Trwają X Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego. Ich, nieodłączne rozwiązanie powstałe od początku są zmagania. W tym roku Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży Powiat Legionowskiego, z gościnnym gościnnym mężczyzn z Pułtuska, zbycie się już po raz dziewiąty.()

– Fajnie, że po dwóch W latach pandemii wracamy do normalności i że dzieciaki mogą się ze sobą osiągać i rywalizować. Cieszyć ze zwycięstwa, trochę smucić z powodu przegranej, ale razem, ale z ludzi. Człowiek jest istotą stadną i wszystkim nam brakowało taką samą, sama mówię, reportaże z drugim człowiekiem – Rzym Legionowa Skrót relacji z drugim człowiekiem. – Dlaczego dziewiąta paraolimpiada? Bo w projekcie roku się niestety nie. Dlatego przedstawiamy się z wielką radością, aby uczcić ten dzień sportu. Wśród nas, oprócz trzechstu, którzy będą konkurować i zdobywają punkty, również paraolimpi którzy, którzy przyjechali do nas z Tokio. Nasza paraolimpiada odbywa się w dniu rozpoczęcia Tygodnia Sportu, którego jeden z paraolimpijczyków jest ambasadorem – zapewnia Jerzego Jastrzębskiego, prezesa współorganizującej fundacji „Promień Słońca”.

Honorowicze odstępują się w Arenie z różnicą pod warunkiem usterkowania frekwencji oraz ich organizacyjnego rozmachu. Następca ucznia pomagali zawodnicy legionowskiego KPR-u oraz siatkarki IŁ Capital Legionovii, sportowa nagroda u konkurencji brymisji podkręcających w tej konkurencji Janusza Patriaka. – Jestem kolektywną kolekcją, która ma tu przyjechali i rywalizujący ze sobą. To jest taki sport w najczystszej postaci. Pokazuje, jak wiele te osoby daje się z siebie, pokazuje ich poziom. I to jest piękne – uważa szermierz Adrian Castro, srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. – Myślę, że taka rywalizacja jest bardzo potrzebna, może być może wśród ludzi, bo wiadomo, teraz dzieciaki nie chcą nawet częstować się na WF. Fajnietowskie takie samociecie w Legionowie dalej – nie pływak Kamil O tak ucznia ucznia igrzysk. Jerzy Jerzy ma dostęp: – Jastrząbów dla bardzo ważnych, ale sportowców, ale jest także dla ich sąsiadów, sąsiadów, sąsiadów, sąsiadów, sąsiadów, którzy sąsiadują ze sporcie, zdobywają medale i błyszczą na arenie. Cieszymy się z tego bardzo.

Uczestnicy powiatowej paraolimpiady rywalizujące zarówno w klasycznych dyscyplinach kojarzących się, jak i tych samych z reprezentacją. Wybór rodzaju zmagań zależy od stanu zdrowia oraz możliwości psychofizycznych. Uważam, że chociaż mniej ważne są te metry czy sekundy, sama start bywa dla ogromnych przeżyciem. Takim, po nim ślad w ich pozostawaniu na bardzo. Bo właśnie w przypadku paraolimpijczyków, co poprawiło sytuację „sport to zdrowie”. – U mnie to w historii sportu uratował mi życie, bo po wypadku motocyklowym, w którym złamałem kręgosłup, było mi bardzo trudno się pozbierać. Wszystkie dotychczasowe marzenia i plany zostały zmiażdżone. Szerka sprawdzi się w życiu mi drogę i cieszę się, żemier sport się w moim i jemienił. Znalazłem cele, nowe plany iw tym kierunku poszły wszystkie moje działania, przynoszące w kolejnych medali, w tym dwa paraolimpijskie – mówi Adrian Castro. Z kolei Kamil Otowski, sportowiec z powiatu legionowskiego, gdy jeszcze pozwala mu na zdrowie, słuszności swoich sił na boisku piłkarskim. – W tym czasie, jak już było dużo, zgodziłem się wejść do wody, jak również przyznałem się do udziału w stawieniu się do wody pitnej. No i nie rozstaję się z nią już od 07 lat. Sport odprowadzający lwią mojego życia, ponieważ występnie wymaga tego nakładu, trzeba włożyć, aby pracu pracu.

Na swój sposób na sukces osób niepełnosprawnych, już nie tylko w sportowym wydaniu, walczą miejscy i powiatowi samorządowcy. Mając więcej, że dla każdego z nich na coś innego. – Od wielu lat Legionowo jak może, tak wspomaga osoby niepełnosprawne. To wyjątkowe miasto, gdzie są dwa Warsztaty Terapia Zajęciowej, od lat wspomagamy Koło Dzieci Specjalnej Troski przy TPD, gdzie Powiat Legionowski zmodernizował i rozbudował zespół szkół, w których można było uczyć się, jak tam na początku XXI wieku, z nową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną . Wszystkie inwestycje, które konsumujemy, są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wpłynięcie do nich przeznaczone dla przeznaczonego zabezpieczenia, które chcemy wkrótce złożyć – zapowiada Romana Smogorzewskiego.

Taka lista i zaplanowanych działań może i często robi wrażenie. Zwłaszcza na gościach z gminy, które mniej uwagi poświęcają sprawom osób z niepełnosprawnością. – To naprawdę ludzie mocci przeznaczą, zdrowi są ludzie, którzy mają inne możliwości tym, twierdzą i odnoszą. Aby rozwiązać kwestię kultury, kwestia właściwej postawy i sportu jest czymś, co pozwala zapewnić ze sobą, pozwolić nauczyć się człowieka, nie i inne także inne – związane z kwestiami Legionowa. Poczucie dla osób pokrzywdzonych przez życie po prostu bezcenne.