Caroline Rasmussenżyła TEGO życia dobrze funkcjonującego, ale wypaliła prawnika z Wall Street, gdy niespodziewana diagnoza rodzinna spowodowała, że ​​jej życie przestało wrzeszczeć.

Postanowiła skręcić w lewo i poświęciła swoje życie nauczeniu się, jak utrzymać mózg i funkcje poznawcze w perspektywie długoterminowej. Doprowadziło to do jej treningu w medycynie i medytacji, a później zaczęła zagłębiać się w naukę o neurologicznym zdrowiu i zwyrodnieniu. Dzięki tym badaniom dowiedziała się o szkodliwym wpływie stanu zapalnego i stresu na mózg (kaszel, kaszel, Wall Street).

Ta podróż ostatecznie doprowadziła do wprowadzeniaAntara: produktów, które łączą filozofie zarówno zachodnie, jak i wschodnie. W formułach stosuje się wielowiekowe leki roślinne, o których wiadomo, że poprawiają zdrowie umysłu, a następnie wzmacniają ich działanie dzięki nowoczesnej technologii biodostępności.

Kiedy kilka tygodni temu usiadłem z Caroline, zdałem sobie sprawę, jak mało myślę o zdrowiu mojego mózgu. To wszystko jelita / skóra / włosy / paznokcie / drenaż limfatyczny itp. ale co z bestią organu, który trzyma naszą osobowość, myśli, marzenia, wspomnienia i emocje?

Caroline poświęciła czas, aby odpowiedzieć na kilka moich palących pytań dotyczących zdrowia mózgu…

Czy możesz nam powiedzieć coś o tym, jak powstałaAntara? Co sprawiło, że przeniosłeś się z prawnika z Wall Street do założenia marki wellness?

Pierwotnym katalizatoremAntarybyła wczesna demencja mojego taty i diagnoza Parkinsona. W tym czasie pracowałem jako prawnik korporacyjny w Nowym Jorku i byłem bardzo pochłonięty stylem życia na Wall Street, gdzie pracowałem 24 / 7 można uznać za odznakę honoru. Byłem tak zajęty, że nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak byłem wypalony i przygnębiony aż do diagnozy mojego taty, ale było to tak przełomowe, że całkowicie zmieniłem moją motywację z spełniania oczekiwań ludzi wokół mnie na robienie wszystkiego, co w mojej mocy, aby uniknąć demencji i znajdę lepszy sposób na życie, z którego mógłbym się cieszyć.

Zrezygnowałem z pracy i wróciłem do domu do Tajlandii, aby zacząć się leczyć i uczyć o mózgu. W tym procesie odkryłem oryginalne analogiczne środki samodoskonalenia w Azji, ziołolecznictwo i terapie świadomości. Pracując z ziołami i pogrążając się w badaniach, odkryłem, że można je wykorzystać nie tylko do stworzenia stanów przepływu spokojnego skupienia, ale mogą także przeciwdziałać starzeniu się stanów zapalnych, detoksykacji i dotlenienia mózgu, buforować neurotoksyczne działanie stres i pomóż wyhodować nowe komórki mózgowe.

Im bardziej stosowałem to, czego się uczyłem w klinikach ziołowych i rekolekcjach medytacyjnych, tym lepiej mój mózg zaczął działać, podczas gdy zanim ciągle czułem mglisty, przygnębiony i nie miałem energii. Efekty były dla mnie tak potężne, że wiedziałem, że chcę w jakiś sposób pracować na tym polu. Ostatecznie zdecydowałem się uruchomić Antarę, ponieważ widziałem luki na rynku w zakresie tego, co oferowano w tych obszarach w celu wsparcia umysłu i rosnącej potrzeby tego wsparcia.

Czy możesz nam powiedzieć coś o „zdrowiu mózgu?” Dlaczego to takie ważne? A co można zrobić, aby poprawić zdrowie własnego mózgu? Czy są jakieś specjalne potrawy lub praktyki, w których należy brać udział?

Jesteś swoim mózgiem; zdrowie mózgu dyktuje prawie wszystko o tobie. Jak postrzegasz wydarzenia życiowe, twoją osobowość, zdrowie fizyczne i emocjonalne itd. – wszystkie one są ściśle związane ze zdrowiem i funkcją twojego mózgu. Wspierając swój mózg teraz, nie tylko bardziej cieszysz się rzeczami i poprawiasz jakość swojego życia, ale także dajesz sobie najlepszą szansę uniknięcia chorób mózgu w późniejszym życiu. Co sekundę 40 u kogoś w Ameryce zdiagnozowano chorobę Alzheimera, a pierwsze markery tego, co się stanie, zaczynają się rozwijać dziesięciolecia, zanim zauważymy objawy Badania pokazują jednak, że w większości przypadków demencji można zapobiegać – mózg ma potężną zdolność do samoleczenia po usunięciu obelg i dodaniu odpowiednich składników odżywczych. Nie musimy czekać na diagnozę, a nawet na najlepsze wyniki, których absolutnie nie powinniśmy, aby nadać priorytet zdrowiu naszego mózgu.

