Co jest na obiad w tym tygodniu? Jeśli stosujesz dietę ketogenną , chcesz wysokotłuszczowych, niskowęglowodanowych posiłków, które są odżywcze, satysfakcjonujące i (co najważniejsze) pyszne. Poniżej znajdziesz pięć przepisów na łatwe posiłki ketonowe przygotowywane do gotowania w ciągu tygodnia, a także wskazówki, jak przygotować posiłek na następny dzień przed czasem – oraz przydatna lista zakupów. Gotowy? Chodźmy gotować.

Powiązane: Co jeść na Keto: Twoja pełna lista żywności Keto

5 łatwych posiłków keto do gotowania w ciągu nocy na niższy poziom węglowodanów

poniedziałek: Kremowa zupa z kurczakiem keto

Bowl of creamy chicken keto soup

Ta kremowa zupa z kurczaka keto jest tak samo smaczna, jak odżywcza – i tylko na 5 węglowodanów netto na porcję. W przepisie używa się całego kurczaka do przygotowania pikantnego wywaru, więc musisz planować z wyprzedzeniem: zacznij kurczaka w garnku lub powolnej kuchence cztery i pół godziny przed kolacją. Nadszedł czas? Użyj wstępnie ugotowanego kurczaka i dwóch 32 – oz kartonów bulionu drobiowego i rozpocznij przepis od kroku 3.

Przygotuj się na jutro : Wykonaj krok 2 w przepisie na jutro, aby przygotować sos tajski. Posiekaj kolendrę i zieloną cebulę. Przechowuj wszystko w zakrytych pojemnikach w lodówce.

Wtorek: Pad krewetkowy tajski

Low-carb shrimp pad Thai on white plate

To aromatyczne danie używa makaronu shirataki , przyjaznej dla keto alternatywy dla makaronu wytwarzanej z rośliny konjac, do danie niskowęglowodanowe pełne białka i wysokiej jakości tłuszczów. Użyjesz aminokwasów kokosowych, Steak with green chimichurri sauce on wooden board oleju z oktanu mózgu , masła nerkowcowego i limonki, aby stworzyć świeży i aromatyczny sos, który równie dobrze smakuje na ciepło z pieca lub na zimno na lunch następnego dnia. Jeśli nigdy nie kupiłeś makaronu shirataki, zwykle możesz je znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym w części chłodniczej w pobliżu tofu – lub kupić je online.

Przygotuj się na jutro : Wykonaj kroki 1-3 w przepisie na jutro, aby przygotować sos chimichurri. Przechowuj dokładnie szczelnie w lodówce.

Środa: Stek z sosem chimichurri

Steak with green chimichurri sauce on wooden board Low-carb shrimp pad Thai on white plate

Dziś wieczorem jest stek, a ten sos chimichurri podniesie twoją grę stekową do legendarnych poziomów. Aby uzyskać maksymalne zrumienienie (i maksymalny smak) steku, pozwól mu osiągnąć temperaturę pokojową i osusz go przed smażeniem. Uzupełnij posiłek stroną o niskiej zawartości węglowodanów, taką jak prosta sałatka lub tłuczony kalafior.

Przygotuj się na jutro : Spiralizuj cukinię i pokrój stek ze spódnicy w cienkie paski. Obierz i pokrój imbir na cienkie paski. Schowaj wszystko do przykrywanych pojemników w lodówce.

Czwartek: Niskotłuszczowa mieszanka smażona wołowina

Low-carb angel hair pasta with chicken Low-carb shrimp pad Thai on white plate

Frytki są najlepszym posiłkiem w ciągu tygodnia, ponieważ łączą się w mgnieniu oka, a to danie jest proste, ale aromatyczne dzięki aminokwasom kokosowym i imbirowi. Ponieważ wcześniej przygotowałeś połowę przepisu, obiad będzie gotowy za kilka minut. Cukinia utrzymuje dużą ilość wody, więc możesz zauważyć dodatkowy płyn w swoich pudelkach. Po prostu osusz je ręcznikiem papierowym przed gotowaniem.

Przygotuj się na jutro : skórkę i sok z cytryny i przechowuj skórkę oddzielnie od soku w lodówce. Jeśli jutrzejszy kurczak będzie musiał się rozmrozić, nadszedł czas, aby go wyjąć z zamrażarki.

Piątek: Makaron z aniołami o niskiej zawartości węglowodanów i kurczakiem z cytryny

Low-carb angel hair pasta with chicken

Zakończ tydzień szybkim i aromatycznym daniem z makaronu, które najlepiej wykorzystuje makaron shirataki. Ugotujesz kurczaka w aromatycznej mieszance czosnku, soli i oregano, a następnie zrobisz sos do patelni z sokiem z cytryny, masłem i tajnym składnikiem:

  • Kuloodporna Collagelatin . Ta bogata w białko mieszanka proszku białka kolagenowego i żelatyny daje jedwabisty sos, który przylega do każdego makaronu.

    Lista zakupów

    Spiżarnia

    • Ocet jabłkowy
  • Kurkuma
  • Suszone oregano (lub 1 łyżeczka mielonego świeżego oregano)