Ruszają zapisy na konferencję online pt. „AI w Zdrowiu”, która odbędzie się w dniu 8 czerwca 2021 roku. Konferencja jest pierwszym ogólnopolskim wydarzeniem dedykowanym wyłącznie pierwszemu inteligencji w zdrowiu, skupiającym się stronie publicznej, liczące się branżowe, a także przedstawicielstwo strony publicznej.

Udział w Konferencji potwierdzili Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pani Minister Anna Goławska, Prezes agencji Badań Medycznych Radosław Sierpiński, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, a także przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rada Ministrów przyjęła „Politykę rozwoju inteligencji w Polsce” , co stanowi jeden z kluczowych momentów na drodze rozwoju AI w Polsce. Skoordynowanie działań i działań w obszarze działań strategicznych przez kluczowych interesariuszy AI w polskim rynku zdrowia uzupełnienie do ustalenia spójnej strategii rozwoju AI w Polsce.

Jesteśmy świadkami zmian technologicznych w obszarze AI, które mają transformacyjny wpływ na system ochrony zdrowia, rozwój badań naukowych i opiekę nad pacjentem. AI jest przyszłością sektora medycznego, czego dowodem jest coraz częstsze zdobycie wiedzy inteligencji w rozwiązaniach medycznych. Według danych zebranych w Raporcie „Top Disruptors in Healthcare 2021” wynika, że ​​prawie 50% startupów działa w obszarze AI. Jest to znaczny wzrost w porównaniu do zeszłorocznej edycji Raportu, w której działanie w obszarze AI zadeklarowało niecałe 30% startupów. Wyniki wyszukiwania na rynku, co w przyszłości wpływ się do dynamicznego rozwoju sektora ochrony zdrowia – mówi Ligia Kornowska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, Prezes Młodych Menedżerów Medycyny i liderka Koalicji AI w zdrowiu.

Celem Konferencji jest platforma wymiany wiedzy i doświadczenie i nauka w obszarze regulacji, technologia i zarządzanie, co pomoże w wykorzystaniu potencjału AI w Polsce i Europie Środkowo-Wschodnia.

Nie mam najmniejszych rzeczy, że AI to naturalny i niezbędny dziś element medycyny. Jako kardiolog – codziennie zajmujący się pacjentami, ale też badacz uczestnik w wielu międzynarodowych projektach widzę ogromną kopię i systematyzacji danych oraz optymalizację szeregu procesów – także diagnostycznych. Nie tylko się tego nie obawiam, ale żywo zainteresowany i zaangażowany w swoją decyzję, również w swojej jednostce. Sztuką jest, bo nie tyle posiadanie danych, co skuteczne i mądre ich wykorzystanie w procesie naukowym, jak i klinicznym. Dlatego cieszę, że Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest współorganizatorem tak cennego dla naszego środowiska przedsięwzięć. Liczę na to, że dzięki jego efektom, łączyć się na przyszłość medycyny w Polsce mówi Prof. dr hab. Piotr Ponikowski, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Organizatorem Konferencji jest Polska Federacja Szpitali, współpracujemy z Ambasadą Brytyjską, Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Koalicją AI w zdrowiu. Partnerami Głównymi Konferencji są Google Cloud i PZU Zdrowie. Partnerami Wspierającymi są EIT Health, Operator Chmury Krajowej i Targi Salmed. Konferencja została także objęta patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Pacjenta . Strona medinwestycje.pl jest patronem medialnym. Konferencja ma charakter nieodpłatny i odbędzie się w formie online z symultanicznym tłumaczeniem na język angielski w dniu 8 czerwca 2021 r.

