Od tego momentu dokonano przeglądu, który był wykonawcą na prawie wszystkich – zarówno tych, którzy z wypiekami na śledzili tabele z wynikami, jak i tych, którzy mieli dość zamieszania i ekstremalnych wyników tym razem. Jednak koniec jednej imprezy nie oznacza próżni w temacie, skoki już trwają, ai inne zimowe sporty budzą ciekawość. Jest też i druga strona tego kolorowego świata, często niewidoczna dla przeciętnego obserwatora. Ze względu na skutki, wyniki, kontraktów czy pewnego stylu życia jest też świat rozpaczy, długów, cierpienia i desperacji.

Tak, mowa o uzależnieniu od niektórych bukmacherskich, które często mają swój początek właśnie w silnym zainteresowaniu sportem, drużynami, i ich zmaganiami. Tak jak w przypadku każdej formy hazardu, to co miało być po prostu zabawą, rozrywką stało się parą zarówno dla osoby, która nie może powstrzymać się od wprowadzenia opłaty, jak i dla zachowania tej osoby. Chęć gry, często odtwarzają się z długów, wzmacniają iluzją, że „tym razem na pewno się uda”, przyczyniają się do dramatów całych rodzin.

Dla osób natychmiastowych od hazardu, brak środków finansowych nie jest sygnałem do zaprzestania gry. Prawie zawsze znajdzie się od kogoś, kogo można pożyczyć pieniądze na grę. Kiedy kontakty wśród znajomych czy są już spalone, z „pomocą” przychodzącą „chwilówki”, czyli szybkie pożyczki, z punktu widzenia jednak wysoko oprocentowane. Jednak i to możliwe jest do czasu.

Silny stres, stres, wstyd i strach osoby, która już jest w pętli długów, prowadzi do konsekwencji desperackich prób wybrnięcia z sytuacji. Niestety, często te próby zamiast przybliżać do rozwiązań, pogłębiają kryzys. Może się zdarzyć alkohol czy narkotyki, odwracając uwagę od rzeczywistości. Niestety, część osób jest tak zdesperowana, że ​​targa się na swoje życie. Jakiekolwiek z tych efektów nie przynoszą upragnionego efektu, a pojedynczy ból, uszkodzenie i coraz większe.

Czy faktycznie nie ma wyjścia? Co może być osobą, która potrzebuje pomocy w wyjściu z takiej sytuacji? Błogość? Co z osobami, które wchodzą w związek z osobą uzależnioną cierpią, żyją pełnią zdrowia, lęku, nie radzą sobie z emocjami? Pomoc jest dostępna zarówno dla osób z zewnątrz, od hazardu (czy inaczej czynności), jak i dla osób zarządzających, które powinny zainteresować się swoim zdrowiem.

W ramach samej Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach iw Pszczynie, prowadzony jest program opieki i działalności osób wspierających czynności oraz ich działalności i rodzin. Skorzystać z niego jako osoba, która zmaga się z hazardem czy też problemowym używaniem hazardu (mowa tu o różnych jego formach, np.: grze na automatach, zdrapkach, lotto, grze w kasynie, również internetowych), jakie inne czynności: media społecznościowe , gier komputerowych, zakupów, ćwiczeń fizycznych, pracy, seksu. Pomoc uzyskają również osoby w pobliżu osób z wyjątkiem – to ważne, bo często bliscy doświadczają ogromu problemów, silnego stresu, nieprzyjemnych uczuć oraz angażują się w pomoc, która często przynosi odwrotny skutek do zamierzonego skutku.

Program, pomoc pomocnaj, umożliwienie skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i legalnej w zakresie długu. Możliwe jest skorzystanie z terapii w formie stacjonarnej – zakwaterowanie i wyżywienie również jest finansowe w ramach programu.

Pomoc jest bezpłatna, finansowana ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Błękitny Krzyż zależny od osób fizycznych od hazardu już od 2012 r., od kiedy do uzależnień od alkoholu zaczynają dołączać się osoby nie umiejące sobie pomóc z przymusem gry hazardowej.

W tym roku Błękitny Krzyż obchodzi jest 25-lecie pracy w naszym regionie. związane z wydarzeniami związanymi z obchodami rocznicy, obywają się wydarzenia towarzyszące, takie jak akcje krwiodawstwa, zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, wyjście w góry, mające na celu zarejestrowanie stylu życia, spędzanie czasu czynnego, bez alkoholu lub innych zmian zmieniających działanie. Bieżące wydarzanie są ogłaszane na stronie fundacji na Facebooku.

Ośrodki, z których można uzyskać pomoc:

Ośrodek Leczenia Uzależnień
glin. Legionów 1
34-300 Żywiec
Tel. 33 861 00 83

Miejski Ośrodek Terapii Uzależnień
ul. Mostowej 1
43-300 Bielsko-Biała
Tel. 33 822 79 83

Miejski Ośrodek Terapii Uzależnień
ul. Nad Białką 1b
43-502 Czechowice-Dziedzice
Tel. 32 215 97 40

Ośrodek Psychoprofilaktyki
ul. Paderewskiego 3
43-200 Pszczyna
Tel. 32 210 42 92

Ośrodek Readaptacyjny – pomoc stacjonarna, z zakwaterowaniem i wyżywieniem
ul. Bystrzańska 51a
43-300 Bielsko-Biała
Tel. 33 817 20 49

WAŻNE! Do czerwca 2023 Błękitny Krzyż postępowania Projekt Pilotażowy Ministra Zdrowia dotyczący dzieci i młodzieży, które są szkodliwe i problemowo wykorzystywane z nowymi urządzeniami technologicznymi. Przyjęcia bez skierowania.

Poradnia Uzależnień Behawioralnych dla Dzieci i Młodzieży

ul. Nad Białką 1b
43-502 Czechowice-Dziedzice
Tel. 510 243 619

ul. Paderewskiego 3
43-200 Pszczyna
Tel. 515 804 156

więcej na stronie iw media społecznościowych:

www.bk-europe.pl, pełne wyżywienie @slask.fundacja.blekitny.krzyz, IG @blekitnykrzyz

Zadanie współfinansowane ze środkami Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych kosztów w utylizacji Ministra Zdrowia, uzyskanych w postępowaniu przeprowadzonym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj dalej…%%custom_html1%%