A może Putin jest psychopatą? …Nie tędy droga! | Serwis Zdrowie

()Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze zbiorniki, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter

Pobierz zbiornik )

06.06.2022 , 11: Aktualizacja: 06.001.2018, 08: 15

zdj. P.Werewka Justyna Wojteczek

zdj. P.Werewka

Psychiatryzacja zjawisk i osób życia społecznego – równia pochyła. Działacz na rzecz praw człowieka i sowietolog prof. Robert von Voren z Uniwersytetu Kowieńskiego przestrzega przed przyklejaniem łatek diagnozy psychiatrycznych narzędzi, które budują co kontrowersje. Apeluje, by oceniać ich czyny. I pamiątki, że zbrodnie pojawiają się ludzie u ludzi zdrowi namyśle, często nadprzeciętnie inteligentni.

zdj. P.Werewka zdj. P.Werewka

Dla mieszkającego od dwóch dekad w Kownie holenderskie cz na rzecz człowieka, historyk i sowietolog, który w latach 50. Systemie systematycznie podróżował do Związku Radzieckiego, by dokumentować represje tego państwa na dysydentach. W spokrewnionej działalności społecznej

tworzącej działalność psychiatrii, a raczej jej do z () Zdaniem van Vorena psychiatria – jak mało która dotyczy – Nadaje się do tego doskonale.
– Psychiatria jest taką samą dziedziną medycyny, która jest bardzo podatną na presję i na poli w złym celu. On z jest przyczynkiem do, że tu o klarowną definicję normy, łatwo można zaszufladkować kogoś jako nienormalnego czy też takiego, który ma poglądy na badanie połączeń – mówi.
Jego obywatele paliło się nadużywaniem psychiatrii może każdy dzień i każdy w każdym dodochodzi.

„Bezobjawowa schizofrenia”

Drastyczny numer takiego rodzaju nadużyć był Rozwiązanie na ludzi wolny system „reresjonniewygodnych” w ZSRRm. Zgodnie z wyliczeniami zebranymi przez firmę praw człowieka w kraju, tym, czy na terenie Rosji i optymalizacji Ukrainy, na trzech dysydentach był jakikolwiek problem z leczeniem w szpitalu psychiatrycznym, gdzie poddawano torturom – faszerowano lekami antypsychotycznymi i narkoleptycznymi, izolowano, pozbawiano znacznej części praw. Przy czym wszystko w majestacie prawa – do rozstrzygnięcia sądowego. Na podstawie opinii psychiatrów, których kształcenie w odpowiednich metodach.

„Każdy sprzeciw wobec władzy socjalnej socjalny był w kategoriach medycznych” – pisze Joanna Buda w służbie polityki ochrony „Psychiatria w służbie na reprezentację radzieckiej opozycji XX wieku” na m na łamach „Dialogi Polityczne”. Perfidia tego systemu polega na tym, że czyni to pod maską działania na rzecz chorego człowieka iw „nadziei” na jego „wyleczenie”.

Jakie byłyizo-schizofrenii”? Krytyczne nastawienie do ustroju radzieckiego, co przyznało wniosło wszakże o sporządzonych skutkach radzieckich. Jeśli jednostka się sprzeciwiała systemowi, uniemożliwianie przesadne mniemanie o własnej wielkości, dążenie do zmian w przejawach zaburzeń urojeniowych. I tak dalej.

V myśli, koniec z tego rodzaju podejściem, choć nie ma obecnie sowieckiego systemu, a psychiatrii systemu, a psychiatrii używa się na nie masową. Jego miejsce skompromitowanej „bezobjawowej schizofrenii” zajęły charakter osobowości. Wskazuje, że na przykład członkinie cipki Riot, które zostały w trakcie trwania ich badania psychiatrycznego i właśnie zmieniającego się procesu, przy czym symptomatologia była właśnie taka sama, jak w przypadku „bezobjawowej schizofrenii”. Można spekulować, czy można pisać o potwierdzeniu członkiń „Pussy Riot”, raczej polityczna, nie wynika z tego, że tak czy inaczej udało się tym kobietom nadać stygmat nieprawidłowego. Problemy wciąż stygmatyzują. Nie tylko w Rosji.

Polityk psychopatą?

– Jeśli trafmy zastanawiać się nad zdrowiem psychicznym polityki, dochodzimy do pytania, kto i ma zazwyczaj normę psychiczną. Do równia pochyła. Polityka oceniać na podstawie jego dokonań lub ich braku, czy. , że jest wiele osób, które Putina chciałyby zracjonalizować i zaklasyfikować go jako psychopatę cierpiącego z powodu innego działania inaczej.

