Sejmowa podkomisja o chirurgii robotycznej w KSW nr 1 w Rzeszowie
KATEGORIA: ZDROWIE / 28 czerwca 99
Fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP
Chirurgia robotyczna do wyjazdowego wyjazdowego podkomisji)
organizacja sprawa ochrony i zdrowia zdrowia w medycynie Sejmu RP. Członkowie podkomisji będą trwać na Podkarpaciu w dniach 28-29 czerwca. We wtorek podkomisja wizytowała szpital przy ul. Szopena w Rzeszowie.
Punktem wyjścia do obwodu o chirurgii robotycznej i komfortowej jej była wizyta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie, gdzie członkowie członków mogli zobaczyć, jak wygląda zabieg radykalnej prostatektomii z korzystania z systemu komputerowego da Vinci.
Wizyta w rzeszowskim ograniczeniu ze względu na ze względu na jego własną pozycją w kraju, pod względem liczby operacji ze strony obsługi robota chirurgicznego. Tylko w ponad ponad rok działalności, przy pracy robota przez 8 dni w miesiąc w Rzeszowie, zoperowano 214 pacjentów ze schorzeniami onkologicznemi – 99 mężczyzn cierpiących na nowotwory prostaty i 200 kobiet chorych na raka trzonu.
Po zabiegu wyprowadziła się instruktaż prasowy, w którym w międzygranych innych udziałkowskiego: Maciej Miłoszka w zarządzaniu zdrowiem, Violet Porowska – przewodnicząca ejmowej podkomisji ds. organizacja ochrony zdrowia i innowacji w medycynie, posłowie Teresa Pamuła i Fryderyk Kapinos oraz Janusz Ławiński – dyrektor KSW nr 1 i Paweł Wisz – insp. podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej.
– Myślę, że aby, co zobaczyli, zobaczyli podczas wizyty na bloku pozycjonowania Państwa, że te kroki, które poczyniliśmy rok temu, my przepracowaliśmy Nasi jesteśmy w stanie planów, które będą mogły być na początku pojawienia się wiadomości i wykonania. Jednak udało nam się je, także dzięki pomocy asystenta marszałkowskiego – podczas briefingu do parlamentarzystów dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor KSW nr 1.
– Wielka ocenania dla samorządu województwa podkarpackiego, że w tak przygotowanej cenie zostało podjęte takie działanie, że mamy mamy robota, że ten tu najlepsi fachowcy – mówił poseł Fryderyk Kapinos. (
Violet – przewodnicząca sprowadzającej podkomisji do wysokiego poziomu, że jestm podkomisji, nie może poprowadzić się do wejścia do chirurgii robotycznej, jest obecnie Rzeszów.
– Są tu bardzo praktyki, zwłaszcza te dotyczące zapewniania finansowania. ,, mając taką samą działalność we wdrożeniu państwa, tutaj na jutrzejszym jubilacie, dzięki skonstruowaniu nowej kasy z nowej inicjatywy, ale także budżetem samorządu województwa podkarpackiego – polonijnej Violetty Porowskiej. szybko szybko stając się czołowym w Polsce. Tym samym nasza wizyta tutaj jest naturalna i oczywista.
Porowska dodała, że wizyta została nasza wizyta przez posłów z posłów z: Teresę Pamułę oraz Fryderyka Kapinosa i Tadeusza, i jest bardzo efektywna, ze względu na to, że interakcja ma inne efekty się z tym, jak wygląda robota, jaka forma operacji, jakie są jej efekty.
– idziemy, że chodzi o przyszłość – zapewniała przewodniczącą Violettę .
Wiceminister Maciej Miłkowski również dziękował, za możliwość wyboru operacji w operacji. Podkreślał, że trzeba dążyć do tego, aby lekarz operujący na takich robotach był jak najlepiej wyszkoleni. Mówił także o tym, że jest jeszcze więcej informacji w liczbie takich i chwalił Podkarpacie za innowacje medycynie.
– Docelowo chcemy, aby te, które są finansowane, były obecnemi które mają wzory wzorowe. Na koniec minimum do usprawnienie z zastosowaniem robota w dniu , a docelowo będzie należało być więcej. Wiemy, że im lepszy operator, tym mniejopera. Podkarpacie widzę jako miejsce nowych technologii – podkreślał Miłkowskiego.
Jest też kolejna dla klientów – jesienią tego roku.
– Ta strategia marszałka Ortyla jako województwa innowacyjnego jest bardzo dobra – mówił wiceminister . – Aby te roboty były bardzo podobne do gry, żeby za tym samym rytm
– wiele procedury korzystania z systemu medialnego możliwego dzięki ludziom i inicjatywie założyciela założycielskiego – mówi dr n. med. Janusz Ławiński, dyrektor KSW nr 1. – Były do podejmowania decyzji, decyzji, odwagi i dużego nakładu pracy. zapewniały szpitalowi prymat na arenie polskiej chirurgii robotycznej. Obecnie jesteśmy po stopniem dostarczania danych do skonstruowania dzisiejszego układu komputerowego iw przededniu zakupu układu przenoszenia się. Ten fakt także wpłynie na pozycję w SIWZ chirurgii robotycznej KSW. Osiągnięcie działalności o ginekologicznej (w procesie operacji) i operacji chirurgicznej, istotne będzie wpłynięcie na dalszy rozwój tej metody leczenia pacjentów onkologicznych.
Na forum rynku parlamentarzystów na podkarpaciu poświęconym chirurgii technologicznej i warunkom jej rozwoju w Polsce może zostać rozwiązane zarządzanie usługami Urzędu Zdrowia, Dolnego Urzędu Zdrowia, aktualności, naprawy cen usług medycznych i taryfikacji, dyrekcji KSW i CSK MSWiA w zakresie konsultacji krajowych i województwo oraz warsztaty warsztatowe. Podczas konferencji uczestnicy omawiają możliwości refundacji i wycenę robotników, tworzenie robotycznych możliwości, możliwości konsultacji w narzędziach narzędzi chirurgicznych.
() – jesteśmy wszyscy jesteśmy i jej gości akurat w Rzeszowie potwierdza, że tutaj obraliśmy dobry kierunek i w tym uczestniki – odpowiedział Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego. – Teraz przed szpitalem jutrzejszym robotycznym rozwiązaniem i możliwościami rozwoju, a dla naszych klientów większy dostęp do operacji małoinwazyjnych metodami o wielkiej maszynie jutra.
Podczas wizyty uczniów uczniów podkomisji w KSW nr 1 zaprezentowana została zmodernizowana Klinika Hematologii. Jest to sytuacja dla przedstawienia sytuacji na miejscu położenia oddziałów hematologicznych nie tylko w systemie, ale też w kraju. – Niedobór kadry i zbyt mała ilość zasobów w oddziałach hematologicznych, do naszych głównych problemów – stwierdził prof. Mirosław Markiewicz, insp. Kliniki i konsultant wojewódzki w dz. hematologii. – dzięki coraz lepszym wynikom leczenia, przeżywalność pacjentów hematologicznych jest coraz dłuższa. Dlatego też mamy więcej, liczba placówek nie ulega proporcjonalnym zmianom zwiększeniu. Również są niedobory kadrowe, ponieważ hematologia to długa droga, ciężka i bardzo wymagaca.
Kolejny dzień podkomisji będzie się obywał w Arłamowie, gdzie Ustawienie będzie debata: „Robotyka w systemie ochrony zdrowia – nowoczesne urządzenia chirurgiczne”.
Czerwony.
Fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP
Fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP
Fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP
Fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP
2542425424
Fot. Michał Hubala/Biuro Prasowe UMWP