• Podczas pracy nad wejściem w stan ketozy mogą wystąpić objawy grypy ketonowej. Po pokonaniu początkowej przeszkody dostosujesz się i doświadczysz korzyści płynących ze stosowania tłuszczu jako paliwa.
 • Zamiast codziennie jadać poza domem, rozważ gotowanie jedzenia. Umożliwia to kontrolę nad składnikami, a także śledzenie makr.
 • Jako naturalna ewolucja długoterminowego keto, możesz rozważyć wypróbowanie różnych stylów diety.

Dla każdego, kto odkrywa nową dietę, jednym z największych problemów jest zrównoważony rozwój. W końcu trzymanie się diety i osiąganie pozytywnych rezultatów wymaga dużej dyscypliny przez pewien czas. Dotyczy to zwłaszcza diety ketonowej, która ma swój własny zestaw wymagań popartych naukowo. Jeśli jednak obawiasz się długoterminowych skutków diety ketonowej, nie musisz się stresować. Zamiast tego pozwól nam uspokoić umysł…

Jeśli przestrzegasz kilku prostych protokołów, zwróć uwagę na sygnały swojego ciała i przygotuj kuchnię do rzucania jeśli masz kilka smacznych przepisów, możesz pozostać w pociągu keto przez długi czas.

Jakie są ogólne cele długoterminowych osoby na diecie ketonowej?

A photo of colorful foods, including produce, eggs and meat

Rozpoczęcie diety ketonowej oznacza poważną zmianę stylu życia. W rzeczywistości całe twoje ciało przechodzi poważną przemianę metaboliczną – wypływa z tłuszczów i ketonów zamiast węglowodanów i cukru. Skupiając się na tłuszczu i odmawiając cukru, możesz osiągnąć kilka celów związanych z:

 • Kontrola wagi : Jednym z głównych celów każdej diety jest waga. Niektórym osobom przestrzeganie diety ketonowej pozwala lepiej kontrolować wagę. W ramach długoterminowej diety ketonowej korzystaj z wysokiej jakości tłuszczów. Na przykład Bulletproof Brain Octane C8 MCT Oil i Kuloodporne Ghee karmione trawą to źródła tłuszczu, które dobrze pasują do wysokiego dieta tłusta, taka jak keto.
 • Zdrowie psychiczne i jasność umysłu : Dieta ketonowa może zapewnić duży wzrost jasności umysłu i energii. Z czasem organizm dostosowuje się do spalania tłuszczu jako paliwa. W rezultacie wielu dietetyków keto doświadcza lepszej koncentracji, szczególnie przy codziennym wzmocnieniu z naszego podpisu Bulletproof Original Coffee . Może to pomóc Ci zwiększyć produktywność w pracy, na siłowni lub gdziekolwiek jesteś.
 • Poprawa ogólnego samopoczucia : Stres życia codziennego może mieć swoje żniwo. Jednak badania wykazały, że dieta ketonowa zapewnia ogólne korzyści zdrowotne (zarówno psychiczne, jak i fizyczne), które z czasem mogą pomóc Ci poczuć się lepiej. [1]

Jak wejść w ketozę – i jak ją utrzymać

Wejście w stan ketoza wymaga czegoś więcej niż tylko krótkotrwałego usunięcia cukru lub wyeliminowania niektórych grup żywności (takich jak gluten, produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe) z diety. Proces adaptacji wymaga czasu…

Przebij się przez grypę ketonową

Kiedy zaczynasz swoją podróż keto, nie zdziw się, jeśli zaczniesz odczuwać pewne skutki uboczne. Gdy organizm przestawia się ze spalania glukozy na tłuszcz w celu uzyskania energii, mogą wystąpić objawy grypy ketonowej , które mogą obejmować mgłę mózgową i problemy ze snem po bóle głowy i apetyt na cukier.

Ograniczenie spożycia węglowodanów może również wywołać niezadowalające odczucia, w tym zaparcia. Jednak nie poddawaj się jeszcze! Spożywaj dużo elektrolitów i upewnij się, że nawadniasz się, aby przebić się przez grypę ketonową. Następnie, gdy organizm zacznie wydajniej spalać tłuszcz, objawy powinny ustąpić.

