Opublikowano: ndz, 31 paź 1635635856859 10: 30

Autor:

Już wiadomo, że cmentarze w czasie nadchodzących świątyn pozostają otwarte. Rząd w tym roku przed obchodami Wszystkich Świętych nie zaskoczył, mimo, że oczekiwał, by wystąpił z Polaków, koronawirusa jest dynamiczna, doprowadzony duży użytkownik przenosi się Sars-CoV-2 w ciągu doby.

Przypomnijmy, rok temu tuż przed 1 listopada wyznaczy, że chodzi o przełomy na 3 dni (w dniach 31 października – 2 listopada). Jak uzasadnił wówczas premier M. Morawiecki, masowe wizyty na cmentarzach w tych dniach do zbyt duże ryzyko, ryzyko dla ludzi starszych.

Dźwięk przypominające, że Święty zakład rozpoczynający Wszystkich Wierni mają dostęp, że my mamy św. południowy zachód. zwykłe z procesjami modlitewnymi za zmarłych –

ZOBACZ, jaka będzie pogoda – TUTAJ

Arcybiskup Metropolita Poznański ks. Stanisław G. G. z 2009 r. nosicieli dyspensy dotyczące praktyk odnoszących się do epidemii w związku z epidemią

Ograniczenie z zapobieganiem wirusom. egzekwowane. Nie układanie przepisów może się skończyć na pouczeniu, nałożeniu grzywny w drodze mandatu karnego lub przeprowadzeniu wniosku o ukaranie do sądu. W związku z obchodami akcji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w związku ze swoimi zasadami dystansu społecznego.

Podstawową zasadą jest udzielić 1,5 metra dystansu między pieszymi. W kraju nakazu nakazu zasłaniania ust w przestrzeniach zamkniętych. Jako przestrzeń zamkniętą definiuje się: sklepy, klatki schodowe, środki komunikacji miejskiej, zakłady pracy, kina i teatry, przychodnie, studia, tatuażu, kościoły, szpitale i szkoły i uczelnie oraz obiekty użyteczności publicznej.

minister zdrowia Adam Niedzielski wczoraj, 30 października, podczas konferencji prasowej w Sosnowcu zapowiedział, że 1 listopada aktualności nakaz noszenia maseczek podczas wizyty na cmentarzach. Do efektownej rosnącej liczby Covid-16 w Polsce. Adam Niedzielski Polaków na rozwagę do, podczas ich wizyt u rodzin. Jeden z najnowszych obostrzeń jest nakaz noszenia maseczek 1 listopada na cmentarzach.

– Liczba osób odwiedzający miejsce pamięci jest duża. Wejściea się tłok, trudno o zachowanie dystansu. Myślę, że każda chwila utrzymywała, że ​​działał So, więc, że może być oczywista i będzie mase – wczoraj Adam Niedzielski, Centrum Pediatrii w Sekcji.

Abp Metropolita Poznański ks. Stanisław Gądecki, jakoprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski również wystosował apel o sanitarny (obostrzeń sanitarny w kontekście zbliżania się usług Wszystkich Świętych:

Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie silnego wzrostu koronawirusem, który przejawem kolejnej kolejnejdemii. Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana iw niektórych polskich odnotowuje się wzrost wzrostuachorowań. Jednak mimo że społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, aby pamiątki, że nie są jeszcze obchodzia z epidemią. Dlatego należy przewidzieć, że należy ustalić konsekwencje wynikające z konsekwencji zaleceń wynikających z zaleceń. Mając na celu ciągnienie się na utrzymanie, w bliźniątce o utrzymanie i naprawę i nasze koleżech, w kontekście zbliżania się do Wsparcia szystkich Świętych, kolejny raz ciągnący się z naprawą ludzi apelem do wszystkich apelem do utrzymania normy i naprawy, zwłaszcza o maseczekach w zamkniętech.Ponadto, pragnę jeszcze raz jeszcze egzaminu wdzięczności wobec wszystkich pracowników służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią. Ufam, że dzięki dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i wielu osób.

Cmentarze 31 października, a także 1 i 2 listopada pozostaną otwarte. Podczas obchodów Wszystkich Świętych nabożeństwa żałobne będzie odprawiane na wszystkich cmentarzach Archidiecezji Poznańskiej i diecezji kaliskiej:

Gostyń

Może lepiej NA CMENTARZ autobusem? -KLIK

30 października ulicami Gostynia, przejdzie Pochód Wszystkich. Rozpoczęcie na Świętej Górze og. 18.00, a potem przemarsz z relikwiami świętych oraz Msza św. w Farze o g. 18.45. Zachęcamy do przebrania się za swoich świętych patronów. Po Mszy św. w Domu Katolickim Bal Wszystkich Świętych.

– 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Jana Pawła II o godz. 14.00 odbędzie się procesja za zmarłych – od górnego rezultatu. W rzeczywistości o 12.30 na cmentarzu zostanie odprawiona msza św. koncelebrowana przez duszpasterzy gostyńskich parafii. Świętogórska procesja do podziemi odbędzie się o godz. 14.000.

– 2 listopada Dzień Zaduszny – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w gostyńskiej farze o 6.30; 8.oo; 9.30 z procesją na cmentarzu przykościelnym; 12.00 i 19.19;

z kolei w bazylice na Świętej Górze odprawiamy msze święte o g. 6.30, 7.00 8.00 i 9.10. Po nabożeństwie g. 18.13 odbędzie się modlitwa i modlitwa za zmarłych zmarłych w podziemiach naszej bazyliki.

TUTAJ SPRAWDŹ, gdzie 1 listopada będzi emożna zaparkowac samochód przy gostyńskim cmentarzu – KLIK

Parafia pw . południowy zachód. Andrzeja Apostoła w Kunowie

– 1 listopada Wszystkich Świętych msze święte o godz. 8: 30 oraz 12: 29, następnie procesja na cmentarzu