• Pełne źródło białka zawiera wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów. Możesz uzyskać wystarczającą ilość białka, dodając Bulletproof Complete Daily Energy Collagen Protein do swojego stosu. Ten zupełnie nowy, przyjazny dla keto suplementów można łatwo zmieszać z koktajlem lub pożywnym smoothie.
  • Produkty pochodzenia zwierzęcego dostarczają organizmowi cegiełek budulcowych potrzebuje, ale ci, którzy przestrzegają diety wegańskiej, również potrzebują źródeł pełnowartościowych białek. Możesz uzyskać dostęp do tych składników odżywczych w produktach roślinnych, takich jak komosa ryżowa, soja i nie tylko.
  • Niekompletne źródła białka są również ważne dla dobrego samopoczucia i mogą zapewniają wsparcie skóry, włosów, paznokci i stawów.

Czym dokładnie jest kompletne białko? Większość ludzi od razu myśli o piersi z kurczaka, steku, koktajlu proteinowym, a może nawet o jajkach. Chociaż są to wszystkie popularne źródła białka konsumowane przez wszystkich, od rodziców pracujących w domu po aktywnych kulturystów, istnieje wiele innych sposobów na uzyskanie tego krytycznego makroskładnika odżywczego.

Mimo to pozostaje jeden fakt: nie wszystkie białka są sobie równe.

Chociaż produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak te wymienione powyżej, zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, orzechy (w tym migdały i orzechy nerkowca), nasiona (takie jak nasiona słonecznika i dyni), produkty pełnoziarniste, a nawet pełnoziarniste, ich nie zawierają. W rezultacie nie można ich uznać za przykłady „kompletnego białka”.

Pojęcie pełnego białko to nie tylko modny termin używany w społeczności zajmującej się zdrowiem i fitnessem. Twoje ciało faktycznie potrzebuje niezbędnych aminokwasów w pełnych źródłach białka, aby rosnąć i naprawiać tkanki.

Jeśli Twój nowy rok, nowy cel obejmuje uwolnienie nieograniczonego potencjału, czas dowiedzieć się więcej o kompletnych źródeł białka i tego, jak mogą one wspierać Twoje cele zdrowotne.

Uwaga spoiler: mamy nowy kompletny suplement białkowy z Twoim imieniem…

Co to jest kompletne białko?

A person scooping Complete Daily Energy Collagen Protein for a shake

Aminokwasy to elementy budulcowe, które łączą się w białko. W sumie jest 20 różne aminokwasy, które można podzielić na trzy grupy , włącznie z:

  1. Aminokwasy : Takie jak histydyna, izoleucyna, lizyna i tryptofan.
  2. Niezbędne aminokwasy : jak alanina, asparagina i seryna.
  3. Aminokwasy warunkowe : Pomyśl o argininie, glutaminie i prolinie.

Jednakże, podczas gdy nasze ciało produkuje 15 naturalnie nieistotne i warunkowe aminokwasy, nie może wytworzyć dziewięciu niezbędnych aminokwasów.

Idealnym sposobem na upewnienie się, że otrzymujesz te kluczowe elementy budulcowe białka, jest spożywanie żywności zawierającej wszystkie te niezbędne aminokwasy. Innymi słowy: kompletne źródło białka.

Spożywanie określonych produktów spożywczych i określonych suplementów, które należą do tego kategoria również przynosi istotne korzyści.

Na przykład walina odgrywa kluczową rolę w stymulowaniu wzrostu mięśni i regeneracja. Dodatkowo do regulacji poziomu cukru we krwi potrzebujesz leucyny i produkują hormony wzrostu. [2] Dodatkowo Twoja skóra i tkanka łączna zależą od treoniny, innego niezbędnego aminokwasu znajdującego się w kompletnych źródłach białka. [3]

Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu dostęp do niezbędnych aminokwasów można uzyskać bez podgrzewania piekarnika lub grill! Wpisz: Kuloodporne, kompletne dzienne białko kolagenu energetycznego . Ta nowa oferta nie tylko zapewnia pełny profil aminokwasów, ale także zawiera składniki odżywcze potrzebne do naładowania baterii w celu uzyskania trwałej, codziennej energii. Dodatkowo jedna porcja zawiera 20 g białka kolagenu i 0 g cukru —Wzywając wszystkie nowe osoby na diecie ketonowej !

