Photo Copyrights owned by Nootralize

Butelka nootropowa ALCAR

Źródło: Prawa autorskie do zdjęć należące do Nootralize

Poważna otępienie , neuropatie (nieprzyjemne nerwy), zaburzenia stanu umysłu, deficyt uwagi i drobne problemy z pamięcią, takie jak brak utrzymania pamiętaj o ważnych terminach lub wydarzeniach.

Acetylo-L-karnityna (ALC) jest powszechnie znanym suplementem ze względu na różne zalety zdrowotne, takie jak; może pomóc poprawić proces metabolizmu tłuszczu, zwiększyć wytrzymałość wysiłkową, wspomóc pamięć, zwiększyć metabolizm energetyczny i wiele więcej. Jest to aminokwas bez rozpoznanych działań niepożądanych, jeśli jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami [1].

Wcześniejsze badania pokazują, że ALC może przyczynić się do poprawy zdrowia nerwów wieloma metodami, a zatem również pomóc w poprawie pamięci.

Najnowsze badanie naukowe potwierdza, że ​​ALC jest dobre dla zdrowia mózgu i pamięci

To najbardziej aktualne badanie opublikowane w International Journal of Neurology and Neurotherapy w wykonaniu ekspertów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii sprawdza, czy ALC może pomóc poprawić tak zwaną pamięć epizodyczną i pamięć roboczą [3].

Wspomnienia epizodyczne pomagają pamiętać o ważnych datach i okazjach życiowych, składających się z różnych wcześniejszych doświadczeń psychologicznych. Natomiast pamięć krótkotrwała , jak sama nazwa wskazuje, pomaga w przechowywaniu informacji przez krótki czas w celu uzyskania dodatkowych obliczeń, pracy lub zapamiętywania.

Niewystarczalność tego rodzaju wspomnień jest zwykle spowodowana brakami żywieniowymi, chorobami takimi jak demencja, nadużywanie narkotyków , stres emocjonalny stres , kiepski sposób życia i wiele więcej. Dlatego wiele osób uważa, że ​​trudne jest zapamiętanie wydarzeń, ważnych dat, takich jak urodziny dziecka lub związek małżeński rocznica lub wykonuj skomplikowane zadania psychologiczne.

Badanie roli ALC w poprawie wydajności mózgu, zdolności poznawczych, pamięci nie jest niczym nowym. Badacze upewnili się, że wszystkie osoby były osobami, które chcą poprawić zdrowie mózgu i pamięć, ale nie cierpią na żadną poważną chorobę.

Badanie to wykazało, że osoby, które przyjmowały ALC, miały znacznie lepszy stan umysłu i uwaga , ciągłość uwagi, większa szybkość i jakość pamięci.

Niemniej jednak powyższe badanie ma szczególne ograniczenia, takie jak stosowanie innych leków oprócz ALC. I stosowanie ALC u rozsądnie zdrowych dorosłych.
Rodzi to pytania. Czy ALC będzie przydatny, gdy będzie stosowany samodzielnie, lub stosowany u osób dorosłych z chorobami mózgu (takimi jak demencja, stany naczyniowe mózgu) lub u osób starszych?

Tak, wydaje się, że ALC może pomóc zwiększyć pamięć, nawet gdy jest stosowany samodzielnie oraz u starszych dorosłych z chorobą mózgu.

W badaniu badawczym opublikowanym w czasopiśmie Demencja i Zaburzenia neurokognitywne , starsi pacjenci (w wieku od 55 do 80 lat) ze zweryfikowaną diagnozą medyczną demencji lub deficytu pamięci z powodu choroby naczyniowo-mózgowej otrzymywali leczenie ALC 1500 mg przez 28 dni.

Pod koniec 28 dni u wszystkich osób z powyższego badania badawczego nastąpiła poprawa poznawanie / pamięć. Niemniej jednak niewielka poprawa wystąpiła w przypadku innych objawów związanych z demencją / chorobą naczyń mózgowych, takich jak utrata ruchów lub niepełnosprawność wzrokowa.

Ważną rzeczą wartą uwagi w tych badaniach jest to, że obie omówione powyżej próby trwały tylko 28 dni. Dwadzieścia osiem dni nie jest długim okresem na znaczne polepszenie pamięci lub zdrowia mózgu. Jest raczej prawdopodobne, że osoby mogą odnieść większe korzyści z przedłużonego stosowania ALC, na przykład przez 3 do 6 miesięcy. Z pewnością istnieje wymóg bardziej szczegółowych badań na ten temat.

Powyższe wyniki są wynikiem innych badań naukowych, które pokazują poprawiający pamięć wynik ALC u osób żyjących z przewlekłym stresem [5] ALC jest również pomocny w zmniejszaniu starzenia się mózgu i zapobieganiu związanemu z wiekiem spadek siły mózgu [6].

Ten artykuł został pierwotnie skomponowany przez Preet Bhinder, MD i opublikowany w nootralize.com , nie jest to alternatywa dla fachowe wskazówki medyczne, diagnoza lub leczenie.

Bibliografia

[1] Urząd Suplementów Diety – Carnitine.https: // ods.od.nih.gov/actsheets / Carnitine-HealthProfessional /. Dostęp 10 lutego 2020 r.

[2] Di Stefano G, Di Lionardo A, Galosi E, Truini A, Cruccu G. Acetylo-L-karnityna w niewygodnej neuropatii obwodowej: ocena systematyczna. J Discomfort Res. 2019; -LRB-: 1341-1351 doi: 10.2147 / JPR.S190231

[3] WesnesKeith A, Josh R. Wpływ na funkcje poznawcze zdrowych ochotników kombinacji acetylo-L-karnityny, winpocetyny i huperziny A podawanych przez 28 dni. 233937 / 2378-3001 / 1410089

[4] Yang Y, Choi H, Lee C-N, Kim YB, Kwak YT. Wieloośrodkowy, randomizowany, podwójnie ślepy, kontrolowany placebo test naukowy dotyczący skuteczności acetylo-L-karnityny u pacjentów z otępieniem związanym z chorobą naczyń mózgowych 171,1

[5] Rababa ‘h SY, Alzoubi KH, Hammad HM, Alquraan L, El-Salem K. Problemy z pamięcią wywołane przewlekłym psychospołecznym napięciem są unikane przez L-karnitynę 2147 / DDDT.S225264

[6] Ponomareva EV. Zastosowanie acetylo-L-karnityny w praktyce gerontologicznej. Neurosci Behav Physiol. 2019; -LRB- (4): 451-455 doi: 10.1007 / s11055-019-00754 -8

Czytaj więcej