Oblicz swoje makra i policz węglowodany

Rozpocznij swoją podróż keto na właściwej stopie, przestrzegając odpowiednich współczynników makro. Standardowa dieta ketonowa składa się zazwyczaj z następującego rozkładu kalorii:

 • Tłuszcze : 752%
 • Białko : 60%
 • Węglowodany netto : 5%

Wskazówka dla profesjonalistów : Podczas gdy dla wielu liczba węglowodanów może się zmieniać, dobrą zasadą jest utrzymać spożycie węglowodanów netto na poziomie nie większym niż 32 gramów dziennie. Ta okrągła liczba gwarantuje, że Twoje ciało pozostanie w stanie ketozy.

Powiązane: Jak obliczyć węglowodany netto na keto – i dlaczego mają znaczenie

Unikaj skoków poziomu cukru we krwi

Pamiętaj, że jeśli chodzi o długoterminowe efekty diety ketonowej, trudno będzie Ci osiągnąć sukces, jeśli nie policzysz węglowodanów. Nawet zjedzenie kilku kawałków owoców może wytrącić Cię z ketozy ze względu na zawartość cukru. (Adios, mango i ananas!)

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli spożywasz produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Należy też pamiętać, że wiele przetworzonej żywności często zawiera ukryte cukry, które mogą podnieść poziom glukozy i wyrzucić z ketozy. Niestety może się to zdarzyć szybciej, niż możesz wypić puszkę Kuloodporna latte na zimno !

Długoterminowe skutki diety ketonowej: przeciąganie

A dieter measures their waistline

Wszyscy osiągnęliśmy ten frustrujący punkt na planie diety, w którym wyniki wydają się zwalniać jak ruch w godzinach szczytu. Ale nie pozwól, aby tymczasowy plateau powstrzymał cię przed trzymaniem się ketogenicznego sposobu odżywiania.

Jeśli czujesz, że zwlekasz, nadszedł czas, aby odzyskać kontrolę i dać swojemu organizmowi impuls, którego potrzebuje! Oto cztery strategie, które powinieneś rozważyć stosując długoterminową dietę ketonową, gdy twój postęp się zatrzyma.

1. Przełącz się z brudnego lub leniwego na ścisłe keto

Brudni na diecie ketonowej nadal zachowują te same proporcje makroskładników, co surowi zwolennicy keto. Tylko że nie dyskryminują, jeśli chodzi o źródło tych makr. Ale chociaż zamówienie fast-foodowego burgera bez bułki może ułatwić życie, przestrzeganie brudnej diety keto może powodować nieprzyjemne odczucia spowodowane nadmiarem konserwantów i brakiem mikroelementów.

Rozwiązanie: Usuń te przetworzone produkty i zastąp je produktami o większej zawartości składników odżywczych. Na przykład wrzuć warzywa do ghee karmionego trawą zamiast oleju rzepakowego. I zastąp Kuloodporny olej MCT w kawie zamiast ciężkiej śmietany.

2. Stosuj taktykę eliminacji pożywienia

Czuć mdłości za każdym razem, gdy jesz ser ? Podejrzewasz, że masz problemy z trawieniem czerwonego mięsa? Jednym ze sposobów ustalenia, co dokładnie lubi twoje ciało – a czego nie – jest zastosowanie taktyk eliminacji pożywienia.

Osoby na diecie ketonowej, które osiągnął plateau, można wrócić na właściwe tory, sprawdzając, które pokarmy powodują niepożądane reakcje. Może to pomóc Twojemu ciału działać bardziej optymalnie, pomagając jednocześnie pozostać na długoterminowej diecie ketonowej.

3. Spróbuj przerywanego postu

Jeśli czujesz się trochę nieświeży, jak długo możesz robić keto? Ograniczenie okna żywieniowego może pomóc odmłodzić twoje postępy. Okresowy post, czyli IF, oferuje wiele potencjalnych korzyści, w tym więcej energii, zdolności umysłowej i ochronę komórek.

Chociaż brzmi to prosto, istnieją różne sposoby wdrożyć IF, aby doświadczyć pozytywnych efektów diety ketogenicznej.

Powiązane: Kompletny przerywany Przewodnik po poście dla początkujących

4. Ogranicz jedzenie poza domem

Jedzenie poza domem może być świetnym sposobem na leczenie siebie. Ale nawet restauracje, które uważasz za „zdrowe”, mogą gotować swoje jedzenie ze składnikami, które nie są przyjazne dla długoterminowych osób stosujących dietę ketonową.

