Kiedy koncentracja waha się, jest to znak, że twój mózg – i więcej szczególnie twoja funkcja mitochondrialna – potrzebujesz pomocy. Mitochondria

zasilaj każdy proces w twoim ciele, więc jeśli poprawisz wydajność mitochondriów, wkrótce twój mózg będzie działał jak dobrze naoliwiona maszyna.

Zapoznaj się z krótkimi poradami, których możesz użyć teraz, aby skupić się na laserze.

5 rzeczy, które możesz teraz zrobić, aby poprawić koncentrację

Najlepszym sposobem na poprawę funkcji poznawczych jest oczyszczenie bzdur z diety i skupienie się na pokarmach bogatych w składniki odżywcze, które nakarm swój mózg . Długoterminowym sposobem na wyeliminowanie mgły mózgowej i sprawienie, by mózg pracował nad punktem, jest ustalenie diety i ruchu.

Możesz dowiedzieć się wszystkiego o odżywianie dla lepszego mózgu tutaj. Ale jeśli chcesz szybko skupić się na koncentracji i skupieniu, czytaj dalej. Oto pięć wskazówek, jak wykonać następny projekt w jednym posiedzeniu.

1. Skonfiguruj swoje środowisko )

Twoje środowisko ma wiele wspólnego z koncentracją i skupieniem. Jednak nie ma formuły. Twoja idealna konfiguracja wydajności różni się od konfiguracji twojego sąsiada. Hałas otoczenia może pobudzić kreatywność i skupienie niektórych osób, podczas gdy inni mogą potrzebować słuchawek redukujących hałas.

Niektórzy ludzie żyją w chaosie bałaganu na biurku, niektórzy mogą potrzebować zaawansowanego systemu archiwizacji i idealnie czystego środowiska pracy. Wymyśl swoje idealne miejsce do pracy, a nie tylko będziesz mógł zrobić więcej, ale będziesz szczęśliwszy.

Sprawdź swój ulubiony dźwięk

) Całkowita cisza. Jeśli okaże się, że skupiasz się na punkcie pełnej ciszy, możesz zainwestować w redukcję szumów słuchawki.

Jeśli całkowite ograniczenie dźwięku Cię przeraża, ale nadal żyjesz w cichszym otoczeniu lub jeśli potrzebujesz opcji słyszenia dzieci bawiących się w pokoju obok, pojawia się nowa fala hałasu -canceling systems.

Słuchawki douszne QuietOn pochłaniają dużą część hałasu z otoczenia, przepuszczając dźwięk. Zmiękczają one wejście zewnętrzne i zwiększają wydajność osób lubiących ciszę.

Inną opcją są regulowane słuchawki z redukcją szumów, które pozwalają blokować cały dźwięk lub dostosowywać się do głosów lub hałasu otoczenia. Dzięki temu możesz słuchać muzyki w cichym otoczeniu, wpuszczając wystarczająco dużo hałasu, abyś był świadomy swojego otoczenia. Sprawdź Bose w dziale dousznych słuchawek redukujących hałas i ich najnowszych regulowane słuchawki z redukcją szumów .

) Głośna kawiarnia. Okazuje się, że jest więcej powodów niż kawa do pracy w kawiarni. [1] Woman working on laptop with tea Istnieją pewne dowody, że dźwięki otoczenia, takie jak miażdżenie naczyń i warkot ekspresów do kawy, mogą zwiększyć kreatywność i wydajność. Kluczem jest dążenie do umiarkowanego 50 – szum decybeli kawiarni; 85 decybele, głośność miksera, odwracają uwagę. [2]

Innym powodem, dla którego ruchliwa kawiarnia może być lepsza dla twojej produktywności jest to, że wysiłek umysłowy jest zaraźliwy [3] więc otaczanie się innymi ludźmi ciężko pracującymi, stukając w laptopy, zainspiruje Cię do jeszcze większego wysiłku przed następną przerwą.

