• Czy masz ochotę na cukier i krach energetyczny? Możesz być palnikiem cukru.
 • Jeśli jesteś spalaczem tłuszczu, masz trwałą energię i możesz iść godzinami bez myślenia o jedzeniu. Jest to stan zwany ketozą i zdarza się, gdy przestrzegasz diety wysokotłuszczowej i o niskiej zawartości węglowodanów.
 • Kuloodporna dieta pokazuje, jak spalać tłuszcz i uzyskać więcej energii. Czytaj dalej, aby uzyskać bezpłatny przewodnik.

Zawsze potrzebujesz przekąski. Dostajesz mega głodu cukru. Ciągle masz do czynienia z upartym tłuszczem z brzucha. Brzmi znajomo? Możesz być palnikiem cukru , co oznacza, że ​​przede wszystkim spalasz węglowodany (cukier) energia.

Nie, to nie jest złe.

Wiele osób pali węglowodany na paliwo. Rzecz w tym, że bieganie po cukrze nie zawsze jest zrównoważone. To szybko paląca się forma energii. Dlatego znów czujesz się głodny po zjedzeniu bajgla na śniadanie lub dlaczego potrzebujesz drzemki po dużym obiedzie z makaronem. Kiedy twoje ciało zużywa te węglowodany, czujesz się rozproszony, zmęczony i głodny, dopóki nie zjesz ponownie.

Porównaj to z spalaczem tłuszczu . Kiedy spalasz tłuszcz na paliwo, możesz z łatwością spędzać godziny bez myślenia o jedzeniu, a przez cały dzień czujesz energię i koncentrację. Twoje ciało otrzymuje energię z tłuszczu i tłuszczu z diety. Jest to stan metaboliczny zwany ketozą , czyli co się dzieje, gdy jesteś na dieta ketogeniczna.

Oto, co to znaczy być spalaczem cukru, co to znaczy być spalaczem tłuszczu i dlaczego możesz być jednym i drugim.

Związane z: Pobierz BEZPŁATNIE 30 Aktualizacja dnia i dzisiaj rozpocznij kuloodporną dietę

Blue and white swirling lines Co powinieneś wiedzieć o swoim metabolizmie

Twój metabolizm jest niesamowity. W ten sposób twoje ciało zamienia jedzenie w energię. Ta energia może pochodzić z węglowodanów, tłuszczu lub białka – czyli trzech makroskładników odżywczych znajdujących się w żywności .

Ludzki metabolizm może spalać węglowodany LUB tłuszcz w celu uzyskania energii. Ta cecha była ważna, gdy byliśmy myśliwymi i zbieraczami i nie zawsze wiedziałem, kiedy otrzymamy następny posiłek. Gdyby w naszym organizmie zabrakło węglowodanów, zamiast tego naturalnie zmienilibyśmy się na spalanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej na energię.

Nazywa się przełączanie między spalaniem węglowodanów lub tłuszczu na paliwo elastyczność metaboliczna .

Co to jest palnik cukru?

Palnik cukru spala przede wszystkim węglowodany na paliwo . Twoje ciało zamienia węglowodany z pokarmów takich jak chleb, ziemniaki i cukierki w glukozę – prosty cukier, który zamienia się w energię. Problem polega na tym, że jedzenie za dużo węglowodany mogą przyczyniać się do dodatkowej tkanki tłuszczowej i, z czasem, insulinooporności. [2] Dodatkowo, bardziej prawdopodobne jest wystąpienie awarii energii, gdy „ palę węglowodany przez cały dzień. Dowiedz się więcej o mózgu na cukrze .

Jest to również bardzo łatwe do jedzenia za dużo węglowodanów, szczególnie odmiany przetworzonej. Pomyśl tylko, jak łatwo dostać pączki, bułeczki, ciastka i duże miski makaronu. Twoje ciało wiernie zamieni te węglowodany w glukozę, ale jeśli ta energia nie zostanie wykorzystana, musi gdzieś pójść – więc jest przechowywana jako tłuszcz.

