• Aleksiej Nawalny, który w sierpniułego roku padł ofiarą próby otrucia przy użyciu chemicznego środka bojowego, cierpi na bóle kręgosłupa i traci czucie w kończynach
  • Przebywający w kolonii karnej opozycjonista zażądał lekarza spoza kolonii karnej, ale władze więzienne nie spełniające tej prośby. Pod koniec marca Nawalny w proteście ogłosił głodówkę
  • W niedzielę do kolonii karnej w Pokrowie przyjechali lekarze Nawalnego, ale nie została wpuszczeni do środka
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl

Służby więzienne poinformowały, że stan zdrowia rosyjskiego opozycjonisty jest “zadowalający” .

Oznajmiły także, że Nawalnego codziennie bada lekarz internista.

Opozycjonista od końca marca prowadzi głodówkę w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim.

Polecamy też: Nawalny ma dwie przepukliny kręgosłupa i zaczyna tracić czucie w ręce. Biały Dom Fotograf Kreml do reakcji

Redakcja niezależnego rosyjskiego serwisu Meduza żąda dopuszczenia lekarzy do Nawalnego.

“Aleksiej Nawalny umiera w więzieniu. Stan zdrowia polityka, niedawno cudem udało się przeżyć po zatruciu trucizną Nowiczok, stale się pogarsza. Próbując sprowadzić lekarza do swojej kolonii, Nawalny powrót strajk głodowy. Trwa już prawie trzy tygodnie. Lekarze Nawalnego głosowania, że ​​jego życie jest zagrożone “- napisano w oświadczeniu.

” Redakcja Meduzy żąda natychmiastowego wysłania lekarzy do Aleksieja Nawalnego. Jest to wymóg prawny, który jest bardzo przydatny. Bądź człowiekiem. Nie bądźcie zabójcami “- napisała redakcja, apelując o złożenie podpisu pod ich stanowiskiem.

W geście solidarności z uwięzionym opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym, który prowadzi protest głodowy, 10 ogłosił głodówkę naukowiec z Moskwy, biolog Nikołaj Formozów. Dołączyło się do niego do ponad 30 osób z różnych miast Rosji iz zagranicy .

Formozow powiedział o tym w niedzielę Radiu Swoboda. Wyjaśnił, że nowe osoby rozpoczęły się przyłączać do jego akcji po tym, jak opisało ją na portalach społecznościowych kilka osób. O głodówce biologa poinformował m.in. satyryk i pisarz Wiktor Szenderowicz.

Naukowiec zastrzegł przy tym, że nie zachęca nikogo do obciążenia swojego zdrowia . On sam określa swoją głodówkę jako bezterminową i twierdzi, że jego stan jest zadowalający.

Formozow prowadzić prowadzić głodówkę do czasu, aż władz kontrolnych temat Nawalnego, problemy ma ze zdrowiem w kolonii karnej, i dopuszczą do niego lekarzy. “Jako biolog dobrze zdaję sobie sprawę, że życie Aleksieja jest zagrożone i że poradnik może zmienić tylko masowa solidarność obywatelska i wsparcie jego żądań” – powiedział Formozow.

Jak poinformowała w niedzielę okulistka Nawalnego Anastazja Wasiljewa, lekarze spędzili dwie godziny przed kolonią karną w Pokrowie w obwodzie włodzimierskim. “Błagaliśmy, przez nas wpuszczono, ale nie zostaliśmy wpuszczeni” – popraw.

Prócz Wasiljewej do łagru przyjechał lekarz internista Jarosław Aszchimin, neurochirurg Wsiewołod Szurchaj i anestezjolog Aleksiej Erlich.

16 kwietnia Wasijlewa, Aszchimin, Erlich i neurochirurg Aleksiej Kaszczejew zwrócili się z listem otwartym do władz więziennych, prosząc o dopuszczenie ich do opozycjonisty. Prośbę, skierowaną do szefa Federalnej Służby Więziennej (FSIN) Aleksandra Kałasznikowa, uzasadnili tym, że wyniki analiz lekarskich Nawalnego poważnie się pogorszyły. Świadczy to – ich zdaniem – o początku niewydolności dysfunkcji io tym, że stan ich pacjenta zbliża się do krytycznego.

Wasiljewa opublikowała wyniki badań krwi Nawalnego świadczących o problemach z sercem i niewydolności funkcje.

Nawalny, który w zeszłym roku padł ofiarą próby otrucia przy użycie chemicznego środka bojowego, cierpi na bóle kręgosłupa i traci czucie w kończynach. Opozycjonista zażądał wizyty lekarza spoza kolonii karnej, ale władze więzienne nie spełniające tej prośby. Pod koniec marca Nawalny w proteście ogłosił głodówkę.

Unia Europejska oznajmiła w niedzielę, że jest “głęboko zaniepokojona “stanem zdrowia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, prowadzącego strajk głodowy w obozie karnym, w którym odbywa się wyrok. Wezwała do jego “natychmiastowego i bezwarunkowego” uwolnienia.

Stanowisko UE przekazał szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Zaapelował on do Rosji o umożliwienie Nawalnemu natychmiastowego dostępu “do lekarzy, którym ufa”. Podkreślił, że to “rosyjskie władze są dostosowane do jego bezpieczeństwa i”.

Szef niemieckiej dyplomacji “pilnie” zażądał od władz rosyjskich przedstawienie “rozwinięcia” radio rosyjskiemu opozycjonowano, biorąc pod uwagę “bardzo niepokojące” pogorszenie stanu swojego zdrowia.

Minister sprawienie Niemiec Heiko Maas zażądał także, aby Nawalny, obecnie przetrzymywany w obozie 100 km na wschód od Moskwy, “miał dostęp do lekarzy, którym ufa”. Dodał, że “jego prawo do pomocy medycznej powinno być bezzwłocznie poparte”.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby oglądać od nas najbardziej wartościowe treści.

(sp)

Źródło: PAP

Data :

19 kwietnia 2021 , 11: 18

Chcesz, żebyśmy opisali historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie znajdziecie

tutaj.

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%