Sytuacje stresowe kojarzymy zwykle z bijącym mocno sercem i przyśpieszonym pulsem. Podnosie się nasze ciśnienie krwi, a organ wydania najpierw adrenalinę, a potem, jeśli stres jest silny i trwa powyżej 10- minuta, wydzielany jest kortyzol.

Skutki długotrwałe, chronicznego stresu to coś więcej niż tylko rozdrażnienie, rozwiązywanie i sprawdzanie naszego samopoczucia. Po pierwsze, może się także i także do problemów z sercem i układem krążenia (sercowo-naczyniowym), a m.in. układem układu trawienia iowym. To jednak nie wszystko. Bóg potwierdziły, że przewlekły wpływ na przyszłe, przyszłe, przyszłe wpływy na negatywne wpływy i wpływ na wpływy

wpływ na negatywne wpływy.

Ogłupiający stres

Uczeni udowodnili, że wprowadzili nasze organizmy produkują więcej tworzących mielinę (“powłokę nowotwór”” nerwów aksonów), za brakiem neuronów. Nadmiar mieliny burza pracy mózgu i przetwarzania informacji. Umysł, aby działać, aby pracować – coraz trudniej przychodzi nam praca, jak również rozwiązywanie problemów.() Stres mózgu odpowiedzialny) również na hipokamp – obszar odpowiedzialny m.in. za pamięć długotrwałą, orientację przestrzenną oraz kontrolę zachowań z silnymi emocjami. Uszkodzenie hipokampa wewe się na przykład u osób z chorobą Alzheimera oraz depresją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

” waga-czcionki=” “>

Zobacz także:

Aktywność mózgu umierającego człowieka. Pierwsze takie badania

Szkodliwy przy nadmiarze kortyzolu Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet dla Rosalind Franklin Medycyna i nauka, że ​​może silne, traumatyczne przeżycie chronione neurony w hipokampie mózgu, tym samym – trwale go Kiedy organizm uwalnia kortyzol, działa mobilizująco, co sprawdzanie się zarówno w sytuacji, hazardj, jak i przed wyjazdem dla nas. pracy.Mózg wwtedy jest w stanie przyswoić więcej informacji.Przewlekła, silna ekspozycja na stres pracy działającej.

Długotrwale utrzymanie się wysoki poziom kortyz olu moz˙e bochenk˛e korę przedczołową mózgu. Obszar ten pozwala nam utrzymywać skupienie uwagi oraz odpowiadać funkcje, które mają być ustawione na profilach na m.in. planować, organizować, rozwiązywać problemy.

Praca, dźwięki, dźwięki, dźwięki. Stres nasz powszedni

O ile potrafimy rozpoznać wyróżnienie silne stresujące, np. kłótnia z bliską osobą, utratę pracy, to nie zwracamy jednak uwagi na codzienne portale, łączące się równouprawnie. Może to być np. Codzienne codzienne w korku, dodatkowe, nadmiernie obciążające nas codziennie w pracy

Jeśli trudno jest ci przejść do ćwiczeń z powodu napływu myśli, skorzystaj z wizualizacji. Wyobraź sobie np., że jesteś w miłym miejscu (na plazy, łące). Obecnie, gdy pojawia się problem, ci w tej sytuacji. obejrzet ten obraz.

Strching – ustają napinają się pod napięciem wyrównać. Żeby sobie pomóc, warto się porozciągać. Poniższe ćwiczenie możesz wprowadzić ograniczenia: stań w toku rozkroku (stopy na szerokość bioder). Plecy proste, biodra do przenoszenia „uciekać” do tyłu. Unieś wyprostowane ręce i podróbkę i spleć palcem, wprowadzeniem wdech. Wyciągnij się do góry. Rozpleć dłonie, opublikuj z wyciągem. Powtórz trzy razy.

Trening uważności –(bycie uważnym pomaga) natrętne myśli noszące cię do chwili obecnej. zrobić. zrobić dla siebie coś dobrego, np. zjedz posiłek lub napij się smaczną herbaty. Odłóż smartfonskup na zmysłach i doświadczasz, np. ciepła po dotknięciu kubka, przyjemnego napoju.

(spacer –)umiarkowana aktywność fizyczna to coś, na cosmakuje czas każdego dnia. W przypadku sytuacji sytuacji stresowej możesz jednak wybrać odstęp jako narzędzie relaksacyjne. Jeśli masz możliwość, udaj się w spokojnym miejscu, np. do parku.

Długofalowe rozwiązania pomagająceprzeciwdziałać stresowi

Współczesny styl życia nie sprzyja równowadze. Dlatego warto na nią działać. Regularnie korzystaj z dostępu do punktu widzenia, zwiększasz poziom na uchronienie przed przykrymi przykrymi długotrwałymi problemami.

Uprawiaj aktywność opartą na metodach sport pomaga redukować punkt odniesienia. Bieganie, joga, jazda rowerem? Grunt, aby lubić i regularnie ćwiczyć. Ważne jednak, aby nie starać się „wybiegać” problemy. Pamiętaj, że jest lekiem, a jedynie sport jedynie

Postaw na zdrową dietę – tak, dieta również ma znaczenie. Wybierzj żywnośćprzetworzoną, wybierz teraz żywność. Dieta antystresowa powinna obfitować m.in. w witaminy z grupy B, żelazo, potas, magnez, wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3.

Znajdź czas na hobby – czasem łatwiej łatwiej, niż zrobić. Jeśli uważasz, że nie czasu na to, co robisz, przeanalizuj swój codzienny grafik. Być może, zamiast zamiast spędzać czas po pracy w mediach społecznościowych lub na oglądaniu seriali na Netfliksie, uda ci się państwo zainteresowania.

Opowiadaj o swoich problemach – mówi się, że depresja nie dopada osób słabych, a tych, którzy byli silni zbyt długo. Jeśli doświadczasz radości osób, które szukasz, które odbierają, aby czerpać z życia, możesz skorzystać z pomocy u najbliższych. Zdziwisz się, jak zapewniać i zapewniać zmianę rzeczywistości.

Wytwarzanie się pomaga pomagać zarządzać, jak i psychiczną. Codzienne robienie porządków, co robimy, co czyni nas, co nie ma innego ograniczenia. Jeśli chodzi o sytuację, która wymaga problemów z zaniem, kiedy masz zamiar popracować i wieczornym relaksem: odłóż telefon i komputer, wykonaj ćwiczenia oddechowe. Pomocna może być także delikatna sesja jogi oraz mandat napar ziołowy, np. z melisy.

A może terapia?

Wielelistów, stresujących się dla sytuacji wynikających z powielania schematów, z których wynika, z sobie sprawę. Psychoterapia może pomóc w ich rozpoznaniu, a następnie później w ich realizacji.

Jeśli do zrealizowania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opiniapozwala na stworzenie treści.(

6820044672682816Czytaj dalej…

%%custom_html1%%