• Samoopieka jest niezbędna dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Czas poświęcić się wyłącznie dbaniu o siebie, bez rozpraszania uwagi.
  • Jednym z najlepszych sposobów na praktykowanie samoopieki jest kuchnia. Spożywanie i przygotowywanie pokarmów bogatych w składniki odżywcze zapewnia organizmowi energię potrzebną do rozwoju.
  • Możesz również włączyć praktyki samoopieki do swojej codziennej rutyny, niezależnie od tego, czy chodzi o szybki spacer na zewnątrz , ćwiczyć jogę lub robić dzienniki wieczorem przed snem.

Czas zająć się numer jeden. Samoopieka jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa: dbanie o siebie w każdy możliwy sposób, w tym zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. I chociaż dbanie o siebie z pewnością zyskało w ostatnich latach więcej uwagi, jest to coś więcej niż tylko przejściowa faza. Dbanie o siebie jest koniecznością i zostanie tutaj. Oto, jak zaprojektować odpowiedni dla siebie plan samoopieki.

Dlaczego samoopieka jest ważna?

Woman reading with a cup of tea and candles

Dzisiaj mamy do czynienia z coraz większą liczbą zadań i stresorów, z którymi pogodzenie się wszystkimi naraz może wydawać się prawie niemożliwe – i ryzyko wypalenia jest realne. Samoopieka polega na cofnięciu się o krok od całego chaosu i zajętości swojego życia, aby spędzić trochę czasu skupiając się wyłącznie na sobie.

zgiełk dnia codziennego daje szansę na odpoczynek, doładowanie, odmłodzenie i sprawdzenie się u siebie. Może pomóc Ci poczuć się lepiej, poradzić sobie ze stresem, ustanowić lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, a nawet poprawić jakość życia.

Jeszcze lepiej ? Strategie radzenia sobie z samoopieką mogą być tak proste, jak wyjście na krótki spacer, sprzątanie lub delektowanie się przysmakiem, który dobrze smakuje i sprawia, że ​​czujesz się jeszcze lepiej (jak Kuloodporny baton czekoladowy ).

Jak dieta wpływa na samoopiekę

Wiesz już, że Twoja dieta wpływa na ogólny stan zdrowia. Ale ważne jest również, aby pamiętać, że to, co jesz i pijesz regularnie, wpływa na Twój nastrój, zdrowie psychiczne, poziom energii i, szerzej, na to, jak bardzo czujesz się sobą.

Jednym z najlepszych sposobów wspierania ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia jest przemyślane podejście do diety i dostarczanie organizmowi zdrowej, bogatej w składniki odżywcze żywności.

Samoopieka zaczyna się w kuchni

Woman eating while sitting on countertop

Dieta oparta na wysokiej jakości tłuszczach może poprawić poziom energii i dać więcej paliwa do wykonywania czynności związanych z samoopieką. Dzieje się tak, ponieważ Twoje ciało potrzebuje tłuszczu, aby funkcjonować w szczytowym momencie. Tłuszcz odgrywa rolę w zdrowiu mózgu, funkcji hormonalnej, a nawet nastroju. Spożywanie większej ilości wysokiej jakości tłuszczów – na przykład Kuloodporny olej MCT , oliwa z oliwek, jajka i dziko złowione ryby – to podstawa dobrego samopoczucia.

A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś Wiesz, przepis na kawę kuloodporną ma wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze rozpocząć dzień. Zrób to z Kuloodporne Ghee karmione trawą , Kuloodporny olej mózgowo-oktanowy C8 MCT (lub nowy Oryginalna kuloodporna śmietanka ) na napój, który nie tylko świetnie smakuje, ale także pozostawia uczucie satysfakcji i energii.

Związane z: Czy tłuszcz jest dla ciebie dobry? Wszystko, co musisz wiedzieć o tłuszczach w diecie

Gotowanie jako forma samoopieki

Bowl of granola and sliced kiwi

Gotowanie i pieczenie mogą być również terapeutycznymi praktykami samoopieki. Gotując i piecząc dla siebie, odżywiasz swoje ciało i zapewniasz sobie kreatywne ujście, któremu towarzyszy pyszny finał.

posiłki (i desery) dla innych również mogą być dobrą strategią radzenia sobie ze stresem – i poczujesz się dobrze wiedząc, że wywołasz uśmiech na twarzy ukochanej osoby.

Potrzebujesz inspiracji w kuchni? Na początek rozważ te zabawne i łatwe przepisy:

  • Kolagenowe ciasteczka śniadaniowe : Zacznij dzień od tych pysznych ciasteczek śniadaniowych, które są pełne wysokiej jakości tłuszczów i białek kolagenowych, które pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry, kości i stawów.
  • Granola bezzbożowa : Aby uzyskać pożywną przekąskę, wypróbuj tę muesli bez zbóż, która zawiera smaczne orzechy, takie jak orzechy nerkowca, orzechy brazylijskie i migdały, i dobrze komponuje się z bezmlecznym jogurtem kokosowym lub świeżymi jagodami.
  • Kurczak błyskawiczny : Przygotuj partię tego gotowego kurczaka w Instant Pot w niedzielę i delektuj się nim przez cały tydzień w sałatach, zupach lub po prostu prosto z lodówka (tak, to takie pyszne!).
  • Keto Peppermint Mocha : Nie ma nic bardziej relaksującego i pobłażającego niż zwinąć się w kłębek na kanapie po długim dniu z parującym kubkiem mokki z mięty keto. Pomiń kawę, jeśli pijesz ją w nocy – lub ciesz się czystością Zamiast kuloodpornej oryginalnej bezkofeinowej .

Jak stworzyć plan samoopieki

Person jogging outside

Stworzenie od podstaw planu samoopieki może czujesz się przytłoczony, ale twój szablon może zacząć się od umiejętności radzenia sobie tak prostych jak pójście do łóżka 42 minut wcześniej lub ustalenie celu, ile wody pijesz w ciągu dnia.

Zastanawiasz się, jak zacząć? Zebraliśmy kilka prostych pomysłów na samoopiekę, które możesz łatwo włączyć do swojego planu samoopieki:

1. Zarezerwuj sobie czas

Możesz pomyśleć, że jesteś zbyt zajęty. Ale nawet najbardziej napięty harmonogram powinien uwzględniać czas na samoopiekę. Niezależnie od tego, czy jest to raz w tygodniu, czy raz w miesiącu, planowanie samoopieki jest tak samo ważne, jak prowadzenie kalendarza służbowego lub towarzyskiego. Na początku tygodnia lub miesiąca usiądź i ołówek w odpowiednim dla siebie czasie – nawet jeśli jest to tylko krótkie okno, podziękujesz sobie za nadanie priorytetu własnym potrzebom emocjonalnym.

2. Poznaj różne sposoby samoopieki

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do dbanie o zdrowie: samoopieka. Ważne jest, abyś uczestniczył w zajęciach, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy, wypoczęty i spełniony. Twoje czynności związane z samoopieką mogą obejmować twarz, uporządkowanie szuflady na śmieci, spędzanie czasu ze zwierzętami, pieczenie partii ciasteczka , rozpoczęcie nowego projektu rzemieślniczego, aktywność fizyczna, taka jak bieganie lub coś zupełnie innego. Dopóki robisz coś, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze i zdrowo, praktykujesz samoopiekę.

Otwórz się na nowe umiejętności też. Twoja rutyna dbania o siebie może obejmować wypróbowane i prawdziwe czynności, które już lubisz, ale jest to również dobry czas na wyjście poza strefę komfortu. Przeprowadź burzę mózgów nad czymś, co możesz wypróbować, co jest zupełnie nowe i inne, na przykład terapia flotacyjna , wspinaczka skałkowa, obróbka drewna, obserwacja ptaków lub według nowej receptury. Odkrywanie nowego hobby może być formą samoopieki.

3. Dowiedz się, co Cię spełnia (i zrozum, co nie)

Twój najlepszy przyjaciel może pokochać wybierasz się do spa, ale być może zdałeś sobie sprawę, że czujesz się nieswojo i nie możesz się zrelaksować podczas masażu. I to jest w porządku. Twoje potrzeby związane z samoopieką mogą wyglądać zupełnie inaczej niż potrzeby kogoś innego. Samoopieka polega na robieniu tego, co jest dla ciebie najlepsze – nie dla nikogo innego. Jeśli coś ci nie służy, uwolnij to. Życie jest zbyt krótkie, aby spędzać czas na robieniu rzeczy, które nie sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

4. Dziennik

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że w twojej głowie płynie milion różnych myśli? Poświęć czas na zanotowanie wszystkich tych myśli, czy to raz dziennie, czy gdy zaczniesz czuć się przytłoczony wszystkimi stresorami życia. Oprócz wspierania zdrowia emocjonalnego, dziennikarstwo jest również dobrym sposobem na śledzenie, co działa, a co nie podczas podróży do samoopieki. Aby udoskonalić swoje strategie samoopieki, rób notatki o tym, jak jedna czynność wpływa na twoje samopoczucie w porównaniu z inną.

