która jest bardzo bezpieczna i zwykle myśli się o synergii z kofeiną.

Twoje prywatne doświadczenia, predyspozycje i cele to blokady, do których musisz odkryć nootropowe tajemnice.

Uwierz jak naukowiec

Za każdym razem, gdy wypróbujesz zupełnie nowy nootropowy, z góry wybierz, które mierniki określą, czy związek był dla Ciebie dobry. Im mniejsza zależność od własnego osądu, tym wskaźnik jest lepszy.

Zanotuj swoje doświadczenia i rzeczy, na które warto zwrócić uwagę następnym razem, dostosowując dawkę, aby odkryć swój indywidualny słodki obszar.

Minimalizuj czynniki zakłócające; takie postępowanie jest jednym z przykładów solidnej praktyki eksperymentów naukowych. Pamiętaj, aby eksperymentować z jedną substancją na raz.

W stosie, w kontekście nootropów, zużywa się szereg substancji w momencie.

Zilustrujmy to przykładem. Jeśli wezmę 120 mg p ekstrakt z kory ine i 300 mg Dwuwinian choliny okresowo i wiedząc, że nie ma dla mnie oczywistych negatywnych skutków, mogę rozpocząć eksperymenty z marką nowa substancja fosfatydyloseryna w różnych dawkach z wyciągiem z kory sosny i stosem dwuwinianu choliny.

Z uwagi na fakt, że celem jest zawsze osiąganie jak najlepszych rezultatów przy minimalnym (niebezpieczeństwie) negatywnych skutków, układanie w stosy musi być minimalizowane do jak największej liczby substancji. We wstępnych fazach rozumienia wpływu substancji na twoje ciało i umysł możesz zintegrować ją z komplementarnymi, synergistycznymi związkami. Muszą to być te, które obecnie rozumiesz.

Chociaż nie jest to konieczne, rozumienie niektórych neuronauki (głównie w odniesieniu neuroprzekaźniki i środki hormonalne ) przed użyciem nootropów pomogą złagodzić wszelkie działania niepożądane efekty, które mogą wynikać z nootropowego użycia.

Powiedzmy, że fosfatydyloseryna utrudnia zasypianie. Rozumiesz, że melatonina minimalizuje początek snu u poszczególnych osób (istnieją dwie ludzkie placebo – kontrolowane badania naukowe, w których 681 osób otrzymało melatoninę) i dla Ciebie. Zużywasz 3 mg i zasypiasz w ciągu 15 minut. Następnym razem, gdy zrozumiesz, że nie używasz fosfatydyloseryny tak późno w ciągu dnia lub w tak wysokich dawkach, ale tym razem uratowałeś się przed brakiem snu, wykorzystując wiedzę, że hormonalny melatonina minimalizuje opóźnienie zasypiania.

Zainwestuj 90% swojego czasu badań w efekty uboczne, leczenie i interakcje

Jeśli chcesz wypróbować nootropowy, prawdopodobnie jest to dodatnia zaleta. Jeśli określiłeś potencjalne korzyści, nie musisz tracić czasu na czytanie więcej na temat tego, jak dobry jest dany przedmiot lub substancja.

Zamiast tego rozpoznaj każdy możliwy efekt uboczny, aby ocenić, czy jest wystarczająco bezpieczny. Następnie spróbuj zrozumieć, które negatywne skutki są najbardziej typowe i co możesz zrobić, aby zmniejszyć obrażenia, jeśli zaczniesz doświadczać któregokolwiek z nich.

Przygotuj plan awaryjny. Jeśli masz zamiar eksperymentować z fosfatydyloseryną, co może się stać?

Zasadniczo istnieje kilka interakcji między nootropami, które są dla ciebie złe. Często układanie nootropów zapewnia efekty synergiczne.

Jedynym układem neuroprzekaźników, który wkracza do twojego umysłu, aby leczyć z większą ostrożnością podczas układania nootropów, jest serotonina. Integracja SSRI

i IMAO, takie jak Escitalopram i Rhodiola Rosea, mogą przejść naprawdę źle. W najgorszym przypadku możesz skończyć z zespołem serotoninowym, który może być śmiertelny. (Aby być bezpiecznym, użyj kontrolera interakcji .)

Zazwyczaj google ” Nazwa nootropowa interakcji ”i przejrzyj pierwszą stronę w poszukiwaniu istotnych informacji. Zachowaj dodatkową ostrożność w przypadku substancji, które są dla Ciebie zupełnie nowe lub jeśli bierzesz obecnie niektóre związki farmaceutyczne.

Jeśli próbka nootropowa nie działa zgodnie z oczekiwaniami, przestań jej używać. Nie akceptuj regularnie powtarzających się istotnych negatywnych skutków bez znaczących nagród.