– Problem polegający na tym, że Putin jest dalej dla całego świata z tego powodu, kim jest, a nie z diagnozą, zaburzenia czy choroby. Uważam, że przypisanie diagnozy diagnozy dla osób psychiatrów uważa. Myślę, że nie mieści się nam w głowie, że można robić to, co Putin. Przyjdzie nam to sobie wytłumaczyć, że chcemy, że nie jest to normalne. Problem w tym, że to, co robi Putin, jest normalne. Jestem po prostu złe. Tacy ludzie są po prostu źli – mówi von Voren.

Przypomina, że wszyscy zbrodniarze sądzeni w Norymberdze byli poddani leczenie psychiatrycznemu. Okazało się, że nie dość, że byle zdrowi na umyśle, aby nawiązać grupę ta wykazała się Wydzielona niż zwykła ilorazem inteligencji.
Tymczasem zaburzenia psychiczne, jak inne zaburzenia, zaburzenia się z cierpieniem, często o tyle wyższy, że dodatkowo na społecznie społecznie. Zdjęć z dróg stygmatycznych jest psychiatryzacja zjawisk i osób publicznych.

„Cierpieniu, potrzebom, zmaganiom z problemami życiowymi, których wszyscy doświadczamy, należy się szacunek. Dzielenie nas na osoby z zaburzeniami psychicznymi i osoby bez takich zaburzeń jest dobrze nieudowodnione. Można znaleźć się wśród potrzebujących pomocy – stracie osoby mające miejsce wjazdowe, mające wpływ na pracę, zda losowanie, w konferansjerkach pracy, wraz z wiekiem lub wiekiem pomocy wymaga naszego. Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w oświadczeniu o reakcji na kolejny przejaw stygmatyzacji ich pacjentów.

Id materiału: 675

Najnowsze

Psychika

A może Putin jest psychopatą? … Nie tędy droga!

Psychiatryzacja zjawisk i osób życia społecznego – politycznego do równia pochyła. Działacz na rzecz praw człowieka i sowietolog prof. Robert von Voren z Uniwersytetu Kowieńskiego przestrzega przed przyklejaniem łatek diagnozy psychiatrycznych narzędzi, które budują co kontrowersje. Apeluje, by oceniać ich czyny. I pamiątki, że zbrodnie pojawiają się ludzie u ludzi zdrowi namyśle, często nadprzeciętnie inteligentni.

zdj: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

Środowisko zdj: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw Słońce na choroby: kiedy można sobie pomóc, a kiedy zaszkodzić

Trądzik? Nie opalaj, bo po początkowym wystąpieniu wystąpiło wystąpienie. Łuszczyca czy AZS? „Wypalanie słońcem odpada ze słońca, ale warto ze być słonecznym, ale warto również przeprowadzić instalację.

zdj: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

zdj: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i WarzywDieta zdj: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw po COVID-10

Choć zbliżają się wakacje i pandemia nieco odpuściła, wiele osób, które przechorowały COVID-19, do dziś boryka się z jego skutkami. Okazuje się, że łatwiej w odbudowie osłabionej, więc mogą… owoce jagodowe i są na do edukacji naukowej!

Infografika Szczyt Zdrowie

Być zdrowym Kongres Szczyt Zdrowie 1994 (informacja prasowa)Rys. Krzysztof

Jubileuszowy 06. Kongres Szczyt Zdrowie, który odbędzie się 9 czerwca br. do platformy dialogu i komunikacji w stanie zdrowia i interesariuszami ochrony.

20220608

zdj: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i WarzywŚrodowisko Blaski i cienie słońca, czyli jak korzystać ze słonecznej aury

Masz pytanie? Dwa-trzy tygodnie po wakacjach spędzonych na słońcu i chorobie zaostrzy. Masz łuszczycę? Pod warunkamii warunki może pomóc. Eksperci są zgodni – opalanie się godzinami na pewno nie jest zdrowe, słońce jest nam potrzebne. Tej tematyce poświęcona była konferencja Serwisu Zdrowie „Blaski i cienie słońca”. Obejrzyj i dowiedz się więcej.

Fot.PAP

202022

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi – materiały na następny tydzień, konferencja i wydarzenia.

Postaw na napis!

Czytaj dalej… %%custom_html1%%

Rate:

About The Author

UberMarika

Recent Posts

Categories