ten tekst przeczytasz w 6 min Czułem panikę przed nadejściem każdej nocy. Jedyne co umiałem, to wziąć tabletkę na sen

“Nie przeżyłem jeszcze najgorszego zdarzenia lękowych, a bezsenność już co noc zakradała się przez okno. Na niebie pojawił się księżyc, a ja nowoczesne oczy jak dwa słońca. Jeśli przez to przeszedłeś, wiedziałeś, co to znaczy odczuwać panikę przed nadejściem nocy” — pisze Ferran Cases, autor książki „Mózg szczęśliwych ludzi. Jak znaleźć lęki i radość z życia”.

pexels.com Czułem panikę przed nadejściem każdej nocy. Jedyne co umiałem, to wziąć tabletkę na sen

Potrzebujesz porad? Umów e-wizytę 459 lekarze teraz online

 • Bezsenne noce Jak odczuwam o zdrowy sen? Jak śpi mózg osoby niespokojnej?
   Poniżej prezentujemy fragment książki, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia

 • Więcej informacji dostępnych na stronie głównej Onetu

  Nie przeżyłem jeszcze gorszego zdarzenia lękowych, a bezsenność już co noc zakradała się przez okno. Na niebie pojawił się księżyc, a ja nowoczesne oczy jak dwa słońca. Jeśli przez to przeszedłeś, wiedziałeś, co to znaczy odczuwać panikę przed nadejściem nocy. Tak było ze mną. stosowane, jakie znałem, było zażycie tabletek nasennej i oglądanie seriali, więc nie zasnę. Średnia przespanych godzina była niska, bardzo niska, prawda.

  Pewnego dnia zaproszono mnie na wykład na temat snu. Odbywał się w ośrodku, w którym później zgłębiał psychologię buddyjską, w gabinecie psychoterapeutycznym w centrum Barcelony. Było nas w sumie, o ile dobrze pamiętam, czworo, łącznie z prelegentem, więc nabrałem kontroli, że z tym walczy się bardzo mało osób i że stanowimy wyjątek.

  Dalsza część pod materiałem wideo.

  Prowadzący wykład mężczyzna od tego zaczął, jak spać dobrze, jak przygotować pokój do snu, co jeść przed snem, omówił nawet pomysł wieczornego postu, wspomagającego nocny wypoczynek. Wszystko to pokazało mi się bardzo ciekawe i niektóre z tych rzeczy wprowadzonych w życiu. Jednak największe wrażenie wywarło na mnie coś innego.

  W czasie wykładu obecna na nim dziewczyna przerwała prelegentowi i zadała bardzo inteligentne pytanie:

  – A jeśli nic z tych rzeczy nie działa?

  – To chyba żadna tragedia, prawda? To też minie.

  . “To też minie”. „Nie na pewno”, pomyślałem. „Jak wszystko w tym życiu, czas płynie i wszystko mija.

  Po powrocie do domu pełnej karty i za usłyszane na wydanie zdania. Przez jakiś czas zawsze, kiedy nie udaje mi się zasnąć, patrzę na tę karteczkę i się uspokajam. Z czasem zacząłem stosować techniki zalecone przez guru od snu i bezsenność przestała być moim problemem. Teraz, jak prawie w każdej kwestii dotyczącej zdrowia, wyrobiłem sobie nawyk sypiania w określonych godzinach. Kładę się o dziesiątej wieczorem, a wstaję o piątej trzydzieści – siedem i pół nocy cudowne snu . Po wczesnym wyobrażeniu sobie półgodzinną sjestę, czasem pozwól sobie na nieco działanie.

  Nie chcę przez to powiedzieć, że takie rozwiązanie jest rozwiązaniem dla każdego. W moim przypadku sprawdza się. Ale przez te kilka lat, odkąd zgłębiam kwestię snu, zetknąłem się z rozmaitymi sposobami, które występują, je osoby właściwe najlepiej na świecie.

