• Twój mózg płonie 20% całkowitej energii twojego ciała
  • Nie tylko potrzebujesz dużo mitochondriów (generatorów energii twoich komórek) w mózgu, ale mózg uwalnia wiele szkodliwych wolnych rodników przy całej produkcji energii I użyć
  • Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak maksymalnie zwiększyć produkcję energii w mózgu, jednocześnie minimalizując uszkodzenia delikatnych komórek mózgowych, aby utrzymać myśliciela młodym i bystrym

)

Twój mózg pali się ogromną ilością energii. Dlatego to odczuwasz, gdy masz niski poziom zasilania. Problemy z pamięcią, mgła mózgowa i szukanie słów wskazują na zapotrzebowanie twojego mózgu na paliwo. Nie tylko to, ale użycie mocy uwalnia wolne rodniki, które są atomami, które w nadmiarze powodują uszkodzenia.

Mózg wiele dla ciebie robi, a Twoim zadaniem jest dostarczenie mu energii i ochrony, której potrzebuje, aby pozostać młodym i wydajnym. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmaksymalizować produkcję energii w mózgu, jednocześnie minimalizując uszkodzenie delikatnych komórek mózgowych, aby twój myśliciel był młody i bystry.

PODOBNE: Łatwo jest nakarmić mózg, jeśli wiesz, co mieć pod ręką. Natychmiast pobierz tutaj bezpłatny przewodnik po zakupach dla produktów zadowolonych z mózgu .

Polifenole

)

Każdy oddech, który bierzesz, zalewa twój system tlenem, który mitochondria (elektrownie komórek) wykorzystują do wytwarzania energii. Proces ten pozostawia wolne rodniki, część tlenu, której nie mogą wykorzystać. Niektóre z nich są dobre, aby pozbyć się słabych komórek, ale zbyt wiele powoduje zapalenie i uszkodzenie zdrowych komórek.

W tej chwili, oddychając, zalewacie swój system tlenem, który mitochondria (elektrownie komórek) chwytają i używają do robić paliwo. Pozostawiają wolne rodniki, część tlenu, której nie mogą wykorzystać.

Komórki mózgowe są szczególnie wrażliwe na wolne rodniki tylko z powodu dużej ilości energii, którą przechodzi mózg – 20% całkowitego zużycia energii w ciele.

Rozwiązanie jest na twoim talerzu. Wszystkie warzywa zawierają polifenole, które neutralizują wolne rodniki i zapobiegają spustoszeniu. Im jaśniejszy kolor, tym lepiej. Polifenole pomagają również wytwarzać więcej BDNF (czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego), białko, które buduje nowe komórki mózgowe. [1] Ways to keep your brain young and sharp_Eat fat

Aby mieć pewność, że dostajesz wystarczająco dużo, możesz wziąć suplementy polifenolowe dla dodatkowego wzmocnienia przeciwutleniaczy.

Jedz tłuszcz

Ways to keep your brain young and sharp_Oxaloacetate Jeśli kiedykolwiek próbowałeś diety niskotłuszczowej i czułeś się senny i rozproszony, to dlatego, że twój mózg jest w pobliżu 60% gruby, 25 z czego% stanowi cholesterol. Naukowcy powiązali diety o niskim poziomie cholesterolu z pogorszeniem funkcji poznawczych [2] , ale lekarze nadal skłaniają się ku zalecaniu diet o niskiej zawartości tłuszczu.

Komórki mózgowe wysyłają sygnały do ​​siebie wzdłuż długich gałęzi pokrytych tłuszczową powłoką zwaną mieliną, która utrzymuje sygnał elektryczny idący tam, gdzie powinien. Rozkład mieliny spowalnia komunikację elektryczną w mózgu. Jeśli jesz tłuste ryby, masło karmione trawą, mięso i pastwiska jajeczne, dostajesz rodzaje tłuszczów, których potrzebujesz, aby utrzymać swoje okablowanie w porządku.

Szczawiooctan

Toksyny środowiskowe i stresory powodują, że mózg wypompowuje glutaminian (neuroprzekaźnik). Twój mózg potrzebuje glutaminianu do działania, ale jego zbyt duża część jest toksyczna i zaczyna zabijać otaczające komórki mózgowe.

) Naukowcy odkryli, że związek zwany szczawiooctanem chronił mózg gryzoni przed uszkodzeniami wywołanymi przez glutaminian. [3]

Badania na zwierzętach wykazały również, że szczawiooctan zwiększa dinukleotyd nikotynamidoadeninowy lub NAD, koenzym, a to oznacza, że ​​komórki wytwarzają więcej energii.

