Mother checking temperature of sick son lying on the couch wrapped in a blue blanket

Dzieci chorują; to część życia. Przeziębiają się, dostają gorączki, wymiotują i dostają biegunki. Przez większość czasu to w ogóle nic. Ale w tym roku, kiedy walczymy z pandemią COVID – 19, każde pociągnięcie nosem będzie skomplikowane.

Problem w tym, że objawy COVID – 19 mogą być nie tylko łagodne, ale podobne do objawów wszystkich typowych chorób, na które cierpią dzieci. Objawy mogą obejmować gorączkę

 • , nawet łagodną
 • kaszel (którego nie masz innego wyraźnego powodu)
 • trudności w oddychaniu
 • ból gardła lub katar (których nie masz innego wyraźnego powodu)
 • utrata smaku lub węchu
 • ból głowy (jeśli występują inne objawy)
 • bóle mięśni lub ciała
 • nudności, wymioty lub biegunka.

A nawet jeśli to kolejne wyjaśnienie tego bólu gardła lub kaszlu, nie oznacza to, że Twoje dziecko nie może również mieć COVID- 19. Ludzie mogą zarazić się dwoma zarazkami.

Ustaw niską poprzeczkę, aby zatrzymać chore dzieci w domu

To nie jest rok, w którym możesz posłać swoje dziecko do szkoły lub przedszkola z tym kaszlem, jednym wymiocinami lub niską temperaturą i mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze. To rok, w którym musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby każda chora osoba była w domu, niezależnie od tego, czy ma COVID – 19 albo coś innego. Nie jest to również rok na pominięcie szczepionki przeciw grypie. W tym roku musi być jak najmniej grypy, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Oto, co należy zrobić, jeśli u dziecka wystąpi którykolwiek z powyższych objawów:

 • Trzymaj je w domu ze szkoły lub przedszkola. Rozumiem, że może to oznaczać brak pracy, ale po prostu nie ma wyboru.
 • O ile to możliwe, trzymaj ich z dala od innych członków rodziny .
 • Skontaktuj się z lekarzem. Jeśli mają problemy z oddychaniem, wysoką gorączkę, silny ból lub drażliwość lub niezwykłą senność, należy udać się na pogotowie. W przeciwnym razie lekarz poinformuje Cię o kolejnych krokach, w tym o przeprowadzeniu testów na obecność COVID – 19.

Teoretycznie każdy, kto ma którykolwiek z powyższych objawów, powinien zostać przebadany. Ale to może nie być możliwe. A dla niektórych dzieci – tych z łagodnymi objawami, które nie są w przedszkolu ani w szkole, których rodzice pracują zdalnie i które nie mają kontaktu z osobami wysokiego ryzyka – test może nie być kluczowy, o ile wszyscy mogą zostać w domu. Upewnij się, że rozmawiasz z lekarzem i dokładnie rozumiesz, co Ty i inni członkowie rodziny musicie zrobić, jeśli Twoje dziecko nie jest badane.

Różnica między kwarantanna i izolacja

Kwarantanna i izolacja to dwa terminy, które są obecnie często używane i chociaż często są używane zamiennie, nie są tym samym

 • Kwarantanna oznacza pozostanie w domu: bez wycieczek do sklepów lub w dowolne miejsce poza domem lub podwórkiem.
 • Izolowanie oznacza przebywanie z dala od innych osób w domu – w oddzielnym pomieszczeniu, najlepiej z oddzielną łazienką (lub wycieranie pomiędzy nimi), noszenie maski, gdy muszą wyjść ich pokoju i nie dzielenie się z nikim naczyniami, ręcznikami ani czymkolwiek innym.

Co zrobić, jeśli wynik testu na COVID – 19 jest pozytywny lub nie można uzyskać testu

The American Academy of Pediatrics and the Centers for Disease Control and Prevention (CD C) zalecaj te kroki:

Jeśli Twoje dziecko uzyska dodatni wynik testu na COVID – 19:

 • Upewnij się, że jesteś w kontakcie z lekarzem, postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami i zadzwoń po pomoc, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące zachowania lub samopoczucia dziecka.
 • Izoluj swoje dziecko w domu, o ile jest to możliwe.
 • Nie odsyłaj go z powrotem do szkoły lub przedszkola do co najmniej 10 dni od początku wystąpienia objawów (dłużej, jeśli nadal są chore) i do czasu, gdy gorączka nie wystąpiła przez co najmniej 24 godzin bez leków obniżających gorączkę.

Dzieci z dodatnim wynikiem testu są uważane za zakaźne do tego 10 dnia / bez gorączki . Dlatego członkowie rodziny mieszkający z dzieckiem muszą poddać kwarantannie do 14 dni po 10 – punkt dzienny (jeśli ktoś zachoruje, wezwij lekarza). Powinni również nosić maski i robić wszystko, co w ich mocy, aby odizolować się od innych w domu, ponieważ nigdy nie wiadomo, która osoba może zachorować.

Badanie członków rodziny nie zmienia wymogu kwarantanny – ponieważ okres inkubacji może wynosić nawet 14 dni. Teoretycznie możesz zostać zarażony w dziewiątym dniu zakażenia swojego dziecka – i nie wykazywać objawów przez 14 dni po tym . Najlepiej odczekać cztery do pięciu dni po 10 – dzień, aby mieć pewność, że test będzie być dokładne (chociaż każdy członek rodziny z objawami powinien od razu zaplanować badanie). Testujący członkowie rodziny mogą wykryć bezobjawowe przypadki – i mogą zresetować zegar kwarantanny dla wszystkich innych. Twój lekarz może Cię przez to przeprowadzić.

To będzie trudne i bardzo uciążliwe, ale to jedyny sposób na powstrzymanie wirusa.

Jeśli nie możesz lub nie możesz przetestować swojego dziecka, wszystkie te same instrukcje aplikuj – ponieważ nie wiesz, czy mają COVID – 19. Musisz więc zachowywać się tak, jakby to robili, aby być bezpiecznym.

Co zrobić, jeśli test na COVID – 19 jest ujemna

Jeśli u Twojego dziecka wynik testu na obecność COVID będzie negatywny – 19, porozmawiaj z lekarzem o tym, co robić i kiedy dziecko może wrócić do szkoły lub przedszkola. Będzie to zależeć od objawów Twojego dziecka i tego, czy postawiono inną diagnozę.

Co zrobić, jeśli Twoje dziecko jest narażone na COVID – 19 daleko od domu

Jeśli Twoje dziecko jest narażone na kontakt z osobą z COVID – 19 poza dom (znajdujący się w promieniu sześciu stóp od nich przez 10 do 15 minut), należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady. Najprawdopodobniej zostaniesz poinformowany, że Twoje dziecko musi zostać poddane kwarantannie przez 14 dni po ostatnim kontakcie z tym osoba. Jak wyżej, jeśli zdecydujesz się na test, powinieneś poczekać kilka dni – chyba że u Twojego dziecka pojawią się objawy, w takim przypadku badanie od razu jest dobrym pomysłem. Negatywny test nie wyprowadzi Twojego dziecka z kwarantanny, ale jeśli wynik będzie pozytywny, będziesz wiedział, aby zacząć je izolować – i uruchomić zegar dla kwarantanny wszystkich innych.

To jest skomplikowane , Wiem. Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli masz pytania – i odwiedź stronę internetową Amerykańskiej Akademii Pediatrii.