  “Mózg szczęśliwych ludzi” Ferran Cases, Sara Teller

  Da Vinci, na przykład, sypiał w cyklu polifazowym (tak zwanym “schemacie Ubermana”), który polega na dwudziestominutowych drzemkach co cztery godziny. Nie spał nieprzerwanie w nocy; pracował nad swoimi pomysłami, a co cztery godziny serwował sobie drzemkę. Przyznaję, że sam wykorzystałem tę metodę przez krótki okres iu mnie się nie sprawdziła. Widocznie to sposób tylko dla geniuszy.

  Jak brzmi o zdrowy sen?

  Pamiętam, że gdy byłem nastolatkiem i zacząłem chodzić na koncerty i festiwale, bardzo modnie było nie spać przez całą noc. “Dziś balujemy”, mówiliśmy tonem, jak bardzo nas to cieszy. A ja, głupek, włóczyłem się z moją paczką, przez całą noc, walcząc z naturą, żeby nie zasnąć w jakiejś kącie. Bardzo mi się przypomniało, że nie mam pojęcia spać, bawcie się sami”. Na szczęście moje niepokoje bardzo często nie pozwalają mi na imprezowanie, więc po raz kolejny powinienem zwrócić uwagę na nerwicy lękowej za wszystko, czego mnie nauczyła.

  Na warsztatach pracujemy nad rutyną snu, więc wiem, co najlepiej sprawdza się u wybranych ludzi. Wszystkich tych rzeczy sam nauczyłem się próbować metodą i błędem, walcząc z niczym stanami lękowymi.

  Przede wszystkim, należy włączyć wszystkie ekrany minimum pół godziny przed położeniem się do łóżka. Przyjąć do wiadomości, że seks służy wyłącznie do dwóch rzeczy: spania i kochania się. Jeśli leżysz w łóżku i nie możesz zasnąć, wyjdź z pokoju, idź do innego pomieszczenia, aby wejść czy pomedytować.

  Plazmy, telefony i tablety trzymaj z daleka od sypialni –

  mózg powinien wiedzieć, że szykujesz się do snu, nie aktywuj go oglądaniem seriali. Zachowaj porządek w sypialni i dbaj, aby była przewietrzona. Jakieś z rzeczy, która pomaga wszystkim uczestnikom to jest skropienie łóżka odrobiną olejku lawendowego – jak to zrobić, wykonanie senność. Nie wiem, czy rzeczywiście działa, czy to proste placebo, ale najważniejsze, że u moich podopiecznych przynosi efekty.

  Ile godzin dziennie spać? [INFOGRAFIKA]

  Z mojego doświadczenia zaleciłbym ci wczesne chodzenie spać i pobudkę o zachodzie słońca, ale wiem, że to sprawa bardzo indywidualna . Nie myśl, że Sara wskaże nam najlepszy sposób. Pewne jest jednak to, że na nocny wypoczynek poświęcać mniej więcej te osiem godzin. Później ci opowiem, jak zacząłem wprowadzać do życia. Jak śpi mózg osoby niespokojnej?

  Im mniej się śpi, tym większe potęgują się stany lękowe, a im poważniejsze stany lękowe, tym większe ryzyko zmagania się z bezsennością .

  Wiele tajemnic związanych z działalnością usługową snu jest jeszcze niewyjaśnionych. Pewność mamy jedynego co do tego, że na sen poświęcamy zawsze jedną trzecią życia. A sen w bardzo skuteczny sposób na różne choroby mózgu. Mimo wszystko przedę to, co teraz do teraz wiadomo na temat snu i to, co moim zdaniem może ci się przydać. Szacuje się, że w miastach uprzemysłowionych jedna na osiem osób dorosłych cierpi na przewlekłą bezsenność, a trzy na osiem zmagają się z okresami bezsenności lub bezsennością przejściową z powodu stresu . I uwaga, o “problemach z bezsennością” nie mówimy tylko wtedy, kiedy przez całą noc ani na chwilę nie zmrużymy oka. Do jednego z jej rodzajów. Ale bezsenność, czy też brak snu, potwierdzą problemy z zaśnięciem, przebudzenie się w środku nocy czy też pobudkę wcześniejszą niż zaplanowana. A więc Ferran, wrażenie, które odniosłeś się na tamtym miejscu, nie pokrywało się z rzeczywistością: z kontrolą bezsenności zmaga się wielu ludzi.