Dla tych z was, którzy nie mogą dotrzeć do kawiarni, t jego strona

przesyła dźwięki otoczenia nagrane z kawiarni, aby zwiększyć kreatywność i koncentrację.

Ta koncepcja jest podobna do efekt publiczności [4] Woman working on laptop with tea – posiadające małą widownię poprawia wydajność . [5] )

Odpowiednia muzyka. Jeśli dźwięk rozbijających się kubków do kawy nie jest muzyką dla twoich uszu, możesz spróbować, no cóż … muzyki. Istnieje wiele badań, które wskazują, że niektóre rodzaje muzyki mogą poprawić zadania poznawcze i zmniejszyć rozproszenie uwagi. [6]

)

Każdy znajdzie coś dla siebie, co może obudzić Twoją kreatywność bez rozpraszania uwagi. Aplikacje takie jak Focus @ Will i brain.fm Woman working on laptop with tea pomoc zaczynasz od rodzaju muzyki, która działa z twoim mózgiem. Kiedy grasz w ten sposób, oprócz redukcji szumów, jesteś w wirtualnym stożku skoncentrowanego odosobnienia. Spotify i Pandora oferują niestandardowe ścieżki dźwiękowe do skupienia, więc wypróbuj je najpierw, jeśli nie jesteś gotowy do zapłaty.

Oczyść biurko. Albo nie.

Podobnie jak środowisko słuchowe, środowisko wizualne i postrzeganie porządku mogą wpłynąć na produktywność. Badania podkreślają sposoby, w jakie zarówno porządek, jak i nieład zwiększają produktywność, i podobnie jak preferencje dźwiękowe, środowisko pracy jest wysoce zindywidualizowane.

Intuicyjnie możesz pomyśleć, że kolejność zwiększa produktywność, a miejsca pracy zachęcają do porządku w projektach przestrzeni biurowej i zasadach przestrzeni roboczej. [7] W końcu zorganizowane przestrzenie oznaczają, że nie tracisz czasu na szukanie rzeczy.

Zaśmiecenie i nieład powodują, że mózg chce przywrócić porządek. Zamiast motywować się do sprzątania biurka, możesz skierować tę energię na inne cele z tym samym efektem psychicznym. Chodzi o to, że czujesz się rozproszony, więc sprawujesz kontrolę i nie ma znaczenia, czy wysiłek ten zmierza w kierunku bałaganu, czy twojego ostatniego projektu. Motywacją jest, abyś używał tego, co chcesz. [8]

)

Sprzątać czy nie porządkować? Wypróbuj to na dwa sposoby i zwróć uwagę na to, jak wiele się wykonałeś i jak później odczuwasz wyczerpanie.

Związane z: Zaśmiecenie Cię stresuje i przygnębiony. Oto jak się go pozbyć Woman working on laptop with tea

2. Złam swoją wizję lepszej koncentracji

Twój świat jest zalany świetlówkami i urządzeniami elektronicznymi emitującymi niebieskie światło. Niebieskie długości fal męczą twoje oczy i przyspieszają ich starzenie. Ale nie martw się! Są do tego hacki.

)

Odżywiaj to

Luteina, zeaksantyna i astaksantyna chronią przed starzeniem się oczu podczas wyostrzania wzroku. Z czasem związki te zmniejszają olśnienie i rozmycie, jednocześnie zmniejszając stres oksydacyjny w komórkach w twoich oczach. [9] [10] [11] Połączenie krótkoterminowej poprawy widzenia z długofalową redukcją szkód oksydacyjnych zapewnia wytrzymałość wizualną na wykonywanie zadań.

Zablokuj To

)

Zrób krok dalej, chroniąc oczy przed niepożądanym światłem z zewnątrz. Niebieskie szkła blokujące skutecznie odfiltrowują niebieskie światło z górnych świateł i ekranów. Dowiedz się więcej o szkodliwych skutkach niebieskiego światła i jak chronić się przed prześwietleniem Woman working on laptop with tea.

