• Ciekawi Cię olej MCT dla zdrowia mózgu? Badanie przeprowadzone na University of Sherbrooke w Quebec w Kanadzie pokazuje korzyści płynące ze stosowania UberZdrowie Brain Octane C8 MCT Oil dla zdrowego mózgu.
  • Ketony są doskonałym źródłem mózgu energia: napędzają umysł i ciało, pomagając zachować ostrość i koncentrację.
  • Dowiedz się, jak i dlaczego Brain Octane C8 MCT Oil zapewnia największy zastrzyk ketonowy aby uzyskać dostęp do trwałej energii, która zasila Twój dzień.

Kiedy myślisz o energii, co widzisz? Może to filiżanka kawy , napój energetyzujący lub para butów do biegania. Ale jeśli Twoim celem jest trwała energia, wszystko zaczyna się w mózgu. Nowe dowody z University of Sherbrooke pokazują, że kuloodporny olej mózgowo-oktanowy C8 MCT może podwoić dostępną energię ketonów w zdrowy mózg.

Jednak jeśli chodzi o olej MCT dla zdrowia mózgu, nie wszystkie MCT są takie same . Czytaj dalej, aby zobaczyć poparte naukowo wyniki tego pouczającego badania i dowiedzieć się, dlaczego olej C8 MCT nie ma sobie równych.

Rzeczywiste wyniki dla oleju Brain Octane C8 MCT

A woman pouring Bulletproof Brain Octane Oil in a blender with coffee

Porozmawiajmy o Twoim mózgu, ketonach i oleju MCT. Według UberZdrowie Scientific Affairs Manager, Emily Gonzalez, ND, Twój mózg potrzebuje więcej energii, niż myślisz. „Zajmuje tylko 2% masy ciała, ale około 20% całkowitego wydatku energetycznego ”- mówi Gonzalez.

Twój mózg pozyskuje większość energii z glukozy, cukru prostego z węglowodanów. Problem polega na tym, że dodanie większej ilości glukozy podnosi poziom cukru we krwi i zasadniczo to, co się pojawia, musi spaść. „Może to oznaczać zmęczenie, drażliwość i niezdolność do koncentracji” – mówi Gonzalez. To jak ognisko, które płonie aż do żaru – bez stałego dopływu energii mózg nie może funkcjonować optymalnie.

Wpisz: ciała ketonowe.

Czy Olej MCT jest dobry dla mózgu?

Ketony uzupełniają mózg i ciało z podtrzymywaną energią. [2] Są alternatywną formą energii naturalnie wytwarzane przez twoją wątrobę i „są łatwo dostępnym źródłem energii, które zapewnia trwałą energię”, mówi Gonzalez.

Czy wiesz, że możesz podnieść poziom ketonów na kilka sposobów? Możesz zaangażować się w szybki , wypróbuj dieta ketonowa lub zwiększ je podczas wytrzymałości ćwiczenie. Dodatkowo możesz podnieść ketony suplementując olejem MCT.

Olej MCT to suplement diety wytwarzany z łańcuchowe kwasy tłuszczowe, czyli trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT). Ten wysokiej jakości tłuszcz wiąże się z szeregiem korzyści zdrowotnych, takich jak zaspokojenie głodu i funkcji poznawczych. † To dlatego, że więcej energii ketonowej przekłada się na więcej dostępnego paliwa dla komórek mózgowych. To więcej energii na wszystko, od poznania do napędzania mitochondriów. †

Ale po co olej MCT dla funkcji mózgu wzmocnić swoją energię rzeczywiście wyglądać? Naukowcy z University of Sherbrooke chcieli dokładnie wyobrazić sobie, co dzieje się ze zdrowym mózgiem po zażyciu Brain Octane C8 MCT Oil – a wyniki były pouczające.

Przełomowe wykorzystanie skanów PET i oleju MCT w celu uzyskania energii mózgu

A before and after PET scan of a brain after consumingBulletproof Brain Octane C8 MCT Oil

Oparte na nauce wszystkie ustalenia zaczęły się od szkicu na serwetce.

