• Dodatek węgla aktywnego może pomóc w procesie detoksykacji, a także przeciwdziałać gazom – wzdęcia związane.
  • Nie należy nigdy przyjmować węgla aktywowanego z innymi suplementami lub lekami, ponieważ ma on zdolność wiązania innych substancji.
  • Kuloodporny węgiel kokosowy to 752% pozyskiwane z orzechów kokosowych, aktywowane, nie zawierają wypełniaczy i zapewniają ulgę żołądkowo-jelitową w wygodnej formie kapsułek.

Od tysięcy lat węgiel aktywowany był używany do detoksykacji organizmu. Oczywiście ludzie w tamtych czasach nie napychali żołądków przetworzoną żywnością, która powodowała wzdęcia, zaparcia i inne nieprzyjemne odczucia.

Ale co właściwie robi węgiel aktywny, gdy znajdzie się w twoim systemie? Ta cudowna substancja wiąże się z niektórymi metalami ciężkimi i toksynami, pomagając wypłukać je z organizmu. Może nawet przynosić korzyści przeciwstarzeniowe!

Ostatecznie węgiel aktywowany jest skuteczny sposób na lepsze samopoczucie, gdy jesteś wzdęty po jedzeniu, a także niesamowity element ogólnej diety detoksykacyjnej. Bo spójrzmy prawdzie w oczy … nawet najbardziej rygorystyczni dietetycy mogą mieć chwilę słabości i nadmiernie oddawać się pochłaniającym energię przetworzonym przekąskom.

Przyjrzyjmy się bliżej zaletom węgla aktywowanego, potencjalnym skutkom ubocznym i temu, gdzie kupić węgiel aktywny. Uwierz mi, twój nadęty brzuch podziękuje ci później.

Co to jest węgiel aktywowany ?

Charcoal on wooden plate

Węgiel aktywowany jest produktem ubocznym spalania źródła węgla, takiego jak drewno lub (jeszcze lepiej) łupiny orzecha kokosowego. Substancja jest „aktywowana” przez wysokie temperatury, które zmieniają jej strukturę chemiczną, tworząc znacznie mniejsze cząsteczki o większej powierzchni. Rezultatem jest bardzo drobny węgiel drzewny z milionami drobnych porów, które wiążą się i pomagają usunąć wiele metali ciężkich, chemikaliów i gazów jelitowych. W rzeczywistości jedna łyżeczka węgla aktywowanego zawiera mniej więcej tyle samo powierzchnia jako boisko do piłki nożnej! [2]

Dlaczego warto używać węgla aktywowanego?

Węgiel drzewny był spożywany od wieków jako środek o wielu zastosowaniach. W rzeczywistości na początku 90 w tym wieku w czasopismach medycznych zaczęto publikować badania ujawniające węgiel aktywowany jako antidotum na trucizny. Działa poprzez proces zwany „adsorpcją” (to jest reklama , a nie ab ), co oznacza „wiązać się” zamiast „wchłaniać”.

Przez lata węgiel aktywowany stał się dość popularnym suplementem. W końcu, ponieważ przetworzona żywność jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek, wiele osób potrzebuje pomocy w oczyszczaniu systemu z zanieczyszczeń i toksyn.

Na szczęście węgiel aktywowany może być skutecznym sposobem przeciwdziałania wzdęciom i innym niepożądanym skutkom ubocznym nadmiernej konsumpcji. Systematycznie wspomaga eliminację toksyn, co może zapewnić bardzo potrzebną ulgę w przypadku, gdy nie dokonałeś najlepszego wyboru żywności.

Korzyści z węgla aktywowanego

A medicine cabinet full of Bulletproof supplements

Jeśli chodzi o korzyści z węgla aktywowanego, istnieje kilka powodów, dla których powinien rozważyć trzymanie tego suplementu pod ręką.

Jaka jest rola węgla aktywowanego w twoim codziennym życiu ? Oto kilka sposobów, w jakie węgiel aktywowany działa w postaci suplementu, aby wspierać Twoje zdrowie:

1. Ogólna detoksykacja

Toksyny z niskiej jakości przetworzona żywność i zanieczyszczenie środowiska pochłaniają energię i przyczyniają się do powstawania mgły mózgowej i problemów trawiennych. Regularne używanie węgla drzewnego może usunąć niechciane toksyny z organizmu, dzięki czemu poczujesz się lepiej i szybko.

2. Ulga od gazów i codziennych wzdęć

Po strawieniu pokarmów, takich jak fasola, bakterie w organizmie rozkładają celulozę, wytwarzając mniej niż optymalne produkty uboczne, takie jak gazy lub płynne stolce. Węgiel drzewny dostaje się do przewodu pokarmowego i przeciwdziała temu procesowi, wiążąc się z produktami ubocznymi i łagodząc problemy trawienne. [3]

3. Wiąże się z toksynami

Węgiel został po raz pierwszy zademonstrowany jako antidotum na truciznę w 19 wiek, kiedy naukowcy spożywali arszenik i strychninę, a następnie gonili za nimi węgiel aktywowany – i żyli! Dzisiaj, ponieważ eksperymentowanie na pacjentach cierpiących na zatrucie toksyczne nie jest ani łatwe, ani etyczne, wyniki stosowania węgla aktywowanego w celu zmniejszenia szkód spowodowanych przez truciznę nie są naukowo udokumentowane. To powiedziawszy, wstępne badania wykazały, że węgiel aktywowany powoduje, że niektóre leki są mniej biodostępne, a większość z nich usuwa organizm z organizmu bez wchłaniania. [4] Dlatego chcesz odstawić węgiel drzewny od innych suplementów i leków.

4. Anti-aging

Aktywowany węgiel drzewny może mieć silne właściwości przeciwstarzeniowe. Wczesne badania na zwierzętach pokazują, że t wiążąc toksyny w przewodzie pokarmowym zapobiegają licznym zmianom komórkowym związanym ze starzeniem. Jedno badanie na gryzoniach wykazało, że węgiel aktywowany zwiększał średnią długość życia starszych zwierząt testowych o około 34 procent. [5] Ta wczesna praca nie używała węgla aktywowanego codziennie i jeszcze nie wiemy, jaki poziom wykorzystania może wspierać korzyści przeciwstarzeniowe u ludzi, ale warto wziąć pod uwagę, że okresowe stosowanie węgla aktywowanego może mieć również pewne korzyści związane z długowiecznością. Będziemy Cię informować, gdy więcej danych stanie się dostępnych na tej stronie…

Kiedy używać węgla aktywowanego

Person holding charcoal pill and glass of water

Teraz, gdy znasz już potencjalne korzyści zdrowotne węgla aktywowanego, pora zastanowić się, kiedy go użyć. I chociaż mogło na początku być formą kontroli trucizny, obecnie istnieje wiele częstszych przypadków, w których użycie węgla aktywowanego może się przydać, na przykład:

  • Jedzenie na mieście w restauracjach : Podczas posiłków na mieście należy pamiętać, że szefowie kuchni mogą gotować swoje potrawy z określonymi składnikami, które mogą nie pasować do układu pokarmowego. Zamiast być nieprzygotowanym na to niefortunne wydarzenie, możesz wziąć węgiel aktywny, aby przeciwdziałać wzdęciom i problemom z gazami jelitowymi, które mogą potencjalnie zrujnować twój wieczór.
  • Spożywanie przetworzonej żywności : Spożywanie przetworzonej żywności nie jest najlepszym sposobem dbania o organizm. Ale jeśli zboczysz ze swojej diety z powodu czegoś, co ma listę chemikaliów i konserwantów do prania, możesz wziąć węgiel aktywowany, aby pomóc w detoksykacji organizmu.
  • Picie kawy niskiej jakości : Niektóre kawy zawierają toksyny. Odtruwający efekt węgla aktywowanego może być przydatny, jeśli zdarzy ci się wypić niekorzystny kubek joe.
  • Nadużywanie imprezowego jedzenia : Niezależnie od tego, czy są to święta, urodziny, czy jakakolwiek impreza, wiesz, że będzie wybór pysznego jedzenia. Jednak mogą nie być tak dobrze osadzone w przewodzie pokarmowym. Jeśli zdarzy ci się przesadzić z jedzeniem na imprezę (przekąski i słodycze mogą być tak kuszące!), Węgiel aktywowany może po prostu przyjść ci na ratunek.
  • Podczas podróży: Czasami podróżowanie (zwłaszcza latanie) może powodować niestrawność i inne niezadowalające uczucia. Spróbuj dodać dodatek węgla aktywowanego do listy przewozowej, gdy następnym razem będziesz mieć okazję podróżować.