Popraw to

Około połowa populacji ma zespół Irlena, który jest wrażliwy na pewien zakres fal światła, który stresuje i męczy mózg. Przeczytaj to post gościnny gościa Helen Irlen

lub sprawdź UberZdrowie Radio

odcinek z Heleną

, aby uzyskać więcej informacji na temat zmęczenia światła i mózgu. Jeśli masz zespół Irlena, niestandardowe soczewki Irlen zablokują stresory oczu i zwiększą Twoją wydajność. Będziesz zszokowany ilością energii, którą zużywasz tylko przez bzdury przez cały dzień.

Rusz to

)

Spróbuj przenieść komputer z dala od sztucznego światła śmieci do okna. Jeszcze lepiej, jeśli jest ładna pogoda, pracuj na zewnątrz. Zanurz się w witaminie D i wystaw swoje oczy na naturalne światło słoneczne, aby wykonać podwójny hack, dzięki któremu poczujesz się naładowany energią w ciągu kilku minut.

Kontroluj to

Zmiana oświetlenia oznacza również kontrolowanie ekspozycji na ekranie. Ustaw jako zasadę, że po określonym czasie przełączysz telefon w tryb samolotowy. Niebieskie światło z ekranów przed snem zaburza zdolność twojego organizmu do regulacji melatoniny, twojego głównego hormonu snu. Wyłączenie Wi-Fi telefonu uniemożliwia emitowanie pól elektromagnetycznych, które również zakłócają sen. Oczywiste jest, że lepszy sen dziś wieczorem oznacza więcej energii i skupienie na jutrze.

3. Stosuj nawyki pracy przyjazne dla mózgu

how to be productive

Czas zablokować koncentrację

Zamiast otwierać laptopa i mocno uderzać go do godziny obiadowej, zablokuj swój czas pracy w krótszych sprintach z częstymi przerwami. Limit czasu metody Pomodoro 18 – 24 – minuty wybuchów skupionej energii, po której następuje krótka 5-minutowa przerwa. Co cztery bloki planuj dłuższą przerwę. Chodzi o to, że jeśli możesz się skupić na 90 – 100% dla 20 – 30 minut za jednym razem, będziesz więcej robić niż gdybyś pracował przez wiele godzin w 50% mocy.

Poruszaj się

)

Aby zwiększyć koncentrację, wstań z miejsca! Biurka stojące to nie tylko modny trend w Dolinie Krzemowej. Sprawiają, że jesteś skończony 20% wydajności w pierwszym miesiącu, wzrastając do ponad 50% lepsza wydajność w ciągu sześciu miesięcy użytkowania. [12] )

Jeśli biurka stojące nie są praktyczne w miejscu pracy, skorzystaj z przerw Pomodoro na spacer lub rozciągnij się w miejscu, w którym się znajdujesz. Ruch i przepływ krwi budzą twój mózg.

Masz obok siebie notatnik

Dobry stary ołówek i papier w zasięgu ręki usuwają zadania z mózgu i na papier, dzięki czemu można do nich później wrócić. Rozpraszające myśli wyskakują bez ostrzeżenia, a ich zanotowanie zapobiega zaklekotaniu się w głowie i odwróceniu uwagi od rzeczy, które musisz ukończyć.

4. Przejmij kontrolę nad swoim adresem e-mail

)

Jeśli używasz poczty e-mail jako pseudo menedżera zadań, nie jesteś sam. Pamiętaj, e-mail jest narzędziem komunikacji. Oto kilka sposobów, aby Twój e-mail nie zjadł Cię przy życiu:

Triage wiadomości

)

Kiedy otrzymasz nową wiadomość, zdecyduj jak najszybciej, czy jest pilna, czy może poczekać. Zamiast natychmiast dawać nowe zadania energii mentalnej, sprawdź, gdzie pasują one do reszty twoich projektów roboczych. W ten sposób wiadomości są mniejszą przeszkodą, a bardziej praktycznym krokiem w dniu pracy.

Pobierz zadania z wiadomości e-mail

)

Poczta e-mail nie ma na celu pomóc Ci w wykonywaniu zadań, ale wiele aplikacji właśnie to robi. Nabierz nawyku pobierania zadań ze skrzynki odbiorczej i kierowania do menedżera zadań, takiego jak Evernote lub Asana, a następnie usuwaj rozmowy. Rozmowy nic nie znaczą.

Aby wszyscy byli zadowoleni, ustaw automatyczną odpowiedź, która zapewni ludziom, że pracujesz nad problemami, nawet jeśli odpowiedź nie wróci od razu.

5. Suplementy do skupienia, które działają szybko

Oktanowy olej mózgowy

)

Oktanowy olej mózgowy Woman working on laptop with tea) to tłuszcz wytwarzający keton, który omija przetwarzanie wątroby i przechodzi bezpośrednio do produkcji energii [13] Woman working on laptop with tea i jako źródło paliwa, mózg wybiera ketony zamiast cukru każdego dnia. [16] Właśnie dlatego Kawa UberZdrowie działa tak dobrze i dlatego włącza mózg i zapewnia produktywność na wiele godzin.

Chinochinolina chinonowa (PQQ)

)

Cykl Krebsa to miejsce, w którym cukier i ketony przekształcają się w energię, z której mogą korzystać nasze komórki (i mózg!), A dzieje się tak w naszych mitochondriach. Jeśli możesz zwiększyć wydajność swoich mitochondriów, poczujesz wzrost energii. PQQ Woman working on laptop with tea działa:

)

PQQ jest trudny do przejścia przez kwas żołądkowy. Właśnie dlatego stworzono UberZdrowie Niesprawiedliwa przewaga , koloidalna forma kwasu PQQ. Kwas żołądkowy go nie zmienia i czerpiesz korzyści w ciągu kilku minut.

Możesz sprawdzić, jak PQQ działa w cyklu Krebsa tutaj.

Nikotyna

)

Po pierwsze: papierosy cię zabiją. Powinieneś traktować nikotynę oddzielnie od wyrobów tytoniowych. Nikotyna jest związkiem, który

uznany w tytoniu i innych roślinach, w tym także warzywach, które jemy. Używając plastrów i gumy (NIE papierosów), nikotyna wyostrza funkcje mózgu, poprawiając pamięć krótkotrwałą [18] Woman working on laptop with tea [21] [22] i zwiększenie wytrzymałości dzięki męczącym umysłowo zadaniom. ) [21] [22]

Wanilia

)

Real v anilla z wanilii jest środkiem przeciwzapalnym i redukującym stres. Stres szybko męczy mózg, a stany zapalne spowalniają neuroprzetwarzanie, więc dodanie wanilii do kuloodpornej kawy lub ubicie miski Zdobądź lody jest tak samo dla mózgu, jak i dla kubków smakowych.

Choline

)

Cholina , znaleziona w żółtkach jaj, ma neurotrofię (nowy neuron wywołujący) efekt. [23] Woman working on laptop with tea Cholina poprawiona sprawność umysłowa u pacjentów z chorobą Alzheimera, co może przełożyć się na poprawę funkcji poznawczych u osób bez deficytu psychicznego. [24]) Woman working on laptop with tea Na młodszym końcu spektrum spożycie choliny podczas ciąży poprawiło pamięć dziecka w wieku siedmiu lat. [25] Jest w witaminach prenatalnych , ale przed uzupełnieniem skonsultuj się z dostawcą opieki prenatalnej.

Lepsze skupienie oznacza bardziej wydajną pracę, co przekłada się na mniej stresu i lepsze życie. Aby uzyskać bardziej szczegółowy plan zwiększenia koncentracji i funkcji mózgu w zaledwie dwa tygodnie, postępuj zgodnie z łatwymi zmianami opisanymi w mojej książce Silna głowa Woman working on laptop with tea. Będziesz zaskoczony tym, co potrafi twój prawdziwy mózg.

Dołącz do ponad 1 miliona fanów

Zapisz się na kuloodporną listę mailingową i otrzymuj najnowsze wiadomości i aktualizacje!