) Kluczowy składnik Ketoprime

to szczawiooctan. Przekonaj się, czy posiadanie dodatkowego szczawiooctanu w komórkach powoduje zwiększenie energii w celu zwiększenia wytrzymałości psychicznej i fizycznej, wytrzymałości i koncentracji.

PQQ (chinon pirolochinoliny)

Twoje ciało używa pirolochinoliny chinonu lub PQQ, jako silnego przeciwutleniacza, chroniąc twoje komórki (a szczególnie mitochondria) przed szkodliwym wolnym rodnikiem. To jest o 100 razy tak potężny jak witamina C i zwiększa Nrf2, szlak, który zwiększa przeciwutleniacze wytwarzane przez twoje ciało. [4] Ways to keep your brain young and sharp_Eat fat [5] [6] PQQ zapobiega rozwojowi niszczących białek związanych z chorobą Parkinsona i może stymulować uwalnianie komórek czynnika wzrostu nerwów w mózgu. ) [7] )

Przeciwutleniacze są niezbędne do ochrony każdej komórki w twoim ciele, szczególnie mózgu. Ponieważ twój mózg pożera się 20% całkowitego wydatku energetycznego, uwalnia wiele szkodliwych wolnych rodników w pobliżu obszarów, których szczególnie nie chcesz zap – wiązki delikatnych neuronów. PQQ występuje naturalnie w małych ilościach w zielonej herbacie, natto, natce pietruszki i innych produktach spożywczych, ale uzyskasz jak najwięcej z suplementacji. Koenzym Q 10 pomaga twojemu ciału wchłonąć PQQ i Niesprawiedliwa przewaga łączy oba.

)

Ekstrakt z owoców kawy

Badania pokazują, że 100 mg wyciągu z owoców kawy (czerwonego owocu zawierającego ziarna kawy) b Czynnik neurotroficzny pochodzenia mózgowego (BDNF), który jest białkiem wykorzystywanym przez organizm do tworzenia nowych komórek mózgowych, o około 140%. [8]

Ways to keep your brain young and sharp_Eat fat [9]

Kawa jest kluczowym składnikiem suplementu Neuromaster

, który daje impuls do mózgu.

Ćwiczenia treningowe mózgu

Tak jak możesz ćwiczyć mięśnie, możesz napinać komórki mózgowe, aby były silniejsze i szybsze. Łamigłówki, łamigłówki i gry logiczne dają mózgowi wycieczkę na siłownię. Dowiedz się, jak rozwiązać kostkę rubika. (Nie kręć się, kręć się i nie poddawaj się – jest na to metoda. Spójrz na to online i ćwicz, aby Twój mózg się czegoś nauczył.) Spotkaj się z przyjaciółmi i spędź noc na grze ucieczki rozwiązującej zagadki i łamigłówki. Pracuj w grach z czasem reakcji na telefonie, gdy jesteś w poczekalni u dentysty. Kluczem jest konsekwentne używanie makaronu i zmienianie go, abyś zawsze był na palcach.

Jedną z metod, która ma za sobą pewną naukę, jest trening podwójnego N-pleców. Podwójny N-back to progresywny trening mózgu – co oznacza, że ​​staje się coraz trudniejszy w trakcie podróży – który poprawia pamięć, rozwiązywanie problemów, wyobraźnię i sen REM. Wszystko, co robisz, to reagujesz na wskazówki wizualne na ekranie i naciskasz prawy klawisz, gdy uzyskasz dopasowanie lokalizacji lub dźwięku. Więcej na ten temat tutaj.

Sen

Możesz myśleć, że sen to czas na odpoczynek w mózgu, ale nie może to być dalsze od prawdy o tym, co się naprawdę dzieje. Sen to najbardziej aktywny czas w twoim mózgu. Podczas drzemki twój mózg ciężko pracuje, aby naprawić, oczyścić odpady i stworzyć i wzmocnić połączenia komórek mózgowych z tego, czego się nauczyłeś i robiłeś przez cały dzień.

Dlatego ważne jest, aby nie tylko więcej spać, ale lepiej spać. Nie wystarczy po prostu leżeć w łóżku. Magia dzieje się podczas wysokiej jakości spokojnego snu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce, oto artykuł o sposobach na uzyskanie snu, którego mózg potrzebuje do zrobienia tego, co powinien.

) To zbyt często mówić lekarzowi, że martwisz się mgłą mózgową i zapomnieniem, a ona powie ci, że to część starzenia się. Nie musi tak być. Niektóre etapy starzenia powodują, że mózg jest bardziej wrażliwy, ale to nie znaczy, że jesteś przeznaczony do życia w mętnym myśleniu i powtarzaniu siebie. Zawsze ufaj sobie, że wiesz, kiedy coś jest nie tak i szukaj sposobów, aby wszystko znów działało płynnie.

)

) Czytać Więcej Co to są komórki macierzyste