Wyniki przeprowadzone na zlecenie WP Parenting dowodzą, że aż 61 proc. rodziców rodziców lub zna rodziców dzieci, które zmagają się z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Z każdy 33,5 proc. Obrót i powtarzanie akcji bryzgowej na AZS jest aktywny. Eksperci ostrzegają, że taka forma ostrzega, zamiast łagodzić ostrzeżenia, tylko je zaostrza. – Dziecko z AZS może odbyć dłuższą ozdobą łaźni parowej w tygodniu, kąpiele, które trwają ponad 10-13 minut, naruszają naturalną barierę progu zabezpieczenia i zaostrzają występki, ostrzegają – prof. Adam Reich, dermatolog.

1. Atopowe zapalenie skóry u dzieci. Czym się objawia?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) na schorzenie zapalenia uwczesne za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych dermatologicznie-alergicznych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. AZS należy do zapalnych chorób i skóry jest związany z obecnością na miejscu, w którym ma uczulenie na uczulenie, czyli na tzw. alergia. Atopowe zapalenie skóry rozpoznaje zwykle. Szacuje się, że w Polsce na AZS choruje od 4,7 do 9,2 proc. dzieci.

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat dla WP Parenting, wynika , że zastąpione zostało zapaleniem skóry (AZS). 50 ,4 proc. Uczniowie sondażu do rodziców, których dzieci mają AZS lub którzy znają rodziców takich dzieci.

(Biostat)

przedstawia się, że następna liczba kontaktów z dziećmi z atopowym zapaleniem skóry deklarują się również od miast , w których mieszka od 83 do 83 tysięcy ludzi (73, proc. wskazań) oraz miasta powyżej 400 tysięcy (62,8 proc.).

Jak tłumaczyć prof. dr n.med. Adam Reich inspekcja kliniki Dermatyzacja w Rzeszowie oraz sekretarz Polskiego Towarzystwa Towarzystwa Matologicznego, utworzona metoda Dermatyzacja AZS w opinii nie ma opinii nie ma nikogo. Atopowe zapalenie skóry jest bowiem schorzeniem, które dotykają społeczeństwa wysoko rozwinięte.

– Im żyjemy lepiej, tym ta choroba występuję (.). Szacuje się, że od robić 15 proc. choroba dzieci może mieć objawy atopowej skóry. Jest to spowodowane wieloczynnikową, z jedną stroną choroby wystąpią AZS mogą być genetyczne uwarunkowania, kiedy dzieje się geneza predyspozycji, które powodują, że mają wpływ na wpływ detergentów z powodu choroby. Z drugiej strony wpływu na wystąpienie choroby ma styl życia. Im sterylniej żyjemy i dbamy o czystość eliminacji my wszyscy, tym samym dodatkowo dodaje się do tworzenia bariery na częstokowie , co może głosować na temat tworzenia postępów w zakresie świadczenia usług płatniczych – mówi w sprawie z P Rodzicielstwo prof. Rzesza.

Ekspert dodatków, że takie zjawisko było widoczne w okresie pandemii COVID-19, z przyczyn powstania epidemii reklamacji, kiedy miałam składać ręce, na czym ucierpiała skóra.

– górna warstwa, w i i i i supniecie myły przednią stronę, dostanie się do nas z prezentacją, które naskórka, dostanie się serwis internetowy 15,4 proc. rodziców w wieku do 7 lat uważa, że ​​atopowym zapaleniem skóry można się zarazić podczas kontaktu. sprzedaża sztuki, bo aż 83,6 proc. pytanych, jest przeciwnego zdania. I słusznie, ponieważ atopowe zapalenie skóry nie jest zakaźną. Nie ma ryzyka zachorowania nawet przy bliskim kontakcie z osobą chorą. Jeśli chodzi o dziecko lub dziecko na to, że nie trzeba stosować w domu zabezpieczenia, na przykład, aby sprawdzić, czy chodzi o dziecko czy dorosły.

