• Nie ma jednej witaminy ani minerału, który pomoże Ci zapamiętać, gdzie zaparkowałeś samochód.
  • Zamiast patrzeć aby znaleźć cudowną pigułkę na mózg, poszukaj suplementów, które wspierają naturalne procesy mózgu. Podobnie jak reszta twojego ciała, twój mózg potrzebuje energii, przeciwutleniaczy i składników odżywczych, aby osiągnąć swój szczyt.
  • Wypróbuj te dwa suplementy dla mózgu: Kuloodporny NeuroMaster utrzymuje koncentrację i ostrość dzięki kawie ekstrakt z owoców. Bulletproof Smart Mode jest sformułowany, aby pomóc zwalczać zmęczenie psychiczne i mgłę mózgową bez żadnego używki.

Najlepsze suplementy dla mózgu, zwane także nootropami, przydają się, gdy chcesz być ostry, czujny i skoncentrowany. Ale jak one działają? Pojedyncza witamina lub minerał nie pomoże Ci zapamiętać, gdzie zaparkowałeś samochód. Zamiast tego najlepsze suplementy dla mózgu zapewniają dodatkową przewagę dzięki składnikom odżywczym, które wspierają funkcje poznawcze i zwalczają mgłę mózgową.

Oto, jak działają, a także nasze najlepsze propozycje, które pomogą Ci zrealizować kolejny wielki pomysł.

Co to są suplementy mózgowe (znane również jako nootropy)?

Nootropy to „inteligentne leki” poprawiające funkcje poznawcze i nastrój, od wyciągów roślinnych po chemikalia wytwarzane przez organizm. Termin „suplementy mózgowe” to w rzeczywistości ogromna kategoria suplementów , które mogą pomóc w poprawie funkcji mózgu – i wszystkie działają na nieco inne sposoby.

Niektóre suplementy mogą pomóc uzupełnić niedobory w diecie, takie jak witamina B 16 w celu wspierania zdrowych komórek mózgowych. Inne związki, takie jak L-tyrozyna, pomagają zmniejszyć uczucie stresu, co może przykryć rozpraszające myśli.

Kuszące jest myślenie, że pojedyncza pigułka da ci fotograficzną pamięć lub motywację do zajęcia się dużą listą rzeczy do zrobienia. Chociaż nie ma jednej pigułki, która w magiczny sposób wzmocni twój mózg, możesz zapewnić swojemu mózgowi stały dopływ składników odżywczych, od których zależy, aby działał w szczytowym momencie.

„Suplementy” to słowo kluczowe. Zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie mózgu w starości. Poniższe suplementy wspomagają mózg na poziomie komórkowym, dostarczając więcej energii, neutralizując wolne rodniki lub promując zmiany neurochemiczne, które pomagają Ci wejść w tę strefę.

Suplementy mózgowe, które pomogą Ci osiągnąć szczyt

1. Zasil swój mózg średniołańcuchowymi trójglicerydami (olej MCT)

Woman opening MCT oil bottle next to blender

Kupuj kuloodporne oleje MCT

Twój mózg jest ogromną maszyną wysysającą energię, zużywającą do 45% energii zużywanej przez organizm. [1]

Twoja istota szara zależy od glukozy (węglowodanów) lub ketonów jako paliwa. Badania pokazują, że organizm może przekształcać trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT) w ketony szybciej i łatwiej niż inne kwasy tłuszczowe. A starsi dorośli mogą nawet lepiej przekształcić MCT w ketony. [2] [3]

Więc dodaj olej MCT do swojej rutyny. Dla największego wzmocnienia ketonów lubimy Bulletproof Brain Octane MCT olej. To MCT C8, czyli najbardziej ketogenny MCT. Oznacza to, że po suplementacji olejem Brain Octane MCT będziesz mieć więcej energii ketonowej napędzającej mózg. Jeśli zastanawiasz się, jak go używać, jest to kluczowy składnik Przepis na kawę kuloodporną .

Powiązane: Kompletny przewodnik po olejach MCT i suplementach MCT

2. Chroń swój mózg polifenolami

Blueberries for polyphenol anti-aging supplements

Wolne rodniki to źli ludzie. Te niestabilne cząsteczki chcą ukraść elektrony z twojego ciała, niszcząc ściany komórkowe w procesie utleniania. Co powoduje utlenianie? Stres, toksyny środowiskowe, dieta i codzienne procesy organizmu – żeby wymienić tylko kilka.

