Ostatnia aktualizacja

Przed nowoczesną medycyną stosowano naturalne związki, takie jak rośliny i kwiaty w leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Rhodiola Rosea nie różni się. Rodiola, zwana „złotym korzeniem”, to wieloletni kwiat rosnący w Europie, Azji, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

Mówi się, że roślina jest jednym z najskuteczniejszych adaptogenów, czyli roślin, które pomagają organizmowi w przystosowaniu się do stresorów fizycznych, chemicznych i otaczających. Zanim przeprowadzono badania nad prawdziwymi korzyściami spożywania Rhodioli Rosei, Rosjanie używali tej rośliny do walki z bezsennością, zwiększenia wytrzymałości fizycznej i walki z depresją.

Okazuje się, że spożywanie Rhodioli Rosea z tych powodów było korzystne i dzieli wiele takich samych kurkuminy , jeden z najbardziej reklamowanych przeciwutleniaczy na ziemi. Obecnie wiadomo, że roślina korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i poznawcze, w tym na 5 głównych korzyści opisanych poniżej.

Spalanie tłuszczu z brzucha

Tłuszcz z brzucha staje się niebezpieczny i trudniejszy do pozbycia się, gdy nie jest wykorzystywany jako paliwo. W Rhodiola Rosea jest aktywny związek, który przyspiesza proces spalania tłuszczu w organizmie. Związek nazywa się rozawiną i działa poprzez wyzwalanie enzymu atakującego tkankę tłuszczową nagromadzoną wokół obszaru żołądka.

Rozpad tłuszczu może działać jeszcze szybciej dzięki ćwiczeniom jako suplementowi. Georgian State Hospital przeprowadził badanie, które podzieliło grupę ochotników z nadwagą na dwie grupy, grupę placebo i grupę przyjmującą dawkę Rhodioli Rosea codziennie. Grupa spożywająca związek wykazała wynik utraty masy prawie dwa razy większy niż grupa placebo.

Zwalczanie depresji

Rhodiola Rosea ma niesamowity wpływ na poznawczą stronę rzeczy, a także na ciało fizyczne. Spożywanie suplementu tworzy właściwość delikatności wobec określonych neuronów. Serotonina i dopamina to dwa neuroprzekaźniki będące celem tej korzystnej reakcji.

Obaj odgrywają rolę w pamięci, nastroju, przymusie, przyjemności, śnie i motywacji. Dopamina, która staje się powiększonym związkiem w mózgu, pozytywnie wpływa na nastrój. Z tego powodu niektórzy lekarze przepisują dawkę Rhodioli Rosea zamiast leków przeciwdepresyjnych.

W rzeczywistości wiele najlepszych nootropów na rynku zawiera Rhodiola w ich składzie z tego powodu. Jego właściwości adaptogenne i poprawiające funkcje poznawcze zapewniają doskonałą równowagę między skupieniem a poprawą nastroju.

Odprężające

Zazwyczaj w celu zmniejszenia stresu Rhodiola Rosea będzie spożywana w postaci herbaty. Wprawdzie poprawia nastrój i zwalcza depresję, ale stwarza poczucie równowagi w mózgu, promując efekt uspokajający. Skład chemiczny rośliny oddziałuje z poziomem hormonów w ciele, powodując stan odprężenia.

Może regulować bicie serca, łagodząc istotny narząd stresu. Mówi się również, że jego konsumpcja ma korzystny wpływ na serce, ponieważ zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Ponieważ Rhodiola jest adaptogenem , ma zdolność zmniejszania fizycznych i psychicznych skutków stresu, podobnie jak inne popularne adaptogeny, takie jak Ashwagandha i żeń-szeń Panax.

Zastrzyk energii

Tak jak Rosjanie stosowali rośliny Rhodiola Rosea w celu zwiększenia wydajności sportowej i wytrzymałości fizycznej setki lat temu, teraz można go używać do tego samego celu. Działa poprzez zwiększenie populacji czerwonych krwinek w twoim ciele.

Czerwone krwinki służą do dostarczania tlenu do mięśni. Nie musisz być ciężkim podnośnikiem, aby korzystać z energii i sportowego wzmacniacza wydajności. Udowodniono, że związek może również zwiększyć wydajność poznawczą ze względu na opóźnienie zmęczenia w okresie pracy.

Zwiększa zdrowie układu nerwowego

Jak wspomniano wcześniej, Korzyści z Rhodiola Rosea zarówno funkcje poznawcze, jak i fizyczne organizmu po spożyciu. Walcząc z depresją i poprawiając nastrój, zawiera również właściwości, które zwiększają zdolność mózgu do samodzielnej naprawy.

W jednym badaniu wykorzystano pomiar „funkcji poznawczych i pamięci, takich jak myślenie asocjacyjne, pamięć krótkotrwała, obliczenia i szybkość percepcji audiowizualnej”. Badanie wykazało 0 niepożądanych skutków ubocznych, ale opóźniło zmęczenie psychiczne i pomógł utrzymać ostrość funkcji poznawczych. Pomaga również w funkcji pamięci długoterminowej, a także w zdolności do skupienia się na zadaniach zorientowanych na szczegóły.

Chociaż istnieją setki naturalnych suplementów ziołowych i mieszanych związków uzupełniających dietę, Rhodiola Rosea jest korzystna zarówno dla zdrowia poznawczego, jak i fizycznego. Nootropics są brane ze względu na ich korzystne właściwości w mózgu, a inne zioła są brane wyłącznie w celu poprawy wydajności.

Rhodiola Rosea ma nieco podobny efekt porównywalny do kofeiny, tylko łagodniejszy. Można go przyjmować za pomocą pigułki, herbaty lub wyciągu z oleju. Istnieje ogromna ilość dowodów na to, że spożycie Rhodioli Rosei wpływa pozytywnie na poznanie, subiektywne samopoczucie, zdolność przetwarzania mózgu, czas koncentracji i natlenienie mięśni.

Pomaga również w walce ze zmęczeniem, depresją, uszkodzeniem mięśni i pomaga w odchudzaniu.

Mężczyźni i kobiety w wieku powyżej 40 lat stanowią większą populację tych, którzy przyjmują suplement Rhodiola Rosea. Jest to obecnie jedno z najpopularniejszych ziół stosowanych w walce ze starzeniem się mózgu. Jednym z jego najważniejszych punktów przyciągających są dodatkowe zalety spalania tłuszczu, poprawiania nastroju i poprawy wydajności.

Najlepiej spożywać bezpośrednio przed posiłkami.

Wysłane przez: Igor

Dziękuję, że tu jesteś. Mam nadzieję, że ten artykuł był przydatny. Kiedy tu nie pracuję, robię zdjęcia dla Fancycrave. com , strona internetowa, na której rozdajemy darmowe zdjęcia wysokiej jakości. Nie zapomnij sprawdzić Herb Break i dowiedz się o zdrowych ziołach.

Czytaj więcej