2. Jakie są twoje częstotliwości

Uczestnicy sondażu częstotliwości, wyniki atopii

,6 proc. wskazań) oraz zaczerwienienie (71,9 proc.). Na świąd, jako*przyjacie AZS stronao 83,9 proc. zaślep, wysypkę 59,9 proc. Zdaniem 5,8 proc. Uczniowie sondażu objawiem AZS nie jest żadne z uwidocznieniem.

50, proc. rodziców dzieci z AZS również przykre komentarze z powodu reakcji AZS, z jakimi dzieci spotkały się ich. 16,4 proc. przesłuchania przykre komentarze często, a 30,4 proc. sporadycznie.

– Do najczęstszych objawów atopowego garniowego fali biegnącej z początkiem stanu zapalgięciach stawowych – dołach łokciowych, oraz w okolicy nadstka. Towarzyszy mu silny świą, mogą pojawiać się także naskórka. U małych dzieci zupełnie zupełnie inaczej. W ich przypadku zmiany skórne są zlokalizowane na policzkach oraz na tzw. wyprostnych powierzchniach, czyli np. na przedramionach od strony łokciowej i na podudziach od strony kolan. Postępującym dokuczliwym objawem jest święd, który nie ustępuje mimo leczenia leczeniem. Kiedy pacjent odczuwa swędzenie, drapie skóry, a to drapanie w uzupełnieniu do zmiany chorobowej – tłumaczy dermatolog.

Ekspert dodaje, że atopowe zapalenie skóry cechuje się, przewlekłym i nawrotowym przebiegiem choroby, z przeplatającymi się okresami wywoływania objawów oraz ich zaostrzeń. U niektórych pacjentów choroba może trwać nawet całe życie.

– Wszyscy pacjenci pediatrycznych, którzy niejako wyrastają z AZS. Ich skóra staje się jako bardziej staje się to i tylko dochodzi do samodzielności pacjentów, ale jest tylko częścią pacjentów stanowica ok. 29-40 proc. całości. ⅓ pacjentów zgłaszających się ponownie ta przez całe życie, au wejście 33 proc. po okresie dzieciństwa choroba wygasać, po kilku latach będzie szukać informacji, aby zobaczyć się u nich choroby, ]która trwać będzie będzie bardzo długo – wyjaśnia prof. Reich.

Niewiele osób, które mogą sobie pielęgnować, z tego, że skóra aftowe zapalenie może przybierać bardzo ciężką postać, która doprowadza do stanu bezpośrednio samego życia.

– Zdarzają się bardzo ciężkie przebiegi wikłania atopowej skóry i jakości, które wymagają hospitalizacji z AZS są narażeni na bardzo ciężko przebiegające infekcje skórne, które chcą przechodzą w sepsę, przez pacjent może umrzeć . Chory na AZS jest obojętny na infekcje bakteryjne, jak i wirusowe. Zwłaszczał wirus opryszczki bardzo, czyli coś, coś, co należy się wydać banalnym schorzeniem, u tych klientów może być upoważnionym, prowadzącym zapalenie opon mózgowych czy zapalenie mózgu – mózg prof. Reich.

– Zdarza się także przypadkiem samego atopowego poziomu ryzyka z tzw. erytrodermią, czyli stanem zapalnym marki skóry. To również jest stan zdrowia pacjenta, który wymaga leczenia w szpitalu. Tego typu wymaganie leczenia w postaci wykonania leczenia leków immunosupresyjnych. Powikłania infekcyjne leczone są preparatami przeciwdrobnoustrojowymi – dodaje dermatolog.

3. Jak pielęgnować skórę z AZS?

Rodzice dzieci z AZS przyznają, że do skóry swoich pociech rozpowszechnione specjalne kremy i kosmetyki (82,1 proc. wskazań) . Zużyliśmy na kąpiele z emolientem, zaś 46,2 proc.rezygnuje z kąpieli z detergentem. Zaś 33,5 proc. rodzice unikają tworzenia kąpieli. Co piąty kurs ucznia w tej grupie kąpiele w krochmalu.

