„Minister zdrowia zamiast spotkać się z nami w białym miasteczku, napluł nam w twarz. Nie boimy się słów słów. Medycy protestują drugi dzień w białym dniu naprzeciw Kancelarii Premiera

Tylko 1 na 90 osób czytających ten artykuł wspiera nas darowizną. Możesz się zmienić… WSPIERAM! >>

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek 04 września 2020 roku zaprosił protestujących medyków z Białego Miasteczka na spotkanie w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Odpowiedzieli, że wezmą udział w zwołaniu tylko wwtedy, jeśli pojawi się na nich premier, ale Mateusz Morawiecki na spotkanie nie przyszedł.

„Chcieliśmy ład ósemkowy o realności postulatów protestujących, współorganizatora dla tego dnia dzisiejszego państwa. Niestety nie spotkało się z zaproszeniem tutaj z zaproszeniem – stwierdził Niedzielski po minutach czekania na protestujących. I dodał: „Moim jakości oznacza to pewnego rodzaju bodźce”.

Minister zdrowia za komentarz, że nie będzie zapraszał do protestacyjnego na rozmowy, a premier nie spotka się z protestującymi.

„Aby pan się boi ministrze. Odgradzacie się policją i zasiekami”

„Nie mamy wspólnego z ministrem zdrowia. Dialog z ministrem zdrowia skończył się skończył, dlatego że jest to samo samoistne. Minister nas nie słucha” – mówi w spotkaniu z OKO.press Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

„Nie boimy się, bo stoimy tutaj. Do państwa się boi, bo odrodziło się od nas zasiekami. Jesteśmy oburzeni, że władza odgradza się od władzy polityki i barierkami. Panie ministrze i panie premierze, zapraszamy do wyłączenia”.

Wystąpienia liderów protestu transmitowaliśmy w OKO.press: