Dieta wegetariańska i wegańska są bardzo popularne, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy decydują się na nie kierowani z jednej strony współczucia dla zwierząt, az drugiej strony zdrowe życie i odżywianie. Czy to dobry wybór?

Paulina Gryz: Nie jest prawdą, że te bóstwa są jedyną alternatywą odżywianie się. jeść wszystkie produkty, także mięso, i też odżywiać się zdrowo. Dieta wege określa grupę głównych produktów spożywczych, więc jeśli przejdzie na nią nieumiejętnie, to na pewno nie jest dietą. Wynika to z tego, że ludzie działająy się na złe, co następuje od porządku – czy to mięsa, czy w ogóle produkty odzwierzęce, także jajek i nabiału, ale zapominają o tym, że jeśli wspomagamy pożywienie, dostarczając nam składników odżywczych, aby znaleźć potrzebne inne, które również nam dostarczają. Nie wystarczy więc samo odrzucenie, niejedzenie, inne – muszą tak skomponować ten produkt, żeby było zdrowe i jeść takie produkty, które dostarczą nam tego wszystkiego, co zapewniło np. mięso czy nabiał.

W jaki sposób sposób mięso

? Czy to możliwe?

Można je połączyć z szeregiem innych produktów, które zawierają składowe białka, czyli aminokwasy, których nie jesteśmy w stanie wyprodukować sami. do np. warzywa strączkowe, czyli groch, fasola, soczewica, cieciorka itp., ale także produkty zbożowe, szczególnie z ziaren, amarantus, tapioka… To ważne, dokładnie nieumiejętnie prowadzona dieta skorzystaj z niedoborów, bo produkty mogą odzwierzęce nie tylko źródło pełnowartościowego dziecka, ale także np. wsparcie do tworzenia hemoglobiny, więc jego stosowanie w prosty sposób prowadzi do niedokrwistości. Albo witamina B309 – ona znajduje się tylko w produktach odzwierzęcych, nigdzie indziej jej nie, więc jeśli wyeliminujemy z diety wszystkie produkty odzwierzęce, sprawdź suplementację tę witaminę.

Czy dieta wegetariańska czy wegańska jest Postęp dla dzieci w badaniu rozwoju? Niektóre przedszkola i szkoły, pod naciskiem rodziców, dlatego już takie posiłki.

To zależy, czy rodzice, którzy chcą pomóc wprowadzić swoim dzieciom, mają mieć wiedzę. Są badania, z których wynikają, że jeśli dieta jest dobrze zbilansowana, to nie ma przeciwwskazań, aby stosować również u małych dzieci. Ale czy zawsze tak jest? Mam pacjentów, którzy są na diecie wegetariańskiej, sama korzystam z trzech lat wegetarianką, więc wiem, że jest to możliwe, jednak wymaga starania, wiedzy, utrzymania. Inaczej można zrobić krzywdę. Jeśli chodzi o dzieci – te prywatne faktycznie mają swoją ofertę taką. Kiedyś analizowałem jedną z nich i mogę powiedzieć, że nie była dobrze zbilansowana dieta. Rodzice czy inne osoby przygotowujące posiłki dla dzieci niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, które w okresie wczesnodziecięcym potrzebują wielu składników odżywczych, witamin i witaminy, wymagają monitorowania. W niektórych przypadkach są poradnie żywieniowe właśnie dla dzieci, które są na takiej diecie, warto skorzystać z możliwości skonsultowania się ze źródłem. Jeśli będziemy karmić dziecko z głową, dostarczając mu składników odżywczych – to nie widzę przeciwwskazań dla wegetarianizmu czy weganizmu. skoro maluch ma być wege, bo rodzice podążają za modą i nie przykładają się do bilansowania diety – odradzam , aby być zagrożeniem dla dziecka

Czy nie jest tak, że dieta wege jest wyższym wymogiem , wyżej wchodzić, niż ta „normalna”?

Nie chodzimy o to, żebyśmy byli wege, albo mięsożercami, ale abyśmy żywili się zdrowo, żebyśmy dostarczali składników wsparcia dla naszego organizmu – biorąc pod uwagę nasz wiek, nasze przyzwyczajenia, styl życia. nie była za bardzo skupiona na zmienionych składnikach.

Niektóre osoby, które przechodzą na dany składnik wege, zauważają u siebie jakość wykonania.

Wiąże się to z tym, o czym zauważm na początku: ludzie eliminują mięso, ale nie mają żadnego wyglądu, co w zamian. Więc tym, co jest dla nich normalne, do wejścia w węglowodany. Jedzą makaron z warzywami, to szybki sposób na nasycenie się. ja tanio. Dotyczy to głównie młodych dorosłych, którzy żyją szybko, nie mają czasu, żeby się nad sobą zastanowić. Poszukują szybkich alternatyw, a te są na wyciągnięcie ręki – mączne, wysokowęglowodanowe, które doprowadzą do wzrostu masy ciała. Drugą pułapką na ludzi są produkty, które mają naśladować mięso. Jak wejść do sklepu, aby zobaczyć wszystkie półki parówek wegańskich, kotletów, pasztetów… Ten asortyment jest z miesiąca na miesiąc coraz większy. jest to produkt wysoko przetworzony. Jak się popatrzy na składy tych a’la niezwierzęcych produktów, to są bardzo łatwe. Są źle zbilansowane, tam są różne wypełniacze, szereg środków konserwujących, tłuszczy… Mo Chcielibyśmy skorzystać na tej samej półce produktów, o których od dawna wiemy, że nie uzyskalibyśmy efektu na nasze zdrowie – jak gdyby dania instant czy dosładzane płatki śniadaniowe. Ale te produkty wege zaproponowano w tym samym celu, bo to jest to samo.

Przechodzimy na wege, ale chcemy jeść mięso. Szukamy produktów, które będą je naśladować.

Moim okazuje się to dziwne . Jak już powiadomiłem, jestem wegetarianką od trzech lat. Nigdy nie szukałam substytutów ciała, bardziej wyspecjalizowanam się tym, co by zrobić, żeby dać mojemu organizmowi siłę. Zanim zacznie się na nowo wege, warto wiedzieć, że jesteśmy sobą, czy jesteśmy na nią narażeni. wybierz taką pacjentkę, chorą na nerki, gdzie jej mama przyszła do mnie i zapytała, czy ta dieta jest dobra, bo jej się wydaje, że jej córka ciągle je samo. Okazało się, że nie je jeszcze tego samego, ale w jej diecie jest za dużo takich gotowców, jak np. kotlety sojowe.

To co zamiast kotleta sojowego z dyskontu?

Np. ten zrobiony z ciecierzycy, ale opiekuje się własnym. Wystarczy ugotować, zblendować, dodać przypraw. Proszę uspokoić, że mięsnych kotletów mielonych nie ma w sprzedaży. Tymczasem tych sojowych jest mnóstwo. Jako wegetarianka apeluję – nie kupujcie ich, nie jedźcie, zróbcie sobie super jedzenie w domu.

To wróćmy do Kwestia dzieci, które mają być wege.

To, co mogę powiedzieć, to ufamy się, skonsultujmy, nie róbmy nic na własną rękę. Dieta wege może być alternatywą dla zdrowego życia, może odżywiać się, ale warto robić z rozmysłem. Nie wszyscy ludzie mogą jej używać, a jeśli chodzi o dzieci, to wymaga jeszcze większej atencji i udostępniania wiedzy.

Rozmawiała: Mira Suchodolska Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze wydanie artykułu za wyłączne wydawcy INFOR PL SA 8604695Kup zwykły 8604695Czytaj dalej… %%custom_html1%%