• MCT to skrót od „średniołańcuchowe trójglicerydy” i jest to rodzaj kwasu tłuszczowego.
  • Ten wielozadaniowy tłuszcz nie jest przeznaczony tylko dla osób przestrzegających diety ketonowej. Olej MCT przynosi korzyści każdemu, bez względu na to, co masz na talerzu.
  • Korzyści ze stosowania oleju MCT obejmują utratę wagi, zwiększenie zdrowego spożycia tłuszczu, uczucie sytości na dłużej i napędzanie mózgu.
  • Sposoby używania oleju MCT obejmują np. picie kawy kuloodporne.

Jeśli uważasz, że olej MCT jest przeznaczony tylko dla osób stosujących dietę ketonową o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości węglowodanów, zastanów się nad tym jeszcze raz. Ten potężny tłuszcz niesie korzyści bez względu na to, co masz na talerzu. Oto cztery powody, aby z niego korzystać, abyś był naładowany na cały dzień.

Co to jest olej MCT?

MCT jest skrótem od „średniołańcuchowych trójglicerydów” i jest to rodzaj kwasu tłuszczowego. Trójglicerydy to cząsteczki, które składają się na większość tłuszczów, a średni łańcuch odnosi się do długości ogona cząsteczki tłuszczu. MCT są zwykle uzyskiwane z oleju kokosowego, ale czasami pochodzą z oleju palmowego.

Korzyści ze stosowania oleju MCT

Utrata masy ciała

Olej MCT może pomóc Ci schudnąć w szybkim tempie. Badania pokazują, że MCT pomagają spalać tłuszcz i kalorie, niezależnie od stosowanej diety. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją – jeść tłuszcz, aby go spalić? To magia oleju MCT. Zwiększa ilość cząsteczek spalających tłuszcz w twoim organizmie, zwanych ketonami. Następnie twoje ciało wykorzystuje te ketony do wytowrzenia energii, a nie glukozy z węglowodanów. Spalanie ketonów zamiast glukozy zwiększa utratę masy ciała i zmniejsza stan zapalny.

Zwykle musisz pościć, redukować węglowodany lub ćwiczyć naprawdę ciężko, aby twoje ciało produkowało ketony. Dzięki olejowi MCT podnosisz poziom ketonów w ciągu kilku minut, przy bardzo niewielkim wysiłku.

Zwiększ spożycie wysokiej jakości tłuszczów

Twój organizm potrzebuje dużej ilości zdrowych tłuszczów, aby zrównoważyć poziom hormonów, zasilić mózg, utrzymać szczupłą sylwetkę oraz uczucie sytości, a także wiele więcej.

Olej MCT jest jednym z najzdrowszych i najwygodniejszym tłuszczem, jakie możesz spożywać. Olej MCT, taki jak Brain Octane, ma zerowy smak lub zapach, co oznacza, że ​​możesz dodać go do niemal wszystkiego, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk zdrowych tłuszczów.

Poczuj się pełny po posiłkach

Tłuszcz jest bardzo sycący. Kiedy uzupełniasz odpowiednie tłuszcze, czujesz się pełniejszy na dłużej. To pozwala ci skupić się na dniu bez rozpraszających go pragnień. Oleje MCT są w tym szczególnie dobre – podnoszą ketony, a ketony hamują grelinę (hormon głodu) i zwiększają cholecystokininę (CCK), co zapewnia uczucie sytości.

Zwiększ moc mózgu

Twój mózg składa się w 60% z tłuszczu. W rzeczywistości jest to najgrubszy narząd w twoim ciele i potrzebuje mnóstwo dobrych tłuszczów, aby utrzymać go w stanie gotowości do pracy. Tłuszcz nasycony jest dla niego szczególnie dobry. Żywi mielinę, warstwę tłuszczową izolacji wokół komórek mózgu, która pomaga im się komunikować.

Olej MCT również szybko przekształca się w ketony, które mózg może wykorzystać jako bezpośrednie źródło energii. Możesz poczuć, jak mózg się włącza, a wszelkie zamglenia znikają. To uwalnia cię od nagłych awarii energetycznych, które występują, gdy twoje ciało zaczyna myśleć o cukrze.

pouring coffee

Jak stosować olej MCT

Pij kuloodporną kawę

Jednym z najprostszych sposobów na włączenie oleju MCT do diety jest rozpoczęcie dnia od kuloodpornej kawy. Filiżanka składa się z kawy, oleju Brain Octane (wysokiej jakości olej MCT) i masła karmionego trawą. Badania pokazują, że łączenie średniołańcuchowych trójglicerydów, takich jak olej Brain Octane z innymi cieczami, zwiększa jego efekt spalania tłuszczu. Kofeina zwiększa także zdolność organizmu do spalania tłuszczu w celu uzyskania energii, dzięki czemu kawa i Brain Octane są wspaniałym zespołem.

Skropione posiłki

Delikatne polane sushi, sałatka lub wysokiej jakości białko, takie jak wołowina karmiona trawą lub dziki łosoś. Olej nie posiada smaku ani zapachu, więc nie będzie wyczówalny, a ty możesz cieszyć się dodatkową porcją wysokiej jakości tłuszczu.