• Zacząłeś dietę ketonową, ponieważ chciałeś energii, skupienia i spalania tłuszczu – ale zamiast tego masz do czynienia z grypą ketonową. Co daje?
  • Ketonowa grypa jest naturalną reakcją twojego organizmu, kiedy przestawia się na spalanie tłuszczu jako paliwa.
  • Zachowaj nawodnienie, wyśpij się i dodaj więcej wysokiej jakości tłuszczów (np. olej MCT ) Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek, jak przebić się przez grypę ketonową.

Rozpoczynasz dietę ketogenną i jesteś podekscytowany, aby czerpać wszystkie te korzyści zdrowotne wynikające z keto słyszałeś o: zwiększonym spalaniu tłuszczu, trwałej energii i doskonałej koncentracji. Ale zamiast tego zaczynasz czuć się rozdrażniony przy stole śniadaniowym, poziom energii spada i masz problemy ze snem w nocy. Zła wiadomość: masz grypę ketonową.

Przejście na metabolizm spalający tłuszcz to duża zmiana dla twojego ciała. Początkowo może to sprawić, że poczujesz się dość kiepsko. Czytaj dalej, aby lepiej zrozumieć grypę ketonową i jak jej uniknąć.

Co to jest keto grypa?

Insomnia is a side effect of the keto diet

Grypa ketonowa to naturalna reakcja twojego organizmu na przejście ze spalania glukozy na spalanie tłuszczu w celu uzyskania energii.

Te objawy grypopodobne pojawia się tak szybko, jak pierwszy 24 godzin lub w dowolnym momencie w ciągu pierwszego tygodnia, kiedy organizm zacznie tęsknić za cukrem. Jeśli masz do czynienia z objawami grypy ketonowej, które utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Kiedy ograniczasz węglowodany, w końcu organizmowi zabraknie węglowodanów, aby zamienić je w energię. Gdy zaczynasz spalać zapasowe źródło energii (tłuszcz), twoje ciało uruchamia dzwonki alarmowe. Zauważysz skutki uboczne, takie jak mgła mózgowa, ból głowy, bezsenność, drażliwość, skurcze i bolesność mięśni, słabe skupienie i głód cukru.

Oto podsumowanie tego, co dzieje się w Twoim organizmie, powodując typowe objawy grypy ketonowej.

Usunięcie sodu

Kiedy twoje ciało wchodzi w stan ketozy, poziom insuliny może spaść, sygnalizując nerkom, że muszą pozbyć się sodu. Gdy organizm wypłukuje sód, zajmuje to około 24 funtów masy wody. Zwykle dzieje się to w ciągu pierwszych pięciu dni na diecie ketonowej.

Pozbycie się całego sodu może wywołać zawroty głowy i nudności ze skurczami mięśni, bólami głowy i problemami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak zaparcia. Aby poczuć się lepiej, pij dużo płynów i dodawaj dużo elektrolitów – to pomoże złagodzić niektóre z tych objawów.

Brak równowagi hormonów tarczycy

Węglowodany, które spożywasz mają wpływ na prawidłową czynność tarczycy. Więc kiedy przestaniesz jeść węglowodany, twój poziom hormonu tarczycy zwanego T3 może spaść. [1] Połączenie T3 i innego hormonu tarczycy, T4, reguluje temperaturę ciała, metabolizm i tętno. Te obniżone poziomy hormonów mogą powodować mgłę mózgową, dreszcze i zmęczenie.

Guz w kortyzolu, hormonie stresu

Zmiana hormonalna T3 jest powiązana z innym zmiana poziomu hormonów – w szczególności poziom kortyzolu zacznie wzrastać. [2]

Dowiesz się, kiedy to się stanie, ponieważ zauważysz, że Twoi przyjaciele i współpracownicy nie będą chcieli być w pobliżu ty. Żartuję. Ale możesz czuć się bardziej rozdrażniony i mieć problemy ze snem. Zrównoważysz się, gdy twoje ciało przyzwyczai się do używania ketonów jako nowego źródła paliwa.

Związane z: 9 Suplementów na łagodzenie stresu

Jak pokonać grypę ketonową

1. Nawilżaj przez cały dzień

Person pouring water into glass

Należy pić dużo wody, ale jest to szczególnie prawdziwe w przypadku keto. Aby pozostać nawodnionym , zawsze miej szklankę wody w zasięgu ręki. Zastanawiasz się, jak zdobyć wystarczającą ilość wody? Skorzystaj z tego wygodnego kalkulatora nawodnienia: podziel aktualną masę ciała przez dwa, a to tyle uncji wody, ile potrzebujesz dziennie. Na przykład, jeśli ważysz 264 funtów, staraj się pożreć 70 uncji wody dziennie.