Podobnie jak w przypadku wielu problemów zdrowotnych, najważniejszym czynnikiem jest dieta. Dieta w stylu śródziemnomorskim jest ogólnie uznawana za najbardziej wspierającą zdrowie mózgu. Dzisiaj 60% spożywanych przez nas kalorii pochodzi z zaledwie trzech roślin: pszenicy, kukurydzy i ryżu, które zwykle są sproszkowane w celu uzyskania ultra -przetworzone produkty, które powodują zapalenie. Wysoko przetworzona węglowodanowa dieta o wysokiej zawartości cukru prowadzi również do przewlekłego wzrostu poziomu glukozy we krwi i hormonu insuliny. To nie tylko sprzyja gromadzeniu się tłuszczu, ale 11% przypadków Alzheimera można przypisać chronicznie podwyższonej insulinie, do tego stopnia, że ​​demencja jest czasami określany jako cukrzyca typu III. Spróbuj wycofać te produkty i skoncentruj się na:

Ciemnozielone warzywa jak jarmuż. Badania wykazały, że ludzie, którzy codziennie jedzą ciemnozielone warzywa, mają mózgi, które wykonują skany nawet 11. Te warzywa zawierają wysokie stężenia dwóch karotenoidów, luteiny i zeaksantyny, które nie tylko zwiększają moc przetwarzania mózgu, ale są również doskonałe dla zdrowia oczu i skóry.
Dzikie tłuste ryby jak łosoś.
Awokado. Twój mózg składa się głównie z tłuszczu, a awokado ma większe stężenie przeciwutleniaczy chroniących tłuszcz niż jakiekolwiek inne warzywo lub owoc.
Jagody, zwłaszcza jagody. Kolor jagód gromadzi się w hipokampie i chroni przed utlenianiem.
Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.
Jaja z wolnego wybiegu.
Warzywa krzyżowe, takie jak kapusta i brokuły. Dają one Twojemu ciału surowce do stymulowania komórkowych szlaków detoksykacji.

Oprócz diety bardzo ważny jest odpowiedni głęboki sen i ćwiczenia. Podczas snu system zbierania śmieci w mózgu, zwany układem limfatycznym, usuwa szkodliwe odpady komórkowe i substancje neurotoksyczne, które gromadzą się w ciągu dnia, w tym amyloid-beta, białko, które tworzy charakterystyczne płytki w chorobie Alzheimera. Ma to zasadnicze znaczenie dla zmniejszenia stanu zapalnego mózgu i utrzymania zdrowego środowiska dla komunikacji między neuronami. Ćwiczenia, zarówno aerobowe, jak i trening oporowy, są również skorelowane z lepszym zdrowiem mózgu i zdrowia psychicznego. Stymuluje uwalnianie czynnika neurotroficznego pochodzenia mózgowego (BDNF), który jest w zasadzie podobny do Miracle Grow dla komórek mózgu.

Na koniec warto zauważyć, że możemy robić wszystkie właściwe rzeczy, jeść idealną dietę, ćwiczyć codziennie, ale zdrowie naszego mózgu może nadal cierpieć, jeśli nie zajmiemy się tym, co dzieje się w naszych umysłach. Uczenie się, jak regulować stres, jest niezbędne – wiemy, że stres psychiczny negatywnie wpływa na mózg i że wysoki poziom trwałego kortyzolu dosłownie zmniejsza hipokamp, ​​nasze centrum pamięci. Z drugiej strony praktyki ograniczania stresu, takie jak medytacja, pomagają zmniejszyć stan zapalny, zwiększyć połączenia w mózgu (znane jako neuroplastyczność) i promować tworzenie nowych komórek mózgowych (neurogeneza).

Jak myślisz, dlaczego do tej pory zdrowie mózgu było względnie pomijane?