Ograniczenie lokale gastronomiczne mogą pomóc pominąć nieznane składniki, które mogą wytrącać Cię z ketozy! I nie bój się zadać swojemu serwerowi kilku (tak, tylko kilku) pytań…

Jak gotować, aby zapewnić długotrwały sukces diety ketonowej

A hand pouring Bulletproof MCT oil into a blender

Gotowy do przygotowania smacznych przepisów na keto w domu ? Nawet jeśli (jeszcze) nie czujesz się profesjonalistą, gotowanie własnego jedzenia jest często lepszym wyborem niż jedzenie poza domem. W ten sposób masz pełną kontrolę nad tym, co wchodzi do twojego posiłku.

Oczywiście, gotowanie pysznych posiłków, które nie zawierają węglowodanów, nie będzie możliwe bez odpowiednich narzędzi. Zaopatrz swoją kuchnię w kilka niezbędnych rzeczy, aby pokazać swoje umiejętności kulinarne znajomym i rodzinie! Zacznij od:

 • Wysokiej jakości blender : Jeśli chcesz poczuć długoterminowe skutki diety ketonowej, zrób swój blender swoim najlepszym przyjacielem. Czy masz ochotę na kremowe smoothie z Kuloodporne białko kolagenowe lub pyszny wzmacniacz mózgu z naszego Przepis na kawę kuloodporną , to narzędzie kuchenne to konieczność.
 • Patelnia żeliwna : Czas rzucić te nieprzywierające patelnie! (Poważnie.) Żeliwo nie tylko zapewnia stałe ciepło do gotowania i korzyści zdrowotne, jakie daje żelazo, ale ma również wszechstronność przy gotowaniu wszystkich rodzajów żywności. Dodatkowo możesz używać wszystkich Tłuszcze z atestem kuloodpornym , ponieważ żeliwo zawiera oleje kompatybilne z wysoką temperaturą.
 • Zestaw blach do pieczenia : Pieczenie ketonów na święta? Pieczenie kilku warzyw na tydzień przygotowanie posiłku ? Arkusze do pieczenia są koniecznością! Szczerze… co jest smaczniejsze niż posiekanie prostego kalafiora, posmarowanie go dobrą solą i oliwą z oliwek i pieczenie w piekarniku? (Prawdopodobnie partia Brownie keto .)
 • Powolna kuchenka : Potrzebujesz nocy wolnego od pracy w kuchni? A powolna kuchenka to najlepszy przyrząd do gotowania dla Ciebie. Od soczystych białek po obfite zupy – po prostu dodaj wysokiej jakości tłuszcze. Następnie jest kupa pożywnych warzyw i pysznych przypraw, zanim ją ustawisz i zapomnisz.

Spróbuj ugotować te proste przepisy na keto

Healthy sandwiches made with cauliflower buns

Aby czerpać korzystne, długoterminowe efekty diety ketonowej, będziesz chciał opanować kilka niezawodnych przepisów. Na szczęście jest tak wiele pełnych tłuszczu posiłków bogatych w białko i możesz je przyrządzić w domu za pomocą prostych, świeżych składników. Eksperymentuj z tymi smacznymi i łatwymi przepisami na keto, które z pewnością staną się podstawowym produktem w gospodarstwie domowym:

Staraj się, aby w kuchnia też. Wiemy, że łatwo jest ciągle wracać do sprawdzonej receptury. Ale znalezienie sukcesu na długoterminowej diecie ketonowej będzie znacznie łatwiejsze, jeśli będziesz utrzymywać swój mózg (i kubki smakowe) zaangażowany i podekscytowany. Eksperymentuj z nowymi smakami i kombinacjami, które wciąż trzymają węglowodany na dystans!

Długotrwałe utrzymanie diety ketonowej

Czy więc keto jest bezpieczne w długim okresie? Zwykle jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań osób zastanawiających się, czy powinni uczynić z tłuszczu swoje podstawowe źródło paliwa – na dobre. Krótka odpowiedź to: tak!

Tak jak tak długo, jak zwracasz uwagę na swoje ciało, możesz czerpać korzyści z pozytywnych, długoterminowych efektów diety ketonowej. Oczywiście obejmuje to delektowanie się pysznymi i pożywnymi posiłkami. Więc co dokładnie powinieneś robić? Oto kilka sposobów, aby zadbać o swoje ciało podczas podróży keto.

