Trend długości życia spada trzy lata z rzędu. Obecne odwrócenie trendów długowieczności w górę jest napędzane przez młodych i dorosłych w średnim wieku , według zupełnie nowych badań opublikowanych w Journal of American Medical Association (JAMA). Odkrycia są zgodne z innymi aktualnymi badaniami nad długowiecznością i zdrowiem publicznym w Stanach Zjednoczonych, w których główną winą za młodsze zgony jest samobójstwo, przedawkowanie narkotyków i nadużywanie alkoholu, a także „zróżnicowana lista chorób układu narządów”.

Naukowiec Steven H. Woolf i Heidi Schoomaker przeanalizowali dane o śmiertelności w USA opublikowane w styczniu 1979 do sierpnia 2019 Odkrywają, że życie w USA osiągnęło szczyt 2014, w 78. 9 lat, i faktycznie maleje, biorąc pod uwagę to.

Dla 2017, oczekiwana długość życia spadła do 78.6 lat.

” Ostatni spadek w li kulminacją tego okresu był okres rosnącej śmiertelności związanej z przyczynami wśród dorosłych w wieku 25 do 64 lata, które się rozpoczęły w 1990 s, ostatecznie powodując przyspieszenie śmierci z jakiejkolwiek przyczyny, która rozpoczęła się w 2010, „piszą w Papier JAMA . “Poprzez 2010 – 2017, wskaźnik umieralności z jakiejkolwiek przyczyny w średnim wieku wzrósł z 114. 5 zgonów / 100000 do 348. 2 zgony / 100000 Przez 2014, śmiertelność w średnim wieku rosła we wszystkich grupach rasowych, spowodowana przedawkowaniem narkotyków, nadużywaniem alkoholu, samobójstwami i różnorodną listą chorób narządów. ”

Tendencje te były największy w Nowej Anglii (w górę 23. 3 procent w New Hampshire, 20 procent w Maine i 19. 9 procent w Vermont) i jak to nazywają Ohio Valley (w górę 23 procent w Zachodniej Wirginii, 21. 6 procent w Ohio, 12. 8 procent w Indianie i 12. 7 procent w Kentucky). „Wzrost śmiertelności w wieku średnim w całym okresie 1990 – 2014 było związane z oszacowaniem 33, 307 nadmiar śmierci w USA , 32. 8% z nich wystąpiło u czterech Ohio Valley stwierdza: „autorzy komponują.

In Between 1959 i 2016, Długość życia w USA wzrosła z 69. 9 lat do .). 9 lat, najszybszy wzrost pomiędzy 1969 i1979:

Długość życia zaczęła rosnąć stopniowo w 1969 si plateau w 1999 […] Centrum Narodowe dla Health Data zgłosiło, że okres życia w USA osiągnął szczyt (789 lat) w 2014, a następnie znacznie zmniejszone przez 3 kolejne lata , osiągając 78. 6 lat w 2017) Spadek był większy wśród mężczyźni (0,4 roku) niż kobiety (0,2 roku) i występowali we wszystkich grupach rasowo-etnicznych; pomiędzy 2014 i 2016, skrócona oczekiwana długość życia wśród nie-latynoskich białych populacji (z 78. 8 do 74 .5 lat), nie-latynoskie czarne populacje (od 75. 3 lata do 74. 8 lat) i ludności hiszpańskiej (821 do 81.8 lat).

Oprócz alkoholu i narkotyków inne elementy stylu życia można obwiniać za wzrost młodsze zgony:

Pomiędzy 1999 i 2017, skorygowany ze względu na wiek wskaźnik zgonów w średnim wieku z powodu chorób nadciśnieniowych zwiększony o 78. 9% (z 6.1 zgonów / 7746 do 11. 0 zgonów / 100000) i na problemy z wagą zwiększone o 114. 0% (z 1,3 zgonów / 100000 do 2,7 zgonów / 100000).

Wczesne badania wykazały wzrost śmierci w wieku średnim z powodu chorób układu krążenia i płuc (szczególnie przewlekła choroba płuc), nadciśnienie, udar, cukrzyca i choroba Alzheimera, ale trend wydaje się jeszcze szerszy.

Jak zauważył wczoraj Ron Bailey wczoraj , badanie JAMA nie jest złą wiadomością:

Doskonałą wiadomością jest to, że wskaźniki śmiertelności nadal spadały na końcowych etapach obiegu wiekowego. Pomiędzy 1999 i 2017) wskaźnik umieralności niemowląt spadł z 736 do 567 na 100, 000 rodzi się, podczas gdy śmiertelność wśród dzieci w wieku od 1 do 14 zmniejszyła się z 22. 9 do 16. 5 zgonów na 100, 000 Starsi Amerykanie też żyją dłużej: śmiertelność oceń wśród dorosłych w wieku od 65 i 84 spadł z 3, 7746 do 2, 8754 zgonów na 100, 000

Biorąc pod uwagę, że większość spadku trwałości wynika z „dorośli z mniejszym wykształceniem i na obszarach wiejskich lub w innych środowiskach z dowodem trudnej sytuacji finansowej lub zmniejszonego kapitału społecznego”, autorzy badania sugerują, że należy za to winić opioidy na receptę. Ale jak pisze Bailey:

Przestają pracować, aby zauważyć niezamierzone konsekwencje rządu federalnego wymagane dla zniechęcająca do przeformułowania formulacja opioidów na receptę, która doprowadziła do ogromnego wzrostu liczby zgonów z powodu przedawkowania , gdy użytkownicy przestawili się na heroinę uliczną i fentanyl.

