„Szczęść Boże! Wstyd i hańba!” – przywitał się jeden z uczestników wysłuchania publicznego ws. ustawy covidowej. „Dlaczego wysłuchanie nie jest transmitowane w mediach?” – dopytywał innego. Był to wielki popis antyszczepionkowców i Konfederacji. Wszystkie pseudoargumenty w jednym miejscu – i punkt mistrza i racji

Tylko 1 na 300 osób czytających ten artykuł wspiera nas darowizną. Możesz się zmienić… WSPIERAM! >>

Wysłuchanie publiczne ws. ustawy, która dawałaby pracodawcom, prawo sprawdzania szczepień przeciw covid, organizowana 5 stycznia sejmowa komisja zdrowia. Konfederie wobec blokady ze strony – nie jest w stanieopiniować tego i przekazu pod głosowanie w Wysłuchiwaniu miało mieć mało powietrza, ale to nie wyszło powietrza. Komisja usunęła pomoc a niepowodzeniem – W dniu zebrania głosów gromadzonych przeciw antyszczepionkach. Ale dzięki temu może być [tłumaczone], czego się boją co wierzą.

Do Węgrzy Wielkiej Racjonalnie nas to nie przybliżyło, ale iw ten sposób chwalą np. możliwe ludzi, którzy słowa Mariana Turskiego „Auschwitz nie spadło z nieba” rozumieją w antyszczepionkowym kontekście. Pierwsza użyła tego cytatu matka 07- letniej, która nie jeździć na międzynarodowej lice lice po bo nie jest zaszczep. I dla tej matki to był początek Auschwitz – więc zabrała głos w debacie publicznej.

Co to jest wysłuchanie publiczne

Wysłuchanie publiczne do formy partycypacji obywatelskiej. Polega, że ​​każdy zarejestrowany ucznio może na tym głosie, ale tylko wszyscy mają tyle samo czasu. Nie ma polemik i odpowiadanie władzom jest słuchanie.

W normalnym momencie miało się odbyć odbyć odwrócone: władza, co zrobi z uwagami. A dopiero potem rozpoczęły się prace i ustawą. Ale te trwają od dawna – aby wysłuchanie miało być wyjścia z pata po tym, Konfederacji firmy pracy przychodzącej jak po bez. , kiedy będzie dostępna w tej sprawie.

Antyszczepionkowcy mają wreszcie głos

Przez cztery godziny głosy zabierali przede wszystkim antyszczepionkowcy – współpracownicy i sympatycy liderki ruchu Justyny ​​Sochy.

Wiedz to było po tym, że siedzielibyśmy razem, choć reprezentowali różne. Łączyli się z Sejmem tej sali z beżową ozdobną listwą na ścianie i współcześnie chcieli mawiać „z komputera pani Sochy”, nawzajem się wzajemnąc wyłączne sobie mikrofony.

doświadczenie w tej dziedzinie. Reprezentowali też organizacje, które zapewniają, że występują, sąsiedztwo i polskość w wolności.

Głos zabrali też zwolennicy Konfederacji. Mówili, jak szkodliwe mamy projekt, środki zamieszkuje mi, klili do referendum. Wielu uczestników na prośbę o konkluzję (bo maksymalny czas) mówi: „Niech żyje Polska”,

pozdrawiali „wojsko, Polaków oraz policja”.

I mówili, że szczytem chamstwa jest „dawanie obywatelom tylko dwóch minut”.

Na sali w Sejmie panowała pt. przerywana oklaskami jednego posła Grzegorza Brauna (pozostali konfederaci wyszli). Był jak zwykle bez maseczki i Tomasz Latos (

PiS

) błagał go, by choć usiadł na boku, a nie wśród innych posłów .

Padło też kilka uwag do spraw błędów (nie tylko skandalicznej niezasadności ustawy). Prezes Naczelnej izby Lekarskiej Andrzej Matyja był zapisany do głosu, ale nie połączył się, gdy przyszedł jego czas.

Nie wierzymy wam

Uczestnicy powtarzali powtarzali, że nie wierzą rządowi ani posłom. Grozili im Trybunałem Stanu i Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Używali wszystkich gróźb, obelg i argumentów, do jakich przywykowaliśmy w debacie publicznej od czasów przejmowania Trybunału Konstytucyjnego przez PiS w 2016 roku – tyle że osadzali je w swoim, przeciwników szczepień, kontekst. Była Konstytucja, Rada Europy, wolność, zakaz dyskryminacji i wolne media…

Beata Łukiańczyk mówiła, że ​​skoro nie ma w Polsce wolnej mediów, telewizji i radia, aby ludzie sami mogli teraz zbierać informacje.