Regularnie odwiedzaj lekarza

Kubek Kawa kuloodporna dziennie nie powinna powstrzymywać lekarza. Właściwie powinieneś regularnie odwiedzać lekarza i sprawdzać swoją krew, aby upewnić się, że wszystkie znaczniki są sprawdzone. Może to pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich niedoborów składników odżywczych, które mogą wynikać z twoich wyborów żywieniowych. (Wizyta u dietetyka też może pomóc.)

Skorzystaj z suplementów

Konieczne jest zbudowanie diety ketonowej wokół wysokiej jakości tłuszczów. Ale nawet osoby stosujące długoterminową dietę ketonową mogą wymagać użycia suplementy wypełniające wszelkie niedobory składników odżywczych . Odrób pracę domową i dowiedz się więcej o

zalety suplementów keto.

Dobrze się wyspać

Nie oszczędzaj na odpoczynku. Twoje ciało potrzebuje czasu na regenerację, doładowanie i odbudowę. A jeśli nie możesz zasnąć, spróbuj Kuloodporny tryb uśpienia do pomóc Ci pokonać stres, zasnąć – i co najważniejsze, pozostać spać!

Związane z: Melatonina na sen: czy to działa?

Inne rodzaje długoterminowych diet ketonowych

Tylko dlatego, że zaczynasz na ścisłej diecie ketonowej, nie oznacza, że musisz się tego trzymać na zawsze. Dieta wysokotłuszczowa z kilkoma unikalnymi zwrotami akcji może zdziałać cuda, jeśli poziom Twojej aktywności lub powód do stosowania keto ewoluuje z czasem.

mogą spróbować cyklicznej diety ketogenicznej. Jeśli regularnie spalasz kalorie na siłowni, cykliczne keto może być dla Ciebie najlepszy. To daje Twojemu organizmowi szansę na uzupełnienie zapasów węglowodanów raz w tygodniu.

Lub rozważ ukierunkowaną dietę ketonową. Szczególnie sportowcy mogą uznać ukierunkowane keto za korzystne. Twoje ciało otrzyma duży zastrzyk glukozy, kiedy będziesz pompować na siłowni! (Zalecamy jednak uzupełnianie węglowodanów po treningu, gdy wyczerpią się zapasy tłuszczu.)

Person doing deadlifts in gym A jeśli keto nie jest dla mnie odpowiednie?

Jak długo możesz stosować dietę ketonową? Ostatecznie, jeśli znajdziesz metodę, która działa, możesz się jej trzymać do końca życia. Jednak dla tych, którzy nie mogą utrzymać takiego stylu życia, istnieją jeszcze inne opcje.

Paleo

Po diecie w stylu paleo przynajmniej usuwa przetworzoną żywność z równania. Chociaż jest to podejście bardziej wysokowęglowodanowe, wyeliminowanie cukrów i sztucznych składników jest nadal strategią, którą poleciłby każdy dietetyk. A słodki ziemniak czy jabłko z pewnością przynoszą więcej korzyści zdrowotnych niż zjedzenie kawałka ciasta czy miski lodów!

Wegetarianin lub peskatarianin

Dla tych, którzy nie mają żołądka mięsa, dieta wegetariańska lub pescatariańska może być łatwiejsza dla układu pokarmowego. Utrzymanie go w czystości i prostocie jest często najlepszym sposobem. Chociaż może to być bardziej niskotłuszczowy, wysokowęglowodanowy sposób odżywiania, może to być właściwe rozwiązanie dla Ciebie.

Niska zawartość węglowodanów

Jeśli keto jest zbyt restrykcyjne, a dieta niskowęglowodanowa może pomóc kontrolować poziom cukru we krwi i być skutecznym rozwiązaniem dla długoterminowego zdrowia. Możesz zdecydować się na bardziej wysokobiałkowe podejście, które nadal pozwoli Ci kontrolować poziom insuliny.

Podsumowując : Keto jest na dłuższą metę bezpieczne. Jednak tym, którzy nie gotują lub mają problemy z przestrzeganiem zasad, może być trudno to utrzymać. Jeśli długoterminowe skutki diety ketonowej nie są zgodne z Twoimi celami i potrzebami, kontynuuj poszukiwanie alternatywy. Ostatecznie, twój plan żywieniowy powinien zapewnić ci zdrowie, szczęście i rozwój – przez wiele lat!

Wciąż nie wiesz, co to keto? Rozważ te popularne diety i znajdź odpowiedni dla siebie.

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%