To sprawia, że ​​jest to idealna, płynna mieszanka do porannego smoothie lub shake’a, która może przydaje się, jeśli nie masz czasu na gotowanie lub apetytu na obfite śniadanie!

Związane z: Koktajl Berry Matcha zawierający kompletne dzienne białko kolagenu energetycznego

Rodzaje pełnowartościowych pokarmów białkowych

A slice of steak Pamiętaj, kiedy my powiedział, że nie wszystkie białka są sobie równe? W zależności od profilu aminokwasowego, niektóre pokarmy należą do kategorii „pełnowartościowych białek”. Innym z natury nie będzie.

Jeśli chodzi o kompletne przykłady białek, najpopularniejsze są produkty zwierzęce. Mięso, drób, ryby i jajka zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów. (Jeśli jesteś mięsożercą, daj to Wolno- Przepis na gotowaną jagnięcinę Barbacoa spróbować!)

Produkty mleczne również należą do pełnej kategorii źródeł białka. Jeśli twoje ciało toleruje nabiał, oznacza to, że mleko i ser trafiły w dziesiątkę, podobnie jak ghee od zwierząt karmionych trawą i masło.

Dla osób na diecie wegańskiej kompletne białka roślinne mają kluczowe znaczenie. Możesz karmić swój organizm niezbędnymi aminokwasami, których potrzebuje, poprzez produkty sojowe, takie jak tofu, edamame i tempeh. Ponadto komosa ryżowa, soczewica i inne rośliny strączkowe, a nawet masło orzechowe to kompletne pokarmy białkowe, które możesz włączyć do swojej diety. Weganie mogą również odżywiać swoje ciała hummusem z ciecierzycy bogatej w białko.

Wskazówka dla profesjonalistów : Jeśli jesteś dążąc do sposobu odżywiania się roślinnego, ale wolnego od glutenu, zbóż, soi i roślin strączkowych, rozważ wegetariańskie keto . Ta dieta uwzględnia zasady jakości tłuszczy, pełnowartościowych białek, minimalnej ilości węglowodanów i oczywiście dużej ilości warzyw.

Pełne źródła białka i ograniczenia dietetyczne

A seasoned salmon steak in a cast iron skillet

Jak właśnie się dowiedziałeś, istnieją różne sposoby uzyskania kompletnych źródeł białka. Jeśli jednak stosujesz określoną dietę, wiele z powyższych nie będzie odpowiednich.

Na przykład keto-wegetarianie muszą polegać na źródłach białka innych niż zwierzęce, a jednocześnie włączać do swojej diety wysokiej jakości tłuszcze. Z drugiej strony, zjadacze paleo nie mogą spożywać soi ani roślin strączkowych, co eliminuje dodatkowe drogi do uzyskania wszystkich dziewięciu niezbędnych aminokwasów.

Oto lista kompletnych białek podzielonych na kilka popularnych diet:

  • Dieta keto / niskowęglowodanowa: Kompletne dzienne białko kolagenu energetycznego , wołowina karmiona trawą, zrównoważone owoce morza, drób i wieprzowina z wolnego wybiegu oraz wieprzowina stanowią budulec białka i wysokiej jakości tłuszczów.
  • Paleo: Trzymaj się pełnowartościowych źródeł białka ze zwierząt, warzyw morskich i jagód acai.
  • Lacto-ovo wegetariańskie: Jeśli twoje ciało dobrze radzi sobie z nabiałem, białkiem serwatkowym i serem może być korzystnym wyborem białka. Jajka z wolnego wybiegu zawierają również poncz białkowy dla wegetarian, którzy nie ograniczają zbytnio swoich wyborów żywieniowych.
  • Na bazie roślin: Nasiona konopi / proszek białkowy, chia nasiona, odżywcze drożdże i pyłek pszczeli działają dobrze dla osób na diecie roślinnej poszukujących pełnowartościowych pokarmów białkowych.

Nadrzędnym punktem jest to, że bez względu na to, jakie ograniczenia żywieniowe możesz mieć, nadal istnieje wiele pełnowartościowych źródeł białka, które możesz zjeść.