Jak wyjaśnia prof. Reich, dziecko z atopowymm krwią powinno być myte raz dziennie, staramy się, aby rozpocząć, aby mistrzu i starać się, które po całym gromadzą się na skórze. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż 10-10 minuta. kategoria które mają służyć do działania, mogą one nastąpić po raz w tygodniu. Taka forma stanie się najbezpieczniejsza. Pamiątki pamiątki, aby po każdym umyciu dziecka nawilżyć jego skórę. my sami się wybieramy te kosmetyki, które zwierają się w składzie naturalnym

, pierwsze takie, które są obecne także w naszej firmie – radzi prof. Reich.

Ekspert odradza natomiast popularną wśród pacjentów wazelinę, która nie włącza się w skórę, tylko tworzy na tłusty film. Nie ma właściwości nawilżających, lecz jednocześnie natłuszczające.– „Postępują przy tym samym przepisie, że wazelina skuteczniej niż nowoczesne preparaty, nawilżająca skórę. Jest to tylko złudzenie, które wynika z tego, że wazelina się nie wchłania, przez co pozostaje pozostawać na skórze. Tymczasem wazelina jest obecna frakcja ropy naftowej, obecnie jesteś i nie jest jesteś w składzie naszej firmy . Odwrotnie z takimi preparatami, które wbudowują się w skórę i po dwóch godzinach się zdarzają, mogąc się niewyczuwalne. Oczywiście, jeśli pacjent uzna, że ​​po dwóch godzinach skóra wymaga nawilżenia, powinien zostać ponownie posmarować – wyjaśnia dermatolog.

Prof. Reich zapewnia, że ​​każdy każdy pacjent powinien obowiązywać decydowanie o powtarzającej się aplikacji. w kolejkach, kiedy powstanie, że skóra wymaga nawilżenia, powinna zaaplikować kosmetyki.

– W ostrej fazie choroby, kiedy pacjent przebywa w szpitalu aplikacja kremów czy maści powtarza się co 2-3 godziny, jednak na co dzień jest na bardzo trudnym do zrealizowania, dlatego powtarzam pacjentom, albo powtarzam pacjentom, aby zachowaćli skórę minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem – zapewnia ekspert.

Prof. Reich przestrzega przed drapaniem swędzącej skóry, które prowadzi do ustalenia naskórka. Ze względu na to, że chorzy na zapalenie skóry mają mają skłonność do robienia aplikacji bakteryjnych, zmieniła się nowa tablica łatwo ulegająca podrażnieniu i stanom zapalnym.

4. Gdzie szukać pomocy?

Informacji o tym, jak radzić sobie z AZS, rodzice dzieci z AZS lub znający rodziców dzieci z AZS (N=, poszukują w kolejnej kolejności u lekarza eksperta (70,1 proc. ankietowanych) . W drugiej kolejności kolejności kolejności jest informacja jest internet (2022,1 proc.), na miejscu zakładujest lekarz rodzinny (400 proc.). Z poradą i znajomych korzysta 76,1 proc. Przesunęliśmy się w tej grupie, przekazaliśmy komunikatorkę, radia lub telewizji ,4 proc.

Prof. Reich podkreśla, że ​​dermatolog powinien być pierwszym traktowaniem dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Warto jednak pamiątki, że z AZS są bardziej narażeni na możliwość wystąpienia innych dzieci alergicznych, takich jak alergiczne zapalenie spojówek, nieżyt nosa czy astma. W takim przypadku, że staje się staje się opieka wielospecjalis.

Często jest tak, żetotopowe zapalenie jest a skóra nie jest a schorzeniem, które mają zastosowanie u chorego. Może mu towarzyszyć alergiczne zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa czy alergia pokarmowa. W takim przypadku inni pomocnicy takich jak alergelog jest. U starszych z AZS coraz częściej aktualizują się inne schorzenia, takie jak choroba niedokrwienna, miażdży czy cukrzyca. W takich przypadkach, także teraz są potrzebni – podsumowuje prof. Rzesza.

Katarzyna Gałązkiewicz, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik?Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

”””’​​​​​​​​​​​​​​„​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ robić 22 lipca 2022 roku przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® metodą CAWI na grupie 400 rodziców dzieci w wieku do 7 lat, zamieszkujących na terenie Polski

2022Czytaj dalej… %%custom_html1%%