Dr. Stephen Cunnane jest profesorem na Wydziale Medycyny i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Sherbrooke w Quebecu. Jest także wybitnym badaczem w dziedzinie diet ketonowych i ketogennych oraz ich wpływu na mózg. Gonzalez spotkał się z dr Cunnane na konferencji w 2019. Dr Cunnane opublikował niedawno artykuł na temat wychwytu ketonów w mózgach pacjentów z chorobą Alzheimera po przyjęciu Brain Octane C8 MCT Oil.

W jego badaniu wykorzystano skany PET, przełomowe zastosowanie tego testu obrazowania, do zwizualizowania różnicy w mózgu przed i po podaniu Brain Octane C8 MCT Oil. „Kiedy spotkaliśmy się z nim, byliśmy tak zainspirowani, że podczas lunchu na serwetce naszkicowaliśmy protokół dotyczący tego, jak przeprowadzić to badanie u osób ze zdrowym mózgiem” – mówi Gonzalez.

Co stwierdzono w badaniu

W tym badaniu klinicznym naukowcy zrekrutowali trzech uczestników w dobrym zdrowiu w wieku 25 – 55. Użyli skanów PET do wizualizacji i pomiaru zmian w procesach metabolicznych i wchłanianiu w mózgu przed przyjęciem Brain Octane C8 MCT Oil i po.

Na początku badania uczestnicy jedli lekkie, nieketogenne śniadanie po ośmiu do dziewięciu godzinach postu w nocy. Czekali cztery godziny, aby pozwolić na strawienie i metabolizm jedzenia, a także insulinę na wzrost i spadek. Naukowcy wykonali pierwszy skan PET, aby ustalić wyjściowe poziomy ketonów u badanych. Następnie uczestnicy wzięli 1 łyżkę oleju Brain Octane C8 MCT. Po dwóch godzinach wykonano drugi skan PET – i wtedy ujawniono naprawdę imponujące wyniki.

Większość wychwytu ketonów zachodzi w istocie szarej, która stanowi najbardziej zewnętrzną warstwę mózgu, gdzie znajdują się ciała komórek. Są to komórki najbardziej aktywne metabolicznie i pobierają najwięcej ketonów – i to widać na powyższym skanie PET. Porozmawiaj o genialnym pomyśle!

Skan PET pokazuje rzeczywiste wyniki oleju C8 MCT na siłę mózgu

Skan PET z tego badania dotyczy zdrowego mózgu 23 – letnia kobieta. To, co widzisz, to w przybliżeniu dwukrotność poziomu ketonów w większości regionów mózgu po zażyciu 1 łyżki stołowej oleju Brain Octane C8 MCT. „Chociaż ta dokładna ilość będzie się różnić w zależności od osoby, nie jest to nieoczekiwane odkrycie po podaniu takiej dawki oleju MCT” – mówi Gonzalez.

„Wiemy, że fizjologia zdrowego ludzkiego mózgu obejmuje wykorzystanie ketonów jako energii” – mówi Gonzalez. „Jednak możliwość wizualizacji korzystnego wpływu, jaki ma Brain Octane C8 na zdrowy mózg, jest dość spektakularna”.

Podsumowując: ketony są źródłem energii, która zasila mózg przez wiele godzin, dając energię potrzebną do zachowania ostrości. W tym badaniu spożycie 1 łyżki stołowej (15 g) Brain Octane C8 MCT Oil spowodowało przybliżone podwojenie poziomu ketonów u tego zdrowego dorosłego .

Nie wszystkie oleje MCT są takie same

A person pouring Brain Octane Oil into a bowl of soup

MCT znajdują się w wielu różnych tłuszczach, takich jak olej kokosowy, olej z ziaren palmowych, a nawet mleko kozie. Istnieje kilka rodzajów MCT o różnej długości kwasów tłuszczowych.

Jeśli spojrzysz na oleje MCT w sklepie półki, często zobaczysz C8 (kwas kaprylowy), C 10 (kwas kaprynowy) i C 16 (kwas laurynowy) – ale twoje ciało używa ich inaczej. Na przykład zwykły olej kokosowy to głównie C 12 i nie daje takich samych efektów ketogenicznych jak złoty standard MCT: C8.