Chociaż są chwile, kiedy powinieneś wziąć węgiel aktywowany, są też sytuacje, w których nie powinieneś …

Kiedy unikać węgla drzewnego

Po pierwsze, upewnij się, że nie przyjmujesz węgla aktywowanego razem z lekami lub innymi suplementami. Węgiel wiąże wiele substancji – nawet tych dobrych, takich jak leki na receptę, witaminy i minerały. Przyjmowanie węgla drzewnego o innej porze dnia niż przyjmowanie innych suplementów lub leków daje czas na przejście przez organizm i nie wiąże się z substancjami, które organizm ma wchłonąć. (Oznacza to, że najlepszą praktyką jest odstawianie suplementu węgla aktywowanego z innymi suplementami witaminowymi lub mineralnymi. W przeciwnym razie może to zakłócać ich wchłanianie).

Wskazówka od profesjonalistów : Koniecznie zasięgnij porady lekarza o tym, czy węgiel drzewny może wpływać na leki dostępne bez recepty lub jakiekolwiek problemy zdrowotne.

Na co zwrócić uwagę kupując węgiel aktywowany

Jeśli chodzi o kupując dodatek węgla aktywowanego, najpierw odrób pracę domową. Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, to:

  1. Poszukaj czystego węgla drzewnego zrobionego z łupin orzecha kokosowego : Niestety, inne dodatki do węgla drzewnego na rynku mogą zawierać powszechnie używane materiały, takie jak drewno, torf, bambus i gruz. (Nie, dziękuję!)
  2. Wybierz węgiel, który jest aktywowany : Jeśli węgiel jest aktywowany, jest porowaty i pozwala suplementowi działać jak gąbka podczas detoksykacji organizmu.
  3. Upewnij się, że suplement nie zawiera wypełniaczy: zapewni to, że suplement będzie w najczystszej postaci i nie zostanie zakłócony przez inne składniki.

Jak wziąć węgiel aktywowany

Closeup of activated charcoal pills

Ponieważ każdy reaguje inaczej na różne dawki suplementów, zawsze należy skonsultuj się wcześniej z lekarzem. Tak jest w przypadku węgla aktywnego (zwanego inaczej węglem aktywnym).

Co jest aktywowane zalecana dawka węgla drzewnego? Po prostu weź 1, 000 mg węgla aktywowanego do detoksykacji. W rzeczywistości tylko dwie kapsułki naszego 100% aktywowany z łupin orzecha kokosowego węgiel kokosowy załatwia sprawę. Zwróć uwagę na to, jak się czujesz, aby upewnić się, że wszystko wyjdzie dobrze (zamierzona zła gra słów).

Co do częstotliwości? Chociaż produkty z węglem aktywnym z pewnością przydają się w sytuacjach, gdy pojedyncza dawka jest stosowana, aby przeciwdziałać wzdęciom lub innym problemom trawiennym, nie jest to tylko pojedyncze przypadki. W razie potrzeby możesz bezwzględnie wziąć węgiel aktywowany.

Efekty uboczne węgla aktywowanego

Jeśli zażyjesz zbyt dużo węgla aktywowanego, Twój organizm Cię o tym poinformuje. Więc jakie są potencjalne skutki uboczne węgla aktywowanego?

W przypadku zażywania zbyt dużej ilości tego popularnego suplementu mogą wystąpić zaparcia. Jeśli poczujesz się trochę związany, zmniejsz dawkę. Ponadto pamiętaj, aby pić dużo wody, ponieważ pomoże to w utrzymaniu prawidłowego przebiegu procesu trawienia (miejmy nadzieję).

A jeśli odniesiesz sukces w łazience, uważaj, że jesteś ostrzeżony: jeśli używasz węgla aktywowanego, może to spowodować czarne wypróżnienia. Jeśli jest to dla Ciebie nowe i nieoczekiwane i związane tylko z wprowadzeniem węgiel aktywowany, f ret nie; to normalne. Jeśli tak się stanie, zapisz to jako notatkę o tym, jak długo jedzenie przechodzi przez jelita (zwane czasem przejścia).

Zastanawiasz się nad innymi sposobami, w jakie węgiel drzewny może znaleźć się w Twojej codziennej diecie? Sprawdź te przepisy na węgiel aktywowany , które pomogą Ci w detoksykacji od wewnątrz!

Ten artykuł został zaktualizowany o nową zawartość.

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Podpisz -up do listy mailingowej UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%