Skoncentrowanie się na ważnych rzeczach, takich jak zdrowie, może być trudne, gdy budujesz biznes. Wielu założycieli i startupów zapomina o swoim zdrowiu psychicznym, ponieważ chcą, aby wszystko było idealne, bez względu na to, czego potrzeba.

Ciągle słyszymy o zdrowiu psychicznym w wiadomościach. Ludzie są przygnębieni, niespokojni i niezadowoleni ze swojego życia. Z tego powodu musimy poważnie rozwiązać ten problem i podjąć działania. Depresja, stany lękowe i zaburzenia nastroju wywołują wypalenie zawodowe i stają się toksycznym elementem kultury firmy.

Oto 8 kluczy do zarządzania zdrowiem psychicznym podczas zakładania firmy:

1.Twój umysł i ciało są ze sobą powiązane

Zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne są ze sobą ściśle powiązane. Podobnie jak problemy ze zdrowiem psychicznym mogą prowadzić do nadużywania alkoholu i substancji, brak ćwiczeń fizycznych lub zła dieta mogą powodować depresję i utratę koncentracji. Zdobycie dziesięciu dodatkowych kilogramów jest tak samo realne dla założyciela, gdy rozpoczyna się działalność gospodarczą, jak student pierwszego roku ze względu na stres związany z testami i egzaminami.

2.Dlaczego priorytety są lepsze niż twoje cele?

Z reguły założyciele są całkowicie oddani do ich kalendarzy i list zadań. Niestety lista zadań jest tylko przypomnieniem niezliczonych zadań, które należy wykonać. Dla większości z nas lista zadań jest nieograniczona. To doskonały przepis na nieznośne i niekontrolowane obciążenie twojej psychiki.

Definicja lęku występuje wtedy, gdy czujemy, że nasza zdolność do osiągania wyników jest tłumiona przez bieżące zadania. Jest to nieuniknione, gdy zadania są źle sformułowane, zbyt duże lub nie mają numeru.

Zamiast listy zadań ,przejdź do listy priorytetów na dany dzień, który obejmuje jednocześnie tylko pilne i ważne zadania. Wykonanie tych zadań może być trudniejsze, ale satysfakcji z ich wykonania nie da się porównać z niczym.

3.Wakacje są ważne

Założyciele muszą świadomie wziąć urlop zcyfrową detoksykacją odłączyć od pracy. Jeśli założyciel nie może rozłączyć się samodzielnie, nawet podczas wakacji, spróbuj podróżować tam, gdzie nie można być w stałym kontakcie. Rzadko podejrzewa się wypalenie zawodowe z powodu awarii podczas analizowania nieudanych start-upów, ale wyszkolone oko często znajdzie swój wpływ na upadek firmy.

Z reguły osoby prowadzące działalność gospodarczą spontanicznie stosują następujące strategie w celu rozwiązania swoich problemów psychologicznych:

  Ignorowanie wszystkich problemów, jakby w ogóle ich nie było.

 • Odroczenie ich decyzji.
 • Próby zastąpienia poszukiwania właściwego rozwiązania z półśrodkami lub fałszywymi krokami (niekończąca się dyskusja o problemach z krewnymi i przyjaciółmi, wizyty u wróżbitów i czarowników, pijaństwo, narkotyki, hazard).

  )Maya Angelou

  4.Medytacja jest właściwym źródłem Nowe pomysły

  Założyciele muszą uwzględnić aktywność fizyczną w swojej rutynie i monitorować dietę. Joga, medytacja lub ćwiczenia oddechowe są korzystne. Poświęć trochę czasu na wypróbowanie tych różnych praktyk.

  Napisz o tym, za co jesteś wdzięczny (pomaga ci pozostać wdzięczny), dlaczego czujesz się zestresowani (rozwiązanie jest bardziej naturalne, gdy wylewasz problemy na papier), jak dorastałeś w ciągu jednego dnia (małe zwycięstwa), a następnie tworzysz listę rzeczy do zrobienia. Pomaga to skupić się i znaleźć równowagę, jeśli lubisz medytować.

  5.Zła dieta może cię zniszczyć

  Dzięki fali nowych produktów, żywności, napojów, nootropów, łatwiej niż kiedykolwiek można włączyć do diety niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Wypróbuj produkty pełne składników odżywczych i minimalne skutki uboczne.

  6.Współpraca społeczna i zdrowie

  Niektórzy z was są tak zagubieni w swoich projektach, że zapominają o życiu poza firmą. Znajdź czas dla przyjaciół, bliskich, dzieci, a nawet zwierząt. Pamiętaj, że to nie ilość czasu, to jakość.

  Poznaj swoje „gorące” i „zimne” strefy w pracy. W ten sposób możesz zaplanować dzień pracy w dogodny dla Ciebie sposób. Pamiętaj, aby przeznaczyć również czas na działania społeczne. Specjaliści zawsze wiedzą, jak zorganizować każdy biznes lub plan, pracując wydajnie, a nie tylko dużo.

  „Jedyną osobą, która może mnie pociągnąć w dół, jest ja i nie pozwolę już sobie ciągnąć.” –DO. Joybell C.

  7.Zawsze należy informować, aby unikaćProblemy ze zdrowiem psychicznym

  Dowiedz się o objawach depresji i wypalenia zawodowego. Tonący ludzie nie machają rękami i nie wołają o pomoc – po cichu schodzą pod wodę. Tylko przeszkoleni ratownicy zwykle zauważają problemy. To samo dzieje się z depresją, ponieważ ci ludzie zwykle nie spędzają czasu na niekończących się skargach lub smutku.

  Następujące objawy powinny ostrzec ty:

  • Ciągłe uczucie pesymizmu.
  • Smutny lub niespokojny nastrój.
  • Zmiany w zachowaniu lub utrata zainteresowania czynnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność.
  • Zmiany diety i czasu posiłku.

  Zmiany w czasie snu.

 • Drażliwość.

  8.Zmień swoje działania

  Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z tak zwaną głową, korzystne będzie pójście na siłownię. Chociaż nie zawsze można być na siłowni, wystarczy podlać kwiaty, przesunąć krzesła lub zrobić szybki krok korytarzem. Konieczne jest przełączanie się z jednej czynności na drugą, ilekroć poczujesz, że stres wraca. Jeśli złapałeś cię w autobusie, wysiądź na najbliższym przystanku i idź dalej 10 -15 minuty.

  Tworzenie firmy

 • jest trudnym zadaniem ze względu na psychiczne, fizyczne i emocjonalne żniwo, jakie może na ciebie wpłynąć. Jednocześnie nasz ekosystem jest toksyczny, a dziesiątki czynników sprawiają, że budowanie firmy jest jeszcze trudniejsze. Istnieją prawdziwe kroki, które każdy z was może podjąć, aby rozpocząć eliminację tej toksyczności.

  Jak czy zarządzasz swoim zdrowiem psychicznym i nie stresujesz się nadmiernie? Podziel się z nami swoimi pomysłami poniżej!

  Czytaj więcej