Oto kilka źródeł energii dla palników cukru:

 • Chleb i zboża
 • Warzywa skrobiowe
 • Owoc
 • Mleczarnia
 • Słodziki, takie jak cukier, miód i syrop
 • Żywność z dodatkiem cukrów, takich jak ciasteczka i cukierki
 • Napoje bezalkoholowe

Co to jest spalacz tłuszczu?

Spalacz tłuszczu spala przede wszystkim tłuszcz na paliwo . Kiedy jesz mniej węglowodanów, twoje ciało w końcu pali się przez zapasy glikogenu (inna nazwa przechowywanych węglowodanów). Twój metabolizm wciąż potrzebuje energii do zasilania twojego ciała i mózgu, więc zmienia się w spalanie tłuszczu na paliwo. Ten tłuszcz pochodzi z tkanki tłuszczowej i tłuszczu w jedzeniu.

Ten stan nazywa się ketozą i ma wiele zalet, takich jak większa moc mózgu, mniej łaknienia, trwała energia i zarządzanie wagą. [3] [4] Dieta kuloodporna to rodzaj ketogenicznej diety, która pomaga ciału spalać tłuszcz w celu uzyskania energii, a jednocześnie pokazuje, jak jeść więcej pełnych pokarmów, aby pomóc Ci osiągać szczyt.

Oto kilka źródeł energii dla spalaczy tłuszczu:

 • Mięso, drób i jaja
 • Masło klarowane
 • Tłusta ryba
 • Nasiona i orzechy
 • Awokado
 • Kokosy
 • Olej MCT, taki jak Olej MCT Octane MCT

Blue and white swirling lines Jesteś tym, co jesz: dlaczego twoje ciało potrzebuje węglowodanów

Bycie spalaczem tłuszczu brzmi niesamowicie, ale nie jest to tak proste, jak codzienne spożywanie bekonu i zrzucanie węglowodanów. Twoje ciało potrzebuje węglowodanów do funkcjonowania. W rzeczywistości niektóre osoby mają problemy z utrzymaniem ketozy (tryb spalania tłuszczu) przez długi czas, takie jak suche oczy, zaburzenia równowagi hormonalnej i zmęczenie.

Dlatego właśnie kuloodporna dieta jest cykliczna dieta ketonowa . Oznacza to, że raz w tygodniu masz dzień z wyższą zawartością węglowodanów, co zapewnia Twojemu ciału potrzebne paliwo. Tego dnia możesz popaść w ketozę, ale gdy wrócisz do diety o niskiej zawartości węglowodanów, twoje ciało wróci do trybu spalania tłuszczu. Dzięki, elastyczność metaboliczna.

Związane z: Jak znaleźć idealne spożycie węglowodanów

Blue and white swirling lines Jak skutecznie spalać tłuszcz

39953

Jeśli jesteś palaczem cukru, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to przestać jeść węglowodany i zimny cukier z indyka. To po prostu niezrównoważone i jest to bilet w jedną stronę na ogromne pragnienia cukru i kolejki górskiej. Nie, dziękuję.

Jeśli chcesz zostać spalaczem tłuszczu i przejść na ketozę, istnieje łatwiejszy sposób. Dieta Kuloodporna opiera się na kilku prostych zasadach:

 • Jedz pełnowartościowe pokarmy o dużej zawartości składników odżywczych, takie jak mięso karmione trawą, organiczne warzywa i wysokiej jakości tłuszcze.
 • Jedz głównie tłuszcze, umiarkowane białko i mało węglowodanów.
 • Zobacz, jak się czujesz, gdy unikasz popularnych produktów zapalnych, takich jak nabiał, gluten i rośliny strączkowe.
 • Pij Kawa kuloodporna na śniadanie i czuje się usatysfakcjonowana i pełna energii przez wiele godzin.

Gotowy, aby zacząć spalać tłuszcz i czuć się energetyzowany? Pobierz pełną mapę drogową diety kuloodpornej dzisiaj.

Blue and white swirling lines Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!