2. Weź elektrolity

Spoonful of pink salt

Uzupełnianie elektrolitów to świetny sposób, aby szybko poczuć się lepiej. Zdobądź kluczowych graczy: potas, magnez i sód. Jeśli nie spożywasz ich wystarczająco dużo z diety, co może być trudne na dietach niskowęglowodanowych, wypróbuj te wskazówki:

  • Wypij filiżankę ciepłego bulionu kostnego jako przekąskę lub kojący napój wieczorem. Wypróbuj ten łatwy przepis na bulion kostny .
  • Kuloodporne Forbose daje dawkę odmładzającego magnezu i d-rybozy, aby wspomóc produkcję energii.
  • Żywność przyjazna dla Keto, jak ciemnolistne warzywa, awokado, orzechy i nasiona są bogatym (i pysznym) źródłem magnezu i potasu.
  • Sole naturalne, takie jak Różowa sól himalajska i sól morska to także łatwe sposoby na zwiększenie ilości minerałów i elektrolitów. Posolić jedzenie!

Powiązane: Najlepsze Suplementy keto: te, które chcesz (i te, które możesz pominąć)

3. Jedz więcej tłuszczu, zwłaszcza oleju MCT

Bulletproof Coffee recipe ingredients

Aby zminimalizować objawy grypy ketonowej, po rozpoczęciu diety ketonowej spożywaj więcej wysokiej jakości tłuszczów. Na twojej liście żywności ketonowej , będziesz chciał jeść wysokiej jakości tłuszcze, takie jak olej kokosowy, olej z awokado, masło i Kuloodporne Ghee karmione trawą .

Ale powinieneś też upewnić się, że dodałeś kluczowy tłuszcz do swojego planu posiłków: olej MCT.

Kuloodporny olej MCT Brain Octane C8 to najbardziej ketogenny olej MCT. Oznacza to, że szybko przekształca się w energię ketonową, którą organizm może wykorzystać jako paliwo. Brain Octane C8 MCT Oil dostarcza czterokrotnie więcej energii ketonowej niż olej kokosowy. Dieta ketonowa jest niezbędna do uzyskania energii spalającej tłuszcz, napędzającej mózg.

Zastanawiasz się jak stosować olej MCT ? Kuloodporne oleje MCT są bez smaku, więc naprawdę łatwo je dodać do diety. Wypróbuj olej Brain Octane C8 MCT w Kuloodporna kawa , zmieszane z sosami sałatkowymi lub polewane do posiłków.

Związane z: 33 Receptury oleju MCT, które pasują do każdej diety

4. Śpij dużo

Man sleeping in white bed

Zwalczaj grypę ketonową, dobrze się wyśpijając. Sen kontroluje poziom kortyzolu, co prawdopodobnie zmniejszy objawy grypy. Priorytetyzuj jakość snu w swoim harmonogramie, gdy zaczynasz dietę ketonową (i później!). Celuj przez siedem do ośmiu godzin w nocy. Jeśli masz problemy z dostatecznym przymknięciem oczu, wypróbuj te wskazówki, jak lepiej spać.

5. Odstresuj się delikatnymi ćwiczeniami, jogą i medytacją

Person in downward facing dog

Rozpoczynając dietę ketogeniczną, idź lekko na siłownię i nie nie naciskaj, aby pokonać swój PR. Celem jest obniżenie poziomu kortyzolu, więc wszystko, co zmniejsza lub łagodzi stres, pomoże ci w drodze. Jesteśmy fanami delikatna joga , spacery i medytacja, aby zachować równowagę w chwilach stresu. Podsumowując, nie ćwicz ciężko, dopóki twoje ciało nie dostosuje się do diety ketonowej.

Jeśli wszystko inaczej zawodzi, trochę zwiększ spożycie węglowodanów. Nie ma „właściwego” sposobu na dietę niskowęglowodanową i nie musisz poważnie ograniczać spożycia węglowodanów, jeśli nie działa to na organizm. Idź powoli, dokonaj mikro-regulacji, a wkrótce będziesz w stanie znaleźć mieszankę makr, która zmaksymalizuje dietę ketogeniczną dla twojego organizmu.

Czytaj dalej: Dlaczego kolarstwo węglowodanowe pomaga radzić sobie z pułapkami diety keto

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na listę mailingową UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%