Jeśli chcesz zwycięskiej kombinacji oleju MCT, funkcji mózgu i energii ketonowej, wybierz C8, który daje cztery razy więcej energii ketonowej niż olej kokosowy. [3] W przeciwieństwie do innych MCT, C8 jest skuteczniej przekształcany w ketony przez wątrobę, zanim ketony przekroczą barierę krew-mózg.

Możesz kojarzyć ketony z ketozą lub jedzeniem niskowęglowodanowa , dieta wysokotłuszczowa. Dobra wiadomość jest taka, że ​​kiedy spożywasz olej C8 MCT, uzyskujesz więcej korzystnego wpływu MCT, w tym zarówno trwałej energii, jak i funkcji poznawczych – bez zmiany tego, co jesz. „Piękno Brain Octane polega na tym, że jako olej C8 MCT jest on przekształcany w ketony przez wątrobę i używany jako energia” – mówi Gonzalez. „Te ketony są następnie pobierane przez mózg w celu wykorzystania energii”.

Należy pamiętać, że inne firmy mogą przeciąć olej MCT mniej skutecznymi MCT, takimi jak C 12, wymieszaj z olejem kokosowym lub nawet dodaj sztuczne aromaty. (Przeczytaj etykiety: Jeśli chcesz największych korzyści ketogennych, chcesz C8!)

W jaki sposób Brain Octane C8 MCT Oil może pasować do mojego życia?

A travel-size bottle of Brain Octane Oil

Brain Octane C8 MCT Oil to czysty olej C8 MCT i nic więcej. Ma to znaczenie, ponieważ C8 szybko przekształca się w energię ketonową, a Ty chcesz mieć czysty produkt zapewniający najlepsze wyniki – i to jest dokładnie to, co otrzymujesz dzięki UberZdrowie.

Oto kilka sposobów wykorzystania Brain Octane C8 MCT Oil, aby wzmocnić swoje życie i wzmocnić dobre samopoczucie:

  • Zmień poranną kawę i zaparz Bulletproof Coffee , energetyzująca i satysfakcjonująca mieszanka Brain Octane C8 MCT Oil, masło karmione trawą (lub ghee ) i czyste ziarna kawy .
  • Dodaj to do koktajli, aby zwiększyć spożycie tłuszczu jakościowego, w ten sposób Jagoda Matcha Smoothie .
  • Przygotuj sosy do sałatek z olejem MCT, takie jak ten orzeźwiający Sos sałatkowy z awokado i ogórkiem .
  • Używaj Brain Octane C8 MCT Oil jako olejku do wykańczania pikantnych potraw, takich jak steki i pieczone warzywa, ponieważ jest bez smaku i podkreśla rozpuszczalne w tłuszczach smaki potraw.

Podsumowanie : Czy olej MCT jest dobry dla twojego mózgu? Jeśli szukasz trwałej energii, która wystarcza na wiele godzin, te poparte naukowo wyniki mówią absolutnie! Wykazano, że Brain Octane C8 MCT Oil prawie podwaja energię ketonową w zdrowym mózgu. Więcej energii oznacza dodatkowe paliwo, które zasila Twoje komórki, pozostań ostry i poczuj się lepiej. † Jeśli chcesz uzyskać jak najlepszy zwrot z inwestycji w energię, wybierz olej C8 MCT wspomagający funkcjonowanie mózgu. Aby uzyskać czyste, niezawodne źródło trwałej energii, UberZdrowie Brain Octane C8 MCT Oil jest paliwem, aby pragnąć mniej i robić więcej, więc możesz #BETHEPROOF!

Chcesz dowiedzieć się więcej o oleju MCT? Uzyskaj szczegółowe informacje w Kompletny przewodnik po olejach MCT i suplementach MCT .

Dołącz ponad 1 milionów fanów

Zapisz się na listę mailingową UberZdrowie i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%