Jeśli nie śpij dobrze, jeśli twój popęd seksualny nie jest taki, jak kiedyś, jeśli masz temperament, utrzymujesz nadwagę lub jeśli twoje nastroje wydają się być wszędzie, istnieje duża szansa, że ​​twoje hormony są niezrównoważone. Chociaż wszystkie te obawy mogą być frustrujące, a nawet trudne do omówienia, istnieje wiele rozwiązań równoważących hormony, które możesz wypróbować, a wiele z nich jest naturalnych.

W ostatnim UberZdrowie Radio podcast epizod ( iTunes ), TS Wiley, płodna pisarka zajmująca się zagadnieniami hormonalnymi kobiet, która jest mózgiem bioidentycznej hormonalnej terapii zastępczej znanej jako protokół Wiley, opowiada, jak została zamieniona w hormony.

„Pamiętam, jak byłam w łóżku z mężem i myślałam, że tak byłoby, gdybym miał brata, ponieważ nie mam brata – mówi. „Co do diabła stało się z moim libido? Mam szalone libido i któregoś dnia zniknęło. Pomyślałem: „Potrzebuję hormonów. Muszę to rozgryźć. ””

ZWIĄZANE Z: Uzyskaj bezpłatne przewodniki, ebooki, przepisy kulinarne i inne, aby zwiększyć swoje zdrowie

Czym są hormony?

)

Hormony, takie jak estrogen, testosteron, kortyzol, adrenalina i hormony wzrostu działają jako przekaźniki chemiczne w organizmie. Są wydzielane przez różne gruczoły i współpracują w ramach twojego układu hormonalnego, aby utrzymać cię w homeostazie, automatycznie regulowanym zdrowiu twojego ciała. W szczególności hormony rządzą tarczycą, nadnerczami i przysadką mózgową, a także jajnikami lub jąderami i trzustką. Kluczem do ich funkcjonowania jest ich właściwy poziom i równowaga.

Zainteresowany tym, jak twoje hormony współpracują ze sobą synergicznie? Sprawdź ten post o książce dr Sary Gottfried „Hormon Zresetuj dietę. ”

Co się stanie, gdy twoje hormony nie będą zrównoważone?

Kiedy hormony są wyłączone, mogą wystąpić nieregularne miesiączki, bezpłodność, zmiany masy ciała, wahania nastroju, zmęczenie, wypadanie włosów i bezsenność . Podczas gdy poziomy hormonów zmieniają się wraz z naturalnymi cyklami, takimi jak menopauza, czasami wynik powoduje, że czujesz się mniej niż silny. Istnieją również inne nienaturalne przyczyny niezrównoważonych hormonów, takie jak narażenie na zanieczyszczenia środowiska i wysoki poziom stresu.

Powiązane: Znaki dominacji estrogenu – i jak Napraw to

Jeśli współpracujesz z lekarzem, aby sprawdzić poziom hormonów i stwierdzisz, że mogą skorzystać z ponownej kalibracji, przeczytaj wskazówki, aby delikatnie poprowadź ich z powrotem do równowagi.

7 naturalnych metod równoważenia hormonów

Jedz zdrowe tłuszcze zamiast węglowodanów

Tłuszcz nasycony służy jako budulec wszystkich hormonów w twoim ciele [1] Badania potwierdzają, że sportowcy płci męskiej którzy jedzą tłuszcze nasycone, tłuszcze jednonienasycone i cholesterol mają wyższy poziom testosteronu. [2] Jednak testosteron jest nie tylko dla kulturystów i mężczyzn. Kobiety również potrzebują testosteronu, w przeciwnym razie mogą doświadczyć zmniejszonego popędu seksualnego i przyrostu masy ciała. [3]

Z drugiej strony węglowodany wyczerpują hormony, a zwłaszcza testosteron. Jedno badanie wykazało, że konsumowanie 75 gramów glukozy (15 łyżeczki cukru) jest wystarczające do obniżenia poziomu testosteronu o 25 procent. [4]

)

Podsumowując: Podczas gdy węglowodany wyrzucają hormony, tłuszcz nasycony pomaga ciału wytworzyć odpowiednią ilość hormonów. Dobre źródła tłuszczów nasyconych obejmują:

Związane z: Dlaczego kobiety potrzebują tłuszczu, aby schudnąć i być zdrowym

Używaj ziół adaptogennych

)

Adaptogen to zioło, które jednocześnie chroni ciało przed stresem i zwalcza skutki stresu. Ashwagandha i święta bazylia mają bardzo specyficzny wpływ na hormon stresu (kortyzol), a także hormony płciowe (estrogen i testosteron):

  • Ashwagandha:

    Ten adaptogen ma właściwości równoważące hormony, które pomagają leczyć zaburzenia seksualne i zmniejszać pożądanie seksualne. ) [5]

  • Święta bazylia: Święta bazylia pomaga również zrównoważyć poziom hormonów, szczególnie poprzez obniżenie poziomu kortyzolu. Święta bazylia chroni przed zanieczyszczeniami chemicznymi i środowiskowymi, które mogą przyczyniać się do innych zaburzeń równowagi hormonalnej. [6]
  • )

Związane z: Włam się do stresu i seksu za pomocą 7 Adaptogenów

Spróbuj olejków eterycznych

)

Olejki eteryczne to związki aromatyczne, które mogą pomóc przywrócić równowagę hormonom. Zazwyczaj stosuje się je miejscowo na skórze, jako nalewkę, którą połykasz, lub jako mgiełkę w domu. Szałwia muszkatołowa i pelargonia udowodniły korzyści równoważenia hormonów:

  • Clary mędrzec: Clary mędrzec wyrównuje poziomy estrogenu, zastępując estrogen w miejscu wiązania. [7] Pomaga także obniżyć poziom kortyzolu w organizmie i poprawić poziom hormonów tarczycy. [8]
  • Geranium: Geranium łagodzi objawy okołomenopauzalne, takie jak uderzenia gorąca i tkliwość piersi, które są spowodowane niskim poziomem estrogenu. Pomaga także twojemu ciału wydzielać więcej estrogenu. [9]

Związane z: Czy olejki eteryczne rzeczywiście działają?

Weź witaminę D

)

Witamina D jest niezbędnym prekursorem tworzenia testosteronu, ludzkiego hormonu wzrostu i estrogenu. [10] Podobnie jak tłuszcz nasycony, chcesz mieć pewność, że twoje ciało ma wystarczającą ilość witaminy D, aby hormony mogły być wytwarzane .

Dążyć do 125 mcg lub 5, 000 IU, dzień. Weź również pod uwagę przyjmowanie witaminy D z witaminą K2 dla maksymalnych korzyści. Możesz spróbować Witaminy ADK . Ta kombinacja działa razem, wspierając kości, serce i układ odpornościowy.

Związane z: Oto dlaczego każdy potrzebuje suplementu witaminy D

Użyj technik zarządzania stresem

)

Techniki radzenia sobie ze stresem mogą przejść długą drogę, aby pomóc hormonom w samoregulacji:

  • Medytacja: Praktyka uważności, taka jak medytacja, obniża poziom kortyzolu we krwi, co prowadzi do zmniejszenia stresu. [11]

Związane z: Jak znaleźć swoją strefę poprzez medytację i samadhi

Związane z: 3 głębokie ćwiczenia oddechowe w celu uspokojenia się przed każdą stresującą sytuacją

)

Skoncentruj się na regularnych ćwiczeniach HIIT

)

Jak zauważył założyciel UberZdrowie Dave Asprey w „Kuloodpornej diecie”, skład i kształt ciała są bezpośrednio związane z hormonami. Logiczne jest zatem stosowanie ćwiczeń fizycznych jako narzędzia do kontrolowania hormonów. Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) pomaga w szczególności zwiększyć poziom testosteronu i hormonu wzrostu w organizmie. [15]

Związane z: HIIT: Zhakuj mięśnie, szczęście i kreatywność za jednym razem

Cel jakości snu

)

Czas snu, czas trwania i jakość wpływają na twoje hormony. W „Kuloodpornej diecie” Dave mówi także o zaletach głębokiego snu lub snu trzeciego etapu, aby przywrócić mózg i ciało, aby uwolnić hormony. Hormony wzrostu, kortyzol i hormony głodu są szczególnie zależne od tej jakości snu do prawidłowego uwalniania. [16] ) Podczas gdy głęboki sen trwa tylko kilka minut na cykl, twoje hormony są zależne od tych kluczowych momentów do samoregulacji i uwolnić do krwioobiegu.

Związane z: Jak włamać się do snu: sztuka i nauka snu

Wypróbuj protokół Wiley

)

Protokół Wileya to bioidentyczna hormonalna terapia zastępcza (BHRT) opracowana przez T. S. Wileya. Bioidentical hormonalna terapia zastępcza polega na stosowaniu hormonów w postaci tabletek lub kremów, które są identyczne z tymi znajdującymi się w organizmie.

W protokole Wiley stosuje się miejscowe hormony wytworzone z ignamów, aby zaradzić zaburzeniom równowagi hormonalnej wpływającym na sen, pamięć, libido i poziom bólu. Istnieją protokoły specyficzne dla mężczyzn i kobiet, które uwzględniają dawkowanie rytmiczne:

„[LINK] Wiedziałem, że muszę się dowiedzieć harmonogram dawkowania. Znalazłem coś, co było 20: 1. Jeden miligram estrogenu do 16 miligramów progesteronu. Zrozumiałem, jak co trzy dni (co 72 godzin), następuje kumulacja receptora (kumulacja receptora steroidowego). Każdy 72 godziny, tworzysz nowe

. Zmieniłem dawkę co trzy dni. Ty go zbudujesz, a oni przyjdą. Zrobiłem punkt zwrotny. ”Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj odcinka podcastu Wiley [LINK].

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!

)