Jednym ze sposobów walki z tymi złodziejami elektronów jest trzymanie pod ręką polifenoli. Polifenole są silnymi przeciwutleniaczami, które neutralizują wolne rodniki, poświęcając się dla komórek. Wchodzą przed twoją komórkę i oferują atom elektronu lub wodoru, aby zadowolić wolny rodnik, a ściany komórkowe pozostają nienaruszone. [4]

Polifenole znajdują się w pysznych produktach, takich jak ciemna czekolada, jagody, wiśnie, czerwone wino i herbata. Aby uzyskać ochronę polifenoli bez kiwnięcia palcem, wybierz Kuloodporny polifenomenol . Jest zrobiony z ekstraktu z jagód bogatych w polifenole i roślin, które mają silne działanie przeciwutleniające ochrony komórek.

Jeśli chcesz, aby dodatek do mózgu działał podwójnie, wypróbuj Bulletproof Smart Mode . Otrzymasz zastrzyk polifenoli z ekstraktu z liści karczocha i rozmarynu. Tryb Smart zawiera również mieszankę składników sprzyjających koncentracji, takich jak kwas pantotenowy (inaczej witamina B5) wspomagający komórki mózgowe i L-tyrozyna, która zmniejsza uczucie stresu i wyczerpania. Całkiem sprytnie.

3. Wspieraj swój mózg wraz z wiekiem dzięki Methyl B – 12

Closeup of DNA helix

Organizm potrzebuje witaminy B – 12 do wytwarzania niezbędnych rzeczy, takich jak czerwone krwinki, nerwy i DNA. Badania pokazują, że B – 12 Niedobór ma bardzo negatywny wpływ na mózg. Według Institute of Medicine w Waszyngtonie, między 75 – 143% osób, które mają witaminę B – 12 Niedobór ma również zaburzenia neurologiczne. [5]

Naturalnie otrzymujesz dawkę B – 16 w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mleko i mięso. Aby upewnić się, że pokrywasz wszystkie swoje podstawy i wspierasz swój mózg w miarę starzenia się, weź wysoce biodostępny suplement, taki jak Kuloodporna metyl B – 16 .

4. Zrelaksuj się i skup się z GABA

Bottle of Zen Mode

Kup kuloodporny tryb Zen

Twój mózg działa lepiej kiedy jest zrelaksowany. Neuroprzekaźnik GABA (kwas gamma-aminomasłowy) pomaga regulować komunikację między komórkami mózgu. Generuje również relaksację i dobre samopoczucie, promując wytwarzanie fal mózgowych alfa (jednocześnie redukując fale beta). Efekty te sprzyjają skupieniu, jasności umysłu i wydajności pod presją. [6]

Dostaniesz skup się na relaksującej mocy GABA w trybie Zen. Wraz z GABA poczujesz również wpływające na poprawę nastroju działanie Kanna, L-teaniny, magnezu, 5-HTP i witaminy B6.

5. Stymuluj neurony ekstraktem z owoców całej kawy

NeuroMaster in front of plant

Kup teraz kuloodporny NeuroMaster

Neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego (BDNF) odgrywa rolę we wzroście nowych neuronów. Pomaga komórkom mózgowym łączyć się i budować nowe szlaki nerwowe, a także chroni komórki mózgowe. [7] Zmiany w plastyczności synaps, które generuje BDNF, są kluczem do uczenia się i zapamiętywania. [8]

Stwierdzono, że koncentrat owoców całej kawy zwiększa poziom BDNF o 143%, dostarczanie organizmowi tego, czego potrzebuje do budowy neuronów i ścieżek neuronowych, wraz z dodatkową wbudowaną ochroną. [9] Aby uzyskać wysokiej jakości ekstrakt z owoców kawy Arabica, weź NeuroMast er rano. Zaczniesz dzień od wsparcia pamięci i funkcji poznawczych oraz kofeiny.

Czytaj dalej: 23 Suplementy przeciwdziałające starzeniu cofające zegar

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się do listy mailingowej UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … Co to są komórki macierzyste