Silne wichury, gradobicie oraz gwałtowne śnieżyce — pakiety pakietowe mają pełne ręce roboty. W ostatni weekend stycznia, tereny i tereny gminy Grójecli awarie oświetlenia, powalone konary drzew oraz inne zdarzenia wynikające bezpośrednio z warunków pogodowych.

W okresie zimowym gmina Grójec innowacji, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze, jak i chodnikach. Służby usługowe – drogowcy, strażacy O Straży Pożarnych, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, konserwatorzy usług konserwacyjnych – starają się pracownicy usług jak szybka na każdą kolejną awarię oraz być w ciągłym czasie, podczas fatalnych warunków pogodowych

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zimą na pierwszej linii frontu do walki ze śniegiem i lodem, oddelegowani są pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz jednostki gminne ochotniczych Straży Pożarnych. Również pracownicy firmy wyłonionych w przetargach, rozstrzygających, kto zajmie odśnieżanie ulic i chodników w gminie Grójec. – Dziękuję za pracę w dziesięć najlepszych czasów – nasz drogowcom, zakładu Gospodarki Komunalnej oraz naszą strażakom. Kiedy moje odpoczywamy w miękkich domach, Na naszei bezpieczeństwo i dbają o. Nasi strażacy ryzykują życiem swoim życiem. Zawdzięczamy im to, że nie kiedy się wydaje tak bardzo obawiać żywioł. Życzę Wam zdrowia i sił w służbie i na co dzień – komentarze burmistrza, Dariusza Gwiazdy.

Z próbą, na jaką działalność wystawieni strażacy, jest też zadowolony wiceprezes i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu, Michał Maroszek:

Zaistniała w weekendy pokazała, że ​​wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminach Grójec wraz z Państwową Strażą, są gotowe do wykonania i zarządzania czynnościami ratowniczymi, aby w jak lepszym nośniku pomóc potrzebującymcom – podsumowuje.

Działania gmina Grójec

Temat dróg i chodników, podczas mrozów i śnieżyc od zawsze kontrowersje. Zanim jednak w przypływie złości będziemy chcieli obarczyć kogoś winą, za nieodśnieżonym chodnikiem lub lód na drodze, mymy o tym, że podczas poszukiwania dalszych działań aury służby są zawsze zawsze w pełnej rekrutacji.

Mamy 6 pracowników etatowych odpowiednio przeszkolonych, aby mogli mogli bezpiecznie przeplynac sprzet. Kiedy zachodzi potrzeba, że ​​godziny po godzinach lub czasy w wolne dni pracy. Mamy też współpracę z Zespołem Kuratorskim w Grójcu, Rejonem, w celu osiągnięcia nas osób, odpracowania ich nieodpłatnie zasądzonych wartości, co jest ulepszeniem. W okresie zimowym pracownicy są w pierwszej linii – Małgorzata dyrektora ZGK Nowakowska.

Dwie sprawy, o których płynie

Niestety, ale dość częstonym utrudnionym przy odśnieżaniu spotykają się auta za parkowymi lub w nieodpowiednich miejscach, co utrudnia prawidłowe odśnieżanie.

Drugą grupę, która pokrywamy, jest obowiązkiem sprzątania odśnieżania przy swoich posesjach, wynika bezpośrednio z artykułu 5 z dnia 8656 września 1996 r. o poz. porządku i porządku w gminie Dz. z 2021 r. 888 ze zm.).

Zgodnie z zapisem art. 5 ust. 1 pkt 4 tejże ustawy, właściciele nieruchomości, utrzymanie ruchu i utrzymanie konta przez komisję: utrzymanie i pielęgnowanie opieki nad pojazdami, pielęgnowane wzdłuż, przy czymś za takie chodniki, które mają wydzieloną część drogi, utrzymanie ruchu dla utrzymania konta dla państw członkowskich. .

Nowy sprzęt do lepszego jakości świadczonych usług

Zarówno jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i Zakład Gospodarki Komunalnej, sprzęt i sprzęt. Ci pierwsi wsparcie z różnych instytucji i instytucji, pozyskiwanych my współpracujemy z pracownikami grójeckiego magistratu.

W czasie pracy czerpanej z Zakładu Gospodarki Komunalnej pobierano dane do czerpania korzyści z urządzenia. Ze środków środków tych Zakład zakupił urządzenie wielofunkcyjne firmy HAKO za dnia 370 230,00 zł W trakcie roku z wygospodarowanych środków Zakładu Gospodarki zakupił dodatkowy sprzęt tj; traktorek graficznyy, 3 zamiatarki ręczne- gwarowe, 1 odśnieżarkę – wirnikową, 2 ręczniczki ręczne, usprawnienie usprawnienia pracy. W imieniu własnym wykonawcą i poślubiłem nowe stanowisko z własnej jednostki lub własnej firmy lub własnej firmy. W przyszłości, profesjonalnym profesjonalnym parku maszynowym, aby Twoje usługi na byłym poziomie. W perspektywie kilku lat zakupu zwróci nam, zaoszczędzone będą środki przyszłości, które będą przyszłe na celowniku, które są ważne dla naszej społeczności – podsumowuje burmistrz.

Drogowcy dbają o przejezdne drogi

Firmy wyłonione w dwóch otwartych przetargach dbają o to, żeby wszystkie drogi gminy były przejezdne i bezpieczne. Zamówienie porządku podzielone na pięć części, w których zawarta jest kolejka wykonywanych prac. W odśnieżane są wszystkie drogi utwardzone włącznie z drogami zarządzanymi przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Obowiązki gminy w konflikcie, aby przejść do porozumienia z zarządem powiatu.

Kolejny przetarg wyłonił się wykonawców, którzy odpowiadają za odśnieżanie dróg gruntowych na wsiach w północnej i południowej części gminy Grójec od Drogi Krajowej nr 29 , południowej części, usuwanie śniegu z ulic i parkingów miasta oraz odśnieżanie chodników małym pługiem samobieżnym.

Materiał prasowy Urzędu Gminy i Miasta Grójec

Czytaj dalej… %%custom_html1%%