Nootropics muszą poprawić twój umysł. Chociaż najprawdopodobniej cechuje się wyższym samopoczuciem i fascynującymi wrażeniami, nie są one przeznaczone wyłącznie do użytku rekreacyjnego.

Wiele nootropów, choć nie wszystkie, prawdopodobnie nie zadziała zależność

Zacznij trochę

Celem dawkowania nootropowego jest uzyskanie pożądanego rezultatu przy najmniejszej możliwej dawce, konsekwentnie i niezawodnie. Rozpocznij od bardzo małej dawki, aby uniknąć niepożądanych reakcji, szczególnie na twoją prywatną genetykę predyspozycje

Aby uzyskać najlepszy stosunek ryzyka do nagrody podczas spożywania nootropów, nie zaczynaj od dawki zalecanej przez jakiekolwiek źródło internetowe. Wytnij go do co najmniej jednej czwartej zalecanej dawki, a następnie stopniowo zwiększaj, aż poprzednia mniejsza dawka dawała lepsze wyniki niż istniejąca większa iteracja dawkowania eksperymentu.

Nigdy nie integruj kilku substancji, których nigdy wcześniej nie próbowałeś.

Przełącz wszystkie używane nootropiki

Tolerancja to doskonała miara, gdy musisz zacząć od zaniechania nootropowego. Tolerancja ma miejsce, gdy ciało rzeczywiście przyzwyczaiło się do istnienia obcego związku chemicznego; może to wskazywać, że nootropic rzeczywiście zrobił swoje.

Jazda na rowerze to także świetny czas na ocenę psychologicznych skutków, jakie dana nootropowa miała, pozwalając neurochemicznym podsystemom twojego umysłu odpocząć od tej konkretnej interwencji.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego cykluję (prawie) każdy związek: chroniczne bezpośrednie ekspozycje (prawie) dowolnego rodzaju są szkodliwe dla organizmu.

Ogólna zasada, której używam do jazdy na rowerze, jest taka, że ​​im bardziej bezpieczny wydaje się nootropowy, gdy badam jego negatywne skutki, tym dłużej go używam. Moja częstotliwość używania nootropu jest bezpośrednio związana z profilem bezpieczeństwa i poziomem dowodów na to.

Jak długo stosować substancję przed zejściem z niej, jest różna dla każdego nootropowego.

Im mniejsza dawka, którą planujesz przyjąć, tym mniej ostrożny musisz pozostać na rowerze na danym terenie.

Słuchaj swojego umysłu i ciała

Ma to zasadnicze znaczenie dla ogólnej inżynierii doświadczenia i konkretnego zrozumienia skutków nootropowych.

Metapoznawczo bada modyfikację wydajności lub percepcji, która zachodzi w wyniku modyfikacji tego, na co narażasz swoje ciało.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​uważność może znacznie poprawić twoje nootropowe użycie umiejętności podejmowania decyzji i nootropics mogą poprawić twoją praktykę uważności.

Jeśli wydajesz się, że nie udało ci się użyć nootropu, doświadcz tylko negatywnych skutków lub jakiegoś problemu psychologicznego, nie stresuj się ani nie podejmuj żadnych decyzji, które będą miały trwałe skutki w życiu własnym lub innych osób. Nie spędzaj zbyt długo w stanie umysłu; przejdź do nootropów i doświadczeń, które rozpoznajesz i które możesz znaleźć w nich pewność.

Funkcją nootropics jest zwiększenie zdolności poznawczych, w tym podejmowania decyzji. Nawet jeśli zrobisz wszystko, co trzeba, najprawdopodobniej odkryjesz się czasami nieco poniżej listy podstawowej przed eksperymentowaniem. Takie nastawienie może powodować przekonania, że ​​transformacja jest konieczna w twoim życiu. Niech trochę czasu minie. Jeśli nadal uważasz, że powinieneś dokonać modyfikacji w swoim życiu, przynajmniej nie pozwoliłeś, by substancja zrobiła to za ciebie.

Jeśli chodzi o stosowanie nootropowe, bezpieczniej jest być bardziej zrównoważonym i korzystniejszym niż żałować.

Jeśli masz najlepszy nastrój dla używanie nootropów (świadomość zagrożeń i jak im zapobiec

), jesteś w doskonałej pozycji, aby doświadczyć sukcesu inżynieryjnego.

Uwaga: Kilka systemów i procedur biochemicznych zostało usprawnionych ze względów praktycznych.

Aby znaleźć nootropowy dla określonego cel (y), strzał w aplikację Nootralize

Ten post został pierwotnie opublikowany w nootralize.com Nie zastępuje zaleceń lekarskich, diagnozy medycznej ani leczenia.

Czytaj więcej