Myślę, że jest to kombinacja czynników – w przeciwieństwie do picia za dużo i kaca następnego dnia, nie noszenia pasów bezpieczeństwa i obrażeń w wypadku samochodowym, istnieje więcej odstępu czasowego między tym, co robimy, co utrudnia nasz mózg funkcjonuje i coraz gorzej pojawia się w coraz bardziej niepokojący sposób. Wszyscy jesteśmy również tak zajęci i żyjemy w kulturze, która nadaje priorytet wyglądowi zewnętrznemu, więc chyba że coś tak naprawdę nas kaleczy w naszym codziennym życiu lub stan wewnętrzny nie ma widocznej manifestacji, na przykład przez naszą skórę, możemy postaraj się posuwać naprzód, nawet jeśli tak naprawdę nie czujemy się ani nie funkcjonujemy bardzo dobrze. Tak właśnie zrobiłem, chociaż z perspektywy czasu mój mózg był daleki od pracy w szczycie, dopóki problem nie pojawił się w moim życiu w sposób, którego nie mogłem uniknąć.

Dobrą wiadomością jest to, że poprawa naszego zdrowia mózgu na wiele sposobów sprowadza się do życia mniej zapalnego, i które pomaga nam z naszym zdrowiem jelit, skórą, poziomem energii i wszystkimi innymi obszarami, które mogą nas martwić również o. To nie jest tak, że musisz zrobić miejsce na zupełnie nowy protokół odnowy biologicznej tylko dla mózgu, są to praktyki, które prawdopodobnie już w pewnym stopniu kultywujesz i które przynoszą korzyść twojej ogólnej witalności i każdej części twojego życia.

W jaki sposób Antara łączy wschodnią i zachodnią filozofię w odniesieniu do zdrowia?

W tradycyjnej medycynie wschodniej leczenie objawów uważa się za drugorzędne w stosunku do ich zapobiegania, co bardzo różni się od dominującego zachodniego paradygmatu oczekiwania na rozwój choroby przed podjęciem działań. Nacisk na zapobieganie i utrzymywanie równowagi, abyś mógł rzeczywiście zapobiegać problemom, jest tak istotny w przypadku demencji, o której wiemy, że zaczyna się w mózgu przez dziesięciolecia, zanim zaczną się dziać takie rzeczy jak utrata pamięci i upośledzenie funkcji motorycznych. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z związku między problemami mózgu, które mogą występować teraz, takimi jak mgła mózgowa i depresja, a możliwymi poważniejszymi problemami, ale to bardzo realne. Właśnie dlatego opracowałem nie tylko szybki, nootropowy środek, ale także dwa produkty, które współpracują ze sobą, aby poprawić Twoją wydajność umysłową dzisiaj i jednocześnie zoptymalizować na przyszłość.

Jedną z rzeczy, którą zachodnia medycyna naprawdę osiągnęła z drugiej strony, jest opracowanie metod kwantyfikacji i śledzenia efektów leczenia aż do poziomu molekularnego. Preparaty Antara wykorzystują tę technologię i setki badań klinicznych przeprowadzonych wokół tych roślin, aby zidentyfikować najsilniejsze, biodostępne ekstrakty, a także aby zapewnić, że nasze zioła są czyste, testując poza standardami FDA dla zanieczyszczeń takich jak metale ciężkie i pestycydy .

Inną koncepcją fundamentalną dla Antary jest wzajemne połączenie umysłu, mózgu i ciała.Amrita Anti-Aging Brain Foodjest klinicznie udowodnione, że usuwa zapalne białka odpadowe z mózgu, ale ma również działanie przeciwstarzeniowe i przeciwutleniające w całym całe ciało, ponieważ mózg i ciało nie są oddzielone, chociaż historycznie tak postrzegano je w zachodniej medycynie.Dharana Focus & Energy Brain Foodjest skomponowany z nootropami, które działają w celu zwiększenia koncentracji i energii mentalnej w tej chwili, ale które również działają jako dostosowuje się do stopniowego wyrównywania odpowiedzi na stres w czasie, co obejmuje nadnercza i receptory kortyzolu w całym ciele.

Podobnie medycyna wschodnia zawsze wiedziała, że ​​to, co dzieje się w umyśle, wpływa na fizyczność, a nauka udowodniła, że ​​utrzymujący się stres i negatywne emocje powodują mierzalne zmiany zapalne. Dlatego trening medytacji jest integralną częścią oferty Antary. W Azji medytacja jest praktykowana nie tylko jako sposób na optymalizację wydajności, ale także jako sposób na zapobieganie pogorszeniu funkcji poznawczych oraz poprawę emocjonalnej i duchowej jakości życia. Działa tak dobrze z ziołami, aby zwiększyć koncentrację i nastrój, zmniejszyć stany zapalne i ponownie naprawić mózg w celu zmniejszenia reaktywności na stres, dlatego mamy narzędzia do zbudowania trwałego fundamentu dobrego samopoczucia w naszym życiu.

Dziękuję bardzo, Caroline!)

Czytaj więcej