5. Ćwicz uważność

Nadszedł czas, aby sięgnąć do swojego wnętrza i być całkowicie obecnym w tej chwili . Istnieje mnóstwo sposobów na ćwiczenie uważności, w tym medytację, spacer widokowy lub po prostu odłączenie się od mediów społecznościowych na kilka godzin. Spróbuj ich wszystkich określić, które z nich działa i jest dla Ciebie najlepsze.

6. Pozbądź się negatywnej rozmowy z samym sobą

Wielu z nas ma w głowie ten cichy głos, który sprawia, że ​​czujemy, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Zastanawiając się nad swoimi pomysłami na samoopiekę, zwracaj szczególną uwagę na to, jak mówisz do siebie. Okaż sobie współczucie i miłość – sposób, w jaki rozmawiałbyś z przyjacielem.

Żywność i suplementy wspomagające samoopiekę

Person reading and drinking Cold Brew Latte

Czy pracujesz nad swoim stóp przez cały dzień lub wyjątkowo ciężko trenując lub aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu, nadanie priorytetu regeneracji fizycznej jest ważnym aspektem samoopieki i ogólnego samopoczucia. Oprócz spożywania dużej ilości zdrowych i bogatych w składniki odżywcze pokarmów, możesz okazać swojemu organizmowi dodatkową odrobinę miłości dzięki specjalnym suplementom. Jeśli chcesz uzupełnić swoją regularną dietę w celu poprawy samoopieki, rozważ te wypróbowane i przetestowane produkty kuloodporne:

  • Uzupełnianie kolagenu : Kolagen to naturalny sposób odmładzania organizmu. Białko to odgrywa rolę w całym organizmie, od utrzymania zdrowia stawów po wsparcie zdrowej skóry. Możesz pomóc upewnić się, że organizm otrzymuje cały potrzebny kolagen z pożywienia, takiego jak Bulletproof Cold Brew Latte , która zawiera 8 gramów białka kolagenu i jest idealne, gdy jesteś w ruchu. Możesz również dodać Kuloodporne białko kolagenowe do twoich ulubionych koktajli lub kawy, aby łatwo zwiększyć białko lub przekąskę na Kuloodporny baton białkowy z kolagenem na pyszną i korzystną ucztę.
  • Wsparcie likwidacyjne : Wystarczająca ilość snu jest niezbędna dla ogólnego dobrego samopoczucia. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyciszeniu się pod koniec dnia, Kuloodporny tryb Zen może pomóc Ci odstresować, podczas Kuloodporny tryb uśpienia może pomóc popchnąć cię w kierunku nocnego odpoczynku.
  • Utrzymanie zdrowia jelit : Twoje jelita są pełne maleńkie organizmy, które pomagają utrzymać organizm w doskonałym stanie. Jeśli twój mikrobiom jelit nie działa, poczujesz się mniej sobą, i właśnie dlatego zdrowie jelit jest tak ważne dla dbanie o zdrowie: samoopieka. Potrzebujesz pomocy w utrzymaniu zdrowia jelit? Kuloodporny prebiotyk InnerFuel może odżywiać dobre bakterie w jelitach, ponieważ zapewnia ogólne wsparcie odpornościowe podczas Kuloodporne białko kolagenowe dla zdrowia jelit wzmacnia szczęśliwy, zdrowy mikrobiom jelitowy.
  • Omega-3 dla ogólnego dobrego samopoczucia : Kwasy tłuszczowe Omega-3, takie jak te znajdujące się w Kuloodporny kompleks Omega Kryla , zapewnia wsparcie dla serca, mózgu i stawów. Ta formuła zawiera również przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki, które są kluczowym elementem zdrowego starzenia się.

Dolna linia : Samoopieka to coś więcej niż modne hasło – to sposób na życie. Dbanie o swoje ciało, umysł i ducha zawsze powinno być najwyższym priorytetem, abyś mógł być najlepszą wersją siebie. Miej na uwadze swoje potrzeby związane z samoopieką, a poczujesz się pełen energii i gotowy, aby zająć się każdą sprawą z listy rzeczy do zrobienia, bez względu na to, jakie życie rzuci na ciebie.

Czujesz się przytłoczony na regularnych? Uczyć się o witaminy i suplementy pomagające radzić sobie ze stresem , które pomogą Ci uzyskać lepszą równowagę.

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na listę mailingową UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%