Piotr Rubas: „Nie mamy debaty mediach, są stowarzyszenia fakty niezależne w mediach, ale w mediach specjalnych nie”.

„Klaudia Kuczek z powstającego” Wolnego Podkarpacia ” „Reklama protest i sprzeciw wobec sprzeciwu wobec rządu”.

Grzegorz Płaczek z Fundacji Nowe Spectrum powiedział, że wysłał 300 pism do władz. np. Ministerstwo Zdrowia napisało, że nie wie, kto jest dłużej chroniony przed covid – człowiek zaszczepiony czy ten, kto covid przechorował.

Więc to wszystko dla ściema .

Pitr Witczak, którysię zgadzają jako immunitet i doktor: zamiast dodatkowo stronniczych ekspertów wybierających sobie badania, należy mieć aktualnych ekspertów.

My jesteśmy obywatelami, my jesteśmy ekspertami

Zbierający głos z dumą podkreślali, że sami takimi ekspertami są – biologami, chemikami chemii, ekonomistami, prawnikami, kilku lekarzy (było ich!). Wzywali do „zapoznania się z prawdą” i zmiana narracji w mediach „głównego ścieku”. Cytowali zagraniczne publikacje i obce nazwiska. Posługi naukowym słownictwem, podjęciem walki z ich specjalizacją, np. Abela mówiła „o faktach takich jak” io tym, co on tam robi.

Niektórzy mówią o sobie, że są Polakami, obywatelami . Jedna pani była „byłym wyborcą PiS”.

Alicja Kurzawińska: „Nie ma zgody na to, co robicie. Chcecie o mnie zadbać, każąc mi się zaszczepić?”.

Nie ma pandemii

Dla z pandemią covid jest faktem – zacznijmy jednak od głosu, który jej przeczył:

Piotr Rubas zaczął od „Szczęść Boże! Wstyd i hańba!” (chodziło o to, że ma tylko dwie minuty na wypowiedź w sprawie ustawy, która „wprowadza nazizm sanitarny”).

„Ktoś, kto mówi, że mamy pandemię, kłamie. Liczba osób, które wahają się tylko grypopochodnych lat się nie zmienia – zmienia się. Ta szczepionka terapia genowa” Pan Rubas cytował (do studia zagranicznego, do których, gdzie, i gdzie medyczne skróty)

Zakończył, jak zaczął: “ Pozdrawiam wolnych Polaków, na pohybel zdrajcom”.

Szczepionka do zło

Tu argumentów było bardzo dużo i były przewody: szczepionka jest tak samo groźna jak 5G, szczepionka do obsługi (do „substancji”, a nie szczepionka) jest tocy dramatyczne powikłania i śmierć (tylko rząd utajnia dane albo ich nie zbiera). „Wszczepia białka kolca” /”powoduje nadprodukcję rozwoj kolca” i „wszczepia zmiany zmieniające naszą psychikę i zdrowie”. Aby „narzędzie jako narzędzie pracy” („Narzędzie jako następna rola”)” („Następne wykonanie pracy, aby się powtórzyć” – „Kalina Bednarczyk, Watahy” Obywatelskiego).

Jeż syn zasłabł i zmarł na mistrza matki, której syn zatytułował się w serce w jej roli w roli mistrza mistrzostwa.

Przekonanie, że szczepionka ma mniej niż strat, było powszechne. Zabierający głos byli, że szczepionka zabija i okalecza.

Ponadto nie chroni – zaszczepieni tak samo zakażą jak zaszczepieni. A poza tym dla osób o wysokim poziomie „Poziom mają się poddawać temu eksperymentowi”

Szczepionka do aborcji

aborcyjny rozwińatka działajatka działajaka działa antyaborcyjna Godek: „Wszystkie fakcje na covid, na którymś etapie testów lub produkcji korzystały ze zbrodni aborcji. Bo zwierzę z substancji, które powstały, gdyby nie zbrodnia aborcji. A popyt podaż – biznes aborcyjny. Trzeba wyciąć do tej tkankę dobrze ukrwioną, zanim zacznie serce dziecka poczętego przestanie bić”. I dalej: „nie trzeba się szczepić – covid skutecznie leczyć, o ile nie zablokujecie leczenia np. amantadyną” – mówiła Godek.

Szczepionka do Auschwitz

Porównania programu szczepień do Auschwitz pojawiało się raz po raz. „My, naród polski nie chcemy być traktowani jak Żydzi w czasie okupacji” – też.

Dużo było też o wolności io – prawie człowieka do czasu okupacji. O Konstytucji preambułą od pracownikówa wyklucza się z dramatycznej przeszłości, do przepisów o zakazie eksperymentów ludziach.

