Rozbijanie i odsłanianie tego, co dzieje się z nową nauką o samodoskonaleniu.

Why Biohacking Is the Latest Major Startup Trend

Źródło obrazu :. Yuuji | Getty Images.

Guest Writer

Start-up coach, dyrektor generalny i bloger techniczny.

Opinie wyrażone przezCzynniki przedsiębiorcysą ich posiadać.

Najprawdopodobniej słyszałeś obiohackinguw przeszłości. Termin ten zwykle kojarzy się z implantami mikroczipowymi, zastrzykami DNA i ogólnymi dziwnymi wibracjami science fiction, często na dobre. Na przykład Elon Musk wykazał zainteresowaniełączeniem ludzkiego mózgu z inteligentnymi urządzeniamiza pomocą swojego startupu, Neuralink. Uważa, że ​​skoro komputery ostatecznie staną się mądrzejsze od nas wszystkich, równie dobrze możemy być z nimi hiperłącza poprzez nasze mózgi (lub coś w tym rodzaju).

Jednak te historie stają się coraz bardziej typowe. Istnieje nawet cały ruch, który ma na celuprzekształcenie ludzi w cyborgi, aby mogli żyć na stałe. Dla wielu właścicieli firm technologicznych te formy biohackowania mogą wydawać się nieco na zewnątrz; zbyt futurystyczny, niewystarczająco praktyczny, aby zagwarantować sukces finansowy, a nawet trochę przerażający. Niemniej jednak biohacking nie musi być tak wielki. Trzon tego ruchu polega na wykorzystaniu biologii do opracowania opcji poprawy funkcjonowania i zdrowia ludzi. Nawet medytacja i ćwiczenia mogą być rodzajem biohackowania. Zabiegi snu i przeziębienia należą do dośćugruntowanych i powszechnych biohacków

Związane z:Jak ten facet wykorzystał Biohacking, aby pozbyć się stresu, niepokoju i zmęczenia

Jako przedsiębiorcy, rozwiązanie problemu śmierci może nie być na twojej drodze, jednak może być natychmiastowe opracowanie infekcji żołądka lub pomoc dzieciom w regulacji zużycia wody. Po prostu zapytaj o uruchomienieGululu

, która wykorzystuje technologię i grywalizację, aby nagradzać dzieci za śledzenie zużycia wody.

Istotnym potencjałem tej niszy jest unikanie. Ogromna farmacja zwykle koncentruje wiele zasobów na zwalczaniu chorób, jednak brakuje wiarygodnych produktów sprzedawanych osobom normalnie zdrowym, które chcą poprawić swoją codzienną wydajność. Biohacking może być usługą, która wykorzystuje przedsiębiorców technologicznych do wypełniania dużych aptek z dużych przestrzeni kosmicznych.

Weźmy sprawę kaca. Wiele normalnie zdrowych osób regularnie spożywa alkohol, czy to koktajl w czasie happy hour, czy kieliszek białego wina z kolacją. Jednak po pewnym wieku nawet umiarkowane spożycie alkoholu kosztuje. Biohakerzy pracują obecnie nad usunięciem tego kosztu.CUUR, innowacja Vital Technologies, biotechnologiczny startup, celuje w objawy wywołane ograniczonym lub umiarkowanym spożyciem alkoholu. Użytkownik spożywa serwis na bazie aspiryny na godzinę przed ostatnim napojem. Składniki aktywne w nim zawarte, w tym adaptogeny i nootropowe, są ukierunkowane na przyczyny objawów, takich jak bóle głowy i suchość w ustach, które zwykle następują po spożyciu alkoholu.

„Podstawowa opinia publiczna z natury źle rozumie, że metody biohackowania wymagają kosztownych biochipów, mieszania farmaceutyków i nietypowych środków botanicznych w celu zwiększenia wydajności”, potwierdza Amir Barzilay, założyciel i dyrektor generalny VitalTechnologies.

Biohacking może również pochodzić z rodzaju kawy. Stworzony przez biohackera Dave’a Asprey’akawa kuloodpornazdolność spalania tłuszczu i poprawy energii wczesnym rankiem zyskała popularność wśród zwolenników keto. Być może zastanawiasz się, w jaki sposób na świecie kawa z kilkoma zawartymi składnikami może być uważana za biohack, ale znowu wszystko sprowadza się do poprawy funkcjonowania człowieka.

Związane z:Dokładnie to, co jest ruchem Biohacking?

Żaden z tych biohacków nie jest tak zastraszający jak chwytające za nagłówki mikroczipy, które faktycznie kontrolowały rozmowę, ale wszystkie są przykładami przedsiębiorców podejmujących wysiłki na rzecz poprawy życia ludzkiego poprzez wiedzę biologiczną. Ponadto, zgodnie ztą stroną AngelList, nie mniej niż 542 inwestorzy są włączeni lub zaintrygowani start-upami biohackingowymi. Może to zachęcić Cię do przyspieszenia procesu od koncepcji do stworzenia.

W dzisiejszym hiperkonkurencyjnym świecie zdolność do poprawy wydajności ma kluczowe znaczenie w identyfikowaniu sukcesu. Właściciele firm technicznych mają szansę skorzystać z tego faktu, oprócz wzorców zdrowia i kondycji, które dominują na Instagramie, wszędzie znajdują się strony. Ludzie na ogół chcą być zdrowi, a biohacking to technika, która pomaga im się tam dostać.

Ucz się więcej