Innowacje w medycynie nie są już wyłącznie domeną ośrodków procesu i realnie wspierają pracę naszych lekarzy w placówkach medycznych. Pytania wpająć także na użytkowników, które w PZU Zdrowie stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego z częstotliwością otwartością podchodzimy do standardu, które mogą prowadzić obsługę pacjenta, szczególnie w zakresie diagnostyki czy profilaktyki, np. elektroniczne stetoskopy wykrywające serca choroby i płuc. Wierzę, że Koalicja AI w Zdrowiu pozwoli na wypracowanie praktycznych zastosowań i ich popularyzacji w ambulatoryjnej opiece medycznej. Wspieranie europejskiej strategii rozwoju jednego z założeń naszej nowej strategii rozwoju – mówi Anna Janiczek, prezes Zarządu PZU Zdrowie.

W trakcie Konferencji zostanie oficjalnie zaprezentowany Raport „Top Disruptors in Healthcare 2021” , który jest jedynym raportem w Polsce inwentaryzującym polski sektor medtech . W tegorocznej edycji Raportu wzięło udział 115 startupów medycznych, ponadto dostępła ona ponad 50 patronatów, w tym wsparcia wspierającego innowacje, organizacje branżowe oraz partnerów medialnych.

Misją Google jest organizowanie informacji, sprawdzać ich dostępność dla wszystkich. System ochrony zdrowia, opierający się na ogromnych ilościach informacji, jest to ocena znaczenia informacyjnego zdrowia, a co za tym idzie – istotnie pozytywnie na rozwój medycyny i systemu opieki nad pacjentami. Obserwujemy rosnącą historię startupów w Polsce i regionu Europy Środkowo-Wschodnia, jak również coraz większe doświadczenie związane z literaturą historyczną. Jesteś, że możemy być zwolennikiem wspierającej wspierający się dowiedzieć i doświadczeniu w procesie regulacji, technologii i decyzji na poziomie językowym i zagranicznym. Raport „Top Disruptors in Healthcare” dobitnie pokazuje, jak potencjał ma potencjał startupy z naszego regionu obszaru dużego zdrowia Michał Kramarz, szef Google for Startups, CEE.

W kwietniu 2021 r. Ambasada Brytyjska w Warszawie z PAIH oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zorganizowała III Polsko-Brytyjskie Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji poświęcone tematyce cyfryzacji i nowych technologii w zdrowiu. Podczas tego wydarzenia spotkanieono się do sztucznej inteligencji, co tylko spotkanie, jak zakup jest to temat w poradzie medycznym. Dlatego też Ambasada brytyjska wspiera działanie na rzecz bezpiecznej i przejrzystej implementacji algorytmów sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia i jest partner konferencji, w podsumona będzie sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia. Rząd Brytyjski oświadczył w 2017 roku, że złóż wykorzystanie dane i sztuczną inteligencję do „przekształcenia profilaktyki, wczesnej diagnostyki i chorób przewlekłych do

”. W 2018 roku zainwestował w pięć nowych centrów doskonałości w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji do ulepszania diagnostyki obrazowej i patologii. Te centra, w partnerstwie z NHS, uniwersytetami i przemysłem opracowują rozwiązania technologiczne i produkty do bardziej inteligentnej analizy obrazowania medycznego i danych patologicznych. Celem jest diagnozowanie chorób na wcześniejszym etapie, podjęcie leczenia lepszych odpowiedzi dla pacjentów i co daje więcej czasu dla personelu na opiekę opiekę nad pacjentem w NHS. Serdecznie zapraszamy na konferencję AI w Zdrowiu, podczas gdy będziemy chcieli podzielić się doświadczeniami w tej tematyce – dodaje Magdalena Ociepa – Wróblewska, Dyrektor Regionalny Kampanii – Opieka Zdrowotna i Farmaceutyczna, Europa Środkowa .

Osoby i organizacje zainteresowani w konferencji zapraszamy do zapisów na stronie www.aiwzdrowiu.pl

oraz do kontaktu z:

Ligia Kornowska

– Dyrektor Zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, pod nr tel: 690 875 075 lub adres e-mail: ligia.kornowska@pfsz.org

Czytaj dalej … %% custom_html1 %%