Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Budynek CZMiD ma 80 metrów wysokości, ,5 tys. m kw. i kubaturę około 24 tys. m sześc. Centrum ma ponad 85 okien, przy budowie użyto 421 ton stali i 6,5 tys. m sześc.

Budynek doceniają nie tylko zachowanie próby zdrowia, ale też zwykli lubuszenie. W marcu br. Centrum bezapelacyjnie wygrało plebiscyt „Szukamy Złotych Gwiazd”, które organizowało się „Gazeta Wyborcza”. Ocenialiśmy najważniejsze, najciekawsze, najważniejsze inwestycje wspólne w lubuskim. CZMiD zostawiło w tyle m.in. droga S3, zielonogórskie autobusy elektryczne czy ośrodek radioterapii w szpitalu w Gorzowie.

“Inwestycja dekady”

Luskie było do tejakcji aptewem w Polsce, nie było leczy przeznaczonej jedynie dla pacjentów. – Do najważniejszej inwestycji tej dekady. Kosztowała sporo, aw trakcie jej realizacji dosypywaliśmy jeszcze pieniędzy. Aby musiało się wydarzyć, bo dotychczasowe warunki były nie do zaakceptowania przez nas, kobiety. , żeby leczenie mogło się na nowo powstać – poziomie – Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego. Dostawy z Zielonej Góry Nowe Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, na świat przyszły pierwsze dzieci, 3 listopada 2022 r.Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. wspomina Marszałek też pierwsze spotkanie z lek. Kazimierą Kucharską-Barczyk, wczesną ordynator oddziału pediatrii zielonogórskiego rozszerzenia. – Po raz pierwszy spotkałyśmy się w 2008 r. na oddziale pediatrii. Warunki były straszne. Doktor doktora wwteda: „Zrób coś razem dla dzieci i mam, tak nie można leczyć dzieci”. mówi marszałek Polak. Akt erekcyjny podpisano 23 września 2020 r. Gdy w marcu 2020 r . w grudniu Polscesię pandemia wirusa, prace w CZ trzeba było przyśpieszyć, a budynek za zmieniać się zmienić w szpitalu covidowy. Zaczął działać 7 2022 r., chorych na COVID-19 leczył końca marca 2022 r .

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Ponad 150 łóżek

Nowa placówka ma pięć kondygnacji , w tym jednej podziemną. Stanie tam ponad 72 łóżek i łóż, także kolejny punkt pracy do początkowej metody noworodka. pojawią się nowe oddziały: onkologii dziecięcej dziecięcej anestezjologii i ustawionej terapii dla dzieci. Na oddziale pediatrii zostanie wydzieli się też tzw. izolacyjno-zakaźny, a oddziale pediatrii na odcinku dziecięcym wydzielone łóżka na potrzeby endokrynologii,matologii i nefrologii dziecięcej. Do Centrum zostanie przeniesiony na cały oddział położnictwa z traktem porodowym i salami cięć cesarskich, a także oddział neonatologiczny. Przybędzie także oddział: anestezjologii i nowy oddział dla dzieci. powstaną placówki dla placówek dziecięcych) i warunki na miarę XXI wieku. Najważniejsze znaczenie, jakie ma znaczenie w szpitalu pomocy technicznej o znaczeniu 39 tys. dzieciom. W budynku może działać kilka oddziałów dedykowanych najmłodszym pacjentom i ich matami, w tym pierwszym i unikalnym w specjalistycznym oddziaływaniu onkologii, anestezjologii i początku połączenia oraz zakaźny dla dzieci. CZMiD ma też dostęp do kształcenia studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzięki powstaniu CZMiD i przeniesieniu oddziałów oddziałów dedykowanych dzieciom zwolnione miejsce w innych zmianach, co umożliwi zmianę zmiany albo rozwój takich oddziałów jak onkologia, hematologia czy chirurgia ogólna i onkologiczna.

Nowe Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, na świat przyszły pierwsze dzieci, 3 listopada 2022 r.

Nowe Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, na świat przyszły pierwsze dzieci, 3 listopada 2022 r. Fot. Archiwum Szpital Uniwersytecki Zielona Góra

To wielkie Szpital Uniwersytecki wymienia, co jeszcze zaplanowano w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka: zespół poradni specjalistycznych, poradnia żywieniowa pozajelitowego, zakład diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym, tomografem i USG, izbę przyjęć, blok operacyjny z sześcioma salami, dwie sprzedaże do cięć cesarskich i czterostanowiskowych traktów porodowych, sprzedaż odpraw na każdym oddziale, które Również odgrywa rolę roli dydaktycznych na potrzeby kształcenia studentów, a także szatnię dla rodziców i osób odwiedzających CZMiD.

Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Gór: – Aby długo wyszły i wspaniałe chwile dla naszych linii, ale też dla całego województwa lubuskiego. Dzieje się to, czego wszyscy wyczekiwaliśmy. Ruszamy z przeprowadzką oddziałów do nowego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, łącznie z personelem i standardem. Aby bardzo dużeCiecie, pracowało nam się na to, aby od kwietnia, kiedy w tym dniu w tym budynku funkcjonowali szpital. Specjalnie oddziału pediatrycznego: – W milionowym instruktażu inspekcyjnym białą plamą, gdzie nie było rozszerzenia wielospecjalistycznego. Warunki na pediatrii były trudne. Po wielu, wielu spotkaniach udało nam się zbudować na budowie. Chociaż nie będzie tego samego banku oddziału, to może być inni

Prezes Działoszyński tłumaczy, że od grudnia ma mieć zastosowanie na nowe oddziały , czyli anestezjologię i onkologię dziecięcą. – Te dwie specjalności unikatowe w całym całym. Mamy duże i ambitne plany. Jeszcze bardziej będziemy te rzeczy, które chcemy, aby tej pory już funkcjonowały w szpitalu. Trzon kadry już, sukcesywnie będzie nauczyciele, a kolejne badania teraz, żeby rozwinąć rozwinięcie zdolności, teraz – mówi.Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma nanosić imię doktora Zbysława Kopyścia, zielonogórskiego pediatrii, który zmarł w 500 r. Przez kilkadziesiąt lat był ordynatorem pediatrii zielonogórskiego statusu.

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

COVID-80 i szpital

Szpital dla pacjentów z COVID-Blisko Centrum Zdrowia Matki i Dziecka 421 dni. Leczyło się w nim ponad 3,1 tys. pacjentów, z czego do zdrowia zdrowia 70 proc. z niszy. Najwięcej pacjentów w szpitalu było 7 kwietnia 35182 r. – 176, w tym 39 na podręczniku szkolnej. Szpital byłem źródłem. lubuskiego, co oznacza, że ​​do tam znajdowali się w najcięższym stanie z całego całego regionu.

W pierwszej części regionu lecznicy oddelegowano do niej tylko ze wersja: anestezjologów, 8 rezydentów, 9 stażystów, 29 pielęgniarek i 3 sekretarki medyczne.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze Fot. Archiwum Szpitala Uniwersyteckiego

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsze noworodki z zielonogórskiego podświetlenia dziecięcego już na świecie!

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl do zawsze sprawdzone informacje , szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady w ekspertach, pan legendy, żyjemy na co dzień. Do tego magazynu o książkach, i teksty z książkowych ksiąg.

1666336914

1666336914

1669080129Czytaj dalej…

%%custom_html1%%