Co robić? Dobrym początkiem byłoby zakończenie wojny narkotykowej i przyjęcie polityki, która pozwoli ludziom opuścić regionalne pułapki ubóstwa są utknęły


)

WOLNE UMYSŁY

Właściwy proces nie powinien kolidować z celami #MeToo. David Harsanyi nazywa paskudną koncepcją, że należyty proces w w pewien sposób stoi w sprzeczności z pociąganiem ludzi do odpowiedzialności za niechciane zaloty seksualne i ataki. Z poniedziałkowego postu (nie z punktu widzenia!) W The Washington Post :

Podczas gdy ruch #MeToo spowodował zwiększone publiczne badanie nękania i ataków, propozycja administracji Trumpa naciska wahadło w odwrotnych instrukcjach, wzmacniając zabezpieczenia procesowe dla osób oskarżonych przestępstw.

Pisze Harsanyi:

Jeśli po jednej stronie wahadła znajduje się wzmożona analiza nad napaścią seksualną, wówczas „odwrócenie” nie może być prawem do właściwej procedury. Te dwa, prawdę mówiąc, nie są nawet na tym samym wahadle. Właściwa procedura dotyczy leczenia, a nie związku. Umożliwia „spory psychicznie obciążone”, jak to ujął post , w celu rozstrzygnięcia w sposób bezstronny. Przeciwieństwem zwiększonej publicznej analizy w stosunku do nękania i ataków jest mniejsza kontrola, a nie mniej praw dla implikowanych. Niepokojące jest to, że należy to omówić.

Więcej tutaj


DARMOWE RYNKI

Absurdalna głupota wojny w vaping. I ‘ mw Spectator USA dzisiaj o tym, w jaki sposób zwolennicy walki z vapingiem naśladują krzyżowców w porównaniu z „Big Tobacco” , nie chroniąc jednak niczyjego zdrowia. Na przykład zarówno Nowy Jork, jak i Kalifornia pozywają JUUL. Wielu polityków lubi zakazać przyprawionych produktów vaping (oczywiście dla dzieci), coś, na co liderzy w Nowym Jorku i Massachusetts głosowali po prostu niedawno. Tymczasem:

Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) proponuje teraz „ogólne ograniczenie wszystkich e- papierosy i produkty do vaping ”, które nie są klasyfikowane przez amerykańską FDA jako„ zaprzestanie palenia papierosów ”, pomagają.

Zaskakująco prezydent Donald Trump okazał się rzadkim realistą, jeśli chodzi o wapowanie. Powiedział dziennikarzom prasowym w zeszły piątek, że jeśli USA zabronią aromatyzowania nikotynowych produktów vaping, po prostu „przyjadą tu nielegalnie”. Trump kontynuował:

To jedyny problem, którego nie mogę zapomnieć. Wystarczy spojrzeć na jego historię. Teraz, zamiast smaku, który jest co najmniej bezpieczny, będą mieli truciznę.

To

vape THC na czarnym rynku wywołuje problemy zdrowotne i zgony, przy czym większość przypadków dotyczy produktów, w których jako wypełniacz zastosowano syntetyczną witaminę E.

ten zestaw prawd, zakazujący aromatyzowanych nikotynowych produktów waporyzujących, przypomina rząd federalny, reagując na podrabiane multiwitaminy, eliminując osoby, zakazując wszystkich suplementów z wyjątkiem ryboflawiny. To nie ma sensu.

Więcej o szaleństwie tutaj


WYBÓR 2020

Nowy ogólnopolski sondaż Quinnipiac Dem WH

Biden 24%
Buttigieg 16%
) Warren 12%
Szlifierki 13% Bloomberg 3%
Harris 3%
Bennet 2%
Booker 2%
Castro 2% Yang 2% https://t.co/zGDNDEVb1b

– Steve Kornacki (@SteveKornacki) listopad 26, 2019


SZYBKIE UDERZENIA

  • Sędzia federalny po prostu zablokował (w międzyczasie) administrację Trumpa starania o uzyskanie dowodu ubezpieczenia medycznego przed otrzymaniem wizy.
  • Więcej dowodów na to, że to octan witaminy E – nie nikotyna i normalne wapowanie – powoduje choroby i zgony.
  • Sąd Najwyższy usłyszy przypadek aborcji w Luizjanie w 2020.
  • A W hrabstwie Kalifornii zakaz wysyłki konopi indyjskich ma teraz Kancelaria naczelnego stanu bierze udział – przeciwko hrabstwu. Państwo walczy z miejscami, które ustalają własne zasady i wytyczne dotyczące marihuany.

  • Vice pojawia się, ponieważ „ niektóre nootropics zawierają związek nieautoryzowany przez FDA
  • Jesteś gotowy dla robopupów policyjnych ?
  • W przyszłym tygodniu odbędzie się coroczny webaton Factor , w którym prosimy o wsparcie naszego dziennikarstwa! Twoje pytania zostaną przesłane na specjalny podcast Factor Roundtable 3 grudnia. Prześlij swoje pytania do Katherine Mangu-Ward, Nicka Gillespie, Matta Welcha i Petera Sudermana na adres podcasts@reason.com
    Dowiedz się więcej