  Jeśli przez trzy miesiące za każdym razem po obudzeniu masz poczucie, że nie wypocząłeś należycie i przez cały dzień jesteś wyczerpany, senny i zepsuty, możesz otrzymać, że cierpisz na chroniczną bezsenność.

  Zdrowy sen charakteryzuje się łagodnym zaśnięciem, przed zaledwie pół godziny, i zaledwie kilkukrotnym przebudzeniem w nocy. Według naukowców są zdania, że ​​aby znaleźć się regenerujący, przez część nocy powinna być głęboka; taki sen ma miejsce na początek nocy, w pierwszych dziewięćdziesięciu minutach. Kiedy inni, na przykład Matthew Walker, nagle zaobserwowali, jak ważne jest to, by przejść wszystkie fazy snu, a dzieje się to tylko wtedy, kiedy przesypiamy około godziny, zgodnie z zaleceniami WHO.

  Jeśli nie wysypiasz się odpowiednio, jesteś narażony na problemy zdrowotne , takie jak cukrzyca, otyłość ,

 • depresja, choroby układu krążenia, a nawet chorobę Alzheimera czy raka.

  ZOBACZ TAKŻE
 • Dlaczego tabletki są często i kolorowe? Jest niesamowity powód

  Żółta rano, czerwona w południe, a niebieska wieczór. Wielu pacjentów potrafi zapamiętać swoje leki po ich kolorze. Dlaczego jednak tabletki mają różne barwy?…

  Bild

  Nowa tabletka na kaca trafiła do sprzedaży. Poważnie redukuje skutki picia

  Nowa tabletka na kaca trafiła do sprzedaży. Poważnie redukuje skutki picia Nowa tabletka na kaca do sprzedaży. Poważnie uwalniać źródło napoju

  Tabletka, która rozkłada alkohol w działaniu i dzięki temu zapobiega kacowi, już jest dostępna w sprzedaży — na razie w Wielkiej Brytanii i Wielkiej Brytanii tam rozpisz się o… Diana Szwajcer

  Monika Zieleniewska Boli cię głowa w upalny dzień? Lekarz ostrzegał: tabletka to zły pomysł

  Upalne dni to dla naszego organizmu prawdziwa szkoła przetrwania. Wysoka temperatura wpływa jednak nie tylko na mechanizm termoregulacji i sprawia, że ​​przyspiesza…

  Nowa tabletka na kaca trafiła do sprzedaży. Poważnie redukuje skutki picia Paulina Wójtowicz

  Skąd nadejdzie kolejna pandemia? Świat szykuje się na atak choroby X [NOWA PANDEMIA?]

  Współczesna medycyna leczy się nie tylko znanymi od lat choroby. Wybiegaj też w przyszłość, starając się określić, jakie napięcie jest na nas “za rogiem”….

  Monika Zieleniewska Monika Zieleniewska

 • Nowa, skuteczna metoda antykoncepcji. Tabletka „na żądanie”

  Połączenie dwóch różnych środków, które są już stosowane, może spowodować powstanie rewolucji w zakresie antykoncepcji. Badania pokazują, że działa ono jak…

  PAP

   Cynk w tabletkach - właściwości, wskazania, dawkowanie, skutki uboczne

   Cynk w tabletkach – właściwości, poważne, dawkowanie, skutki uboczne

   Cynk w tabletkach kojarzony jest najczęściej jako dodatek do diety w chorobie skóry głowy, włosów i paznokci. Jednak sam pierwiastek ma wiele innych przyczyn… Magdalena Wawszczak Nowa, obiecująca metoda antykoncepcji. Tabletka “na żądanie”

   Cynk w tabletkach - właściwości, wskazania, dawkowanie, skutki uboczne

   Tabletki, zastrzyki i… makowiec. Jak “koksują się” sportowcy?

   Jeśli o jakiś sportowcu napisze się, że był na dopingu, dodaj się do z samymi nieprzyjemnościami. Po pierwsze, czekajcie na czasowa dyskwalifikacja. Po… 97838652 Agnieszka Mazur-Puchała

  84237958 Czytaj dalej… %%custom_html1%%