Dlaczego organizm potrzebuje kompletne białka?

A woman lifting a medicine ball

Jaka jest rola białka w organizmie i dlaczego niezbędne są niezbędne aminokwasy?

Twoje ciało potrzebuje wystarczającej ilości białka z różnych powodów. Ten ważny makroskładnik odżywczy pomaga w tworzeniu mięśni, a także w transporcie składników odżywczych. Każdy, kto próbował wcześniej zwiększyć bicepsy, może zaświadczyć o tym, że białko jest również niezbędne do budowy i naprawy tkanki.

Chociaż ważne jest, aby dostarczać białko, ilość, którą należy spożywać codziennie, różni się w zależności od osoby. Możesz jednak znaleźć swój ideał spożycie białka poprzez uwzględnienie docelowego składu ciała. Na przykład, jeśli chcesz utrzymać liczbę na skali, dobrym punktem wyjścia jest 0,4 g białka na kilogram masy ciała. Możesz zwiększyć ten stosunek do 1 g na funt, jeśli chcesz przyspieszyć regenerację lub spalić tłuszcz.

Pamiętaj, że ponieważ nie każde białko jest sobie równe (brzmi znajomo?), Przy wyborze źródła należy wziąć pod uwagę współczynnik wchłaniania. Na szczęście skorygowany wskaźnik aminokwasów skorygowanych pod kątem strawności białka, znany również jako PDCAAS, daje naukową miarę ilości białka wypłukiwanego przez organizm. Może to pomóc w wyborze źródła białka, które zostanie faktycznie wykorzystane, a nie wyeliminowane.

może jednak prowadzić do problemów, ponieważ całkowity niedobór białka zakłóci kluczowe procesy z powodu braku tych niezbędnych aminokwasów. Diety niskobiałkowe mogą powodować szereg niepożądanych skutków ubocznych, od stłuszczenia wątroby i obniżonej strawności energii po zmniejszenie masy beztłuszczowej. [4] Nie trzeba dodawać, że ważne jest, aby dodać do diety kompletne białka, aby organizm mógł działać z najwyższą wydajnością.

Jeśli masz problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości białka, aby utrzymać organizm w dobrym stanie, porozmawiaj ze swoim dietetykiem lub zasięgnij porady lekarza.

Związane z: Jak wybrać najlepszy proszek białkowy dla swojego organizmu

Dodatkowe wsparcie od niekompletne białka

A person holding a can of Bulletproof Vanilla Cold Brew Latte

Nie pozwól, aby termin „niekompletne źródła białka” Cię odstraszył. Tylko dlatego, że dane źródło białka nie zawiera dziewięciu niezbędnych aminokwasów, nie oznacza, że ​​nie może wspierać Twojego organizmu i ogólnego stanu zdrowia.

W rzeczywistości niekompletne źródła białka lub nazwijmy je białkami uzupełniającymi, mogą być przydatne we wspieraniu innych celów związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Konkretnie, produkty zawierające białko kolagenowe błyszczą, jeśli chodzi o to, aby Twoja skóra, włosy i paznokcie wyglądały jak najlepiej.

I wewnętrzne sprawy też się liczą! Białko kolagenowe wspomaga zdrowie kości, stawów, mózgu i serca, a także funkcja gut .

Istnieje wiele sposobów dodawania gramów białka z produktów na bazie kolagenu do diety, aby osiągnąć określone cele makro. Na przykład zaopatrz się w pa spróbuj z:

Podsumowanie: Całość białko zawiera wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, które są kluczowymi elementami budulcowymi, których organizm potrzebuje nie tylko do przetrwania, ale także do rozwoju. Istnieje wiele sposobów włączenia pełnowartościowych pokarmów białkowych do diety, nawet jeśli istnieją ograniczenia. (Pamiętaj jednak, że niekompletne białka też mają swoje miejsce w Twoim życiu). Zaproś UberZdrowie kolagenowe produkty białkowe do swojej codziennej diety, abyś mógł #BETHEPROOF i żyć najlepszym życiem!

Chcesz dowiedzieć się więcej o kolagenie? Sprawdź to szczegółowy przewodnik po kolagenie , który obejmuje pokarmy bogate w kolagen do spożycia, wraz z wieloma zaletami tego białka.

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%