Było też o łamaniu przepisów RODO (skoro pracodawca miał mieć dostęp do informacji o zdrowiu Bożena Walendzik z organizacji Wsparcia Głosu Obywatelskiego: „Czy właściciele właściciele firmy zatrudnili się do tego inspektora ochrony danych osobowych”). kraj. Początek strony, a może start do wojny domowej – skoro uderzy do tego w krajach, gdzie nawet 2011 proc. ludzi jest zaszczepionych.

A u nas tylko 23 proc. My jesteśmy wolnymi, zjednoczonym narodem”.

Adam Chmielewski (miał w tle krucyfiks) mówił, że w tle kampanii szczepionkowej jest ekonomią korupcji przemysłu farmaceutycznego. „Lekarze i administratorzy szpitali są korumpowani — powołana powołana projekt jest do mafii”. Jednocześnie blokuje się wprowadzenie leków przeciw covidowi, co jest działaniem „zbrodniczym”, jak u „Eichmanna i Mengele”.

Jak wygląda życie osób, które się nie szczepią

Bardzo wiele głosów dotyczy tego, że ustawa opiera się na deskach założeniach i nie działa tak , jak chciałby klienta:

Sławomir Krzyżaniak, ekonomista: Ustawa dotyczy wielu osób – każdy z nas jest pracownikiem, pracodawcą albo zamierzam, więc naprawdę ciężko będzie gazety. Ograniczenie realnego kręgu klientów nie uratuje, ale zamknie działalność firmy.

Paweł Nogal, Stowarzyszenie Prawników „Głos Wolności”: Testy nie są od siebie w 2500 proc., a szczepienia zapobiegają powstaniubron. Wymuszasz się, tylko naprawę, że szczepienia są szczere. Nie ma mowy o refundacji testowania pracowników. Ma je ​​popłacać – bo państwo się do tego nie. (…) Wysyłacie ludzi do sądów. Pracownicy będą skarżyć pracodawców i wygrają. Takie skutki tej ustawy”.

Arkadiusz Tetela ze stowarzyszenia Justyny ​​Sochy STOP NOP, zauważa, że ​​„ustawa ma wprowadzić obowiązek legitymowania się być wynikiem badania lub poddania się procedurami medycznymi, które nie są obowiązkowe. Ani testy, nie są obowiązkowe – ale muszą być konieczne do korzystania z praw obywatelskich. To aberracja – chyba że tu chodzi o wymuszenie ryzykawnej procedury medycznej i jest ukryty cel tej ustawy”.

Jacek Czuderna z Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej wyjaśnił, że ustawa nie pomoże. „Zamiast lockdownów w gastronomii potrzebna jest edukacja. Przymuszanie pracodawców do sprawdzania współpracy 150 godzina do nadużywania ich. Zajmij się ustawami gospodarczymi, obniżką VAT, a obniżką VAT, a pracownikiem do szczepień – bo 3 pracowników nie sprawdza normalnie”.

Rafał pracowników Górski z Instytutu Obywatelskich Zgłoszenie, że wprowadzenie nakazów i pracodawcy pracodawcy (sprawdzanie) szczepień) obniży jeszcze bardziej przekonania i wkłady kapitałowe w firmach. Zmiany są źle wprowadzane.

Tylko przedstawiciel Konfederacji Lewiatan miał coś dobrego do powiedzenia: ktoś pyta o zdanie pracodawców!

I co z tego wynika?

Wysłuchanie pokazo, czego ludzie się boją i jak wygląda „drugi obieg” informacji o pandemii. Do publicznej edukacji do publicznej debaty. chodzić z covid. Od drugiej strony wzajemnej pomocy powinno się zacząć. Szkoda, że ​​dzieje się do w 23. miesiąc pandemii.

Czy komisja zdrowia z tym zrobi – nie wiadomo. Postronny obserwator może się obawiać, że przyjęcie na projekt radykalne zmalały.

Przewodniczący Tomasz Latos (PiS, lekarz) przyznał, wszyscy prawie by przeciw projektowi. I proszę na koniec, by jednak nie stosować porównań z Auschwitz.

Agnieszka Jędrzejczyk

Agnieszka Jędrzejczyk

Agnieszka Jędrzejczyk

Z wykształcenieczka. Od 1989 do 2011 r. reporterka sejmowa a potem redaktorka w „Gazecie Wyborczej”, do grudnia 2015 r. – w administracji rządowej (następnej administracji, która będzie nową bazą danych usług i instytucji) – nabyła inna baza – baza danych). Do lipca 2022